Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti elengedtétek a 13 éves...

Ti elengedtétek a 13 éves lányotokat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ugye jövő hétvégén (08. 21-24) lesz Szombathelyen a Savaria Karnevál. Mi is szombathelyikek vagyunk, minden évben, szinte minden nap, amikor volt, kimentem a lányommal és a fiammal. A lányom tavasszal töltötte be a 13. évét. Ma megkérdezte tőlem, hogy a kerneváli hétvégén pénteken vagy szombaton este (!) elmehet-e két barátnőjével , szülők felügyelet nélkül (!) a karneválra! Én teljesen kiakadtam, hogy hogy képzeli, hogy három 13 éves lányt elengedek egyedül(!) este kb. 7 órától . Ő pedog megsértődött, hogy a barátnői elmehetnek akár mindkét este is és én vagyok a legrosszabb anya a világon. Szerintetek? El kéne engednem? Minden áron este akarnak menni.... Ha elengedem (bár nem valószínű) mitől meddig? Köszönöm!

2014. aug. 13. 20:53
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
88%

Engem sehova nem engedtek el ennyi idősen. A barátnőim elmentek nélkülem, most 20 évesen ott tartok hogy nincs egy barátnőm se, mert nélkülem alakult ki egy nagyon jó társaság, és én senkinek se kellek. 6-7 éve magányos vagyok és már félek társaságba menni, hiszen "úgyse kíváncsi rám senki". Lelkileg egy nulla vagyok, de legalább anyukám örülhetett hogy itthon b.tam a rezet azokban az években ami elvileg "életem legjobb korszaka" kellett volna legyen. Gratulálok minden hasonló szülőnek.

Talán életképes gyereket kéne nevelni, nem rettegni hogy vajon a sarki boltba el tud-e menni tejért vagy történni fog vele valami.

2014. aug. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
50%
Köszönöm annak aki lepontozott azért mert elmondtam,20 évvel ezelőtt normális volt az ilyen korúaknak kint lenni. Imádom,hogy ezen az oldalon nonstop mindenki nyomogatja a piros kezet,anélkül,hogy elmondaná miben nem ért egyet. Élettelenek
2014. aug. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
30%

Én a helyedben nem engedtem volna el. Egy 13 éves kislánynak,mi keresni valója van este, egyedül a barátnőivel egy karneválon. Én most leszek 14,de nekem,és még a barátnőimnek sem engedik meg,hogy sötétedés előtt ne legyünk otthon.Ja,és szentendrei vagyok,és a városba szoktunk menni,ahol tényleg semmi nem történne velünk,mert barátságos hely,nem járnak arra rossz emberek..

Tehát én inkább beszélnék a lányommal,és arra az estére meghívnám a barátnőit,akikkel ment volna a karneválra,és rendeznének egy csajos estét(amilyet akarnak) vagy elvinném őket moziba. A lényeg az,hogy bármilyen más program is jó lenne szerintem.

2014. aug. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%
Ha megbízható és persze ismeri a várost, akkor menjenek csak el nyugodtan. Nem kell bulizni hajnalig, 7-11-ig mondjuk bőven elég 13 évesen kint mászkálni, tovább nem érdemes. Ha valami van, akkor biztos hív telefonon, esetleg hívd fel te néhányszor.
2014. aug. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
16%
Én sem engedtem volna el, pláne nem fél 11-ig. Hiba ismeri a várost, mégis csak 13 éves. Nem lehet tudni, hogy egy ilyen karneválon milyen emberek fordulnak meg. Hiába vannak ott a barátnői, akármi megtörténhet. Lehet érte lepontozni, én így gondolom és ahogy láttam, ezzel a véleményemmel nem vagyok egyedül.
2014. aug. 15. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

7-10/11 ig szerintem ideális

De mondjuk 1# válaszoló

Sajnos már nem olyan világot élünk hogy éjfélig lehessen egy Játszötéren lenni ahol nincs más csak mindjuk 3 lány

2014. aug. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim válasza:
Nyugodtan elmmahet! mond meg neki h-h védje meg magát :)
2014. aug. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
25%

EGY 13 ÉVES HOGY A FENÉBE VÉDENÉ MEG MAGÁT,3 PEDOFIL ELLEN??

Na ne vicceljünk már,a karneválokon sok mennyiségű ember van,AKIK NEM 13 ÉVESEK. Én még mindig nagy felelőtlenségnek tartanám,ha elengednéd egyedül őket,de a te dolgod.

Az a gond,hogy ide olyan emberek írnak,akik gyerekével még nem történt tragikusabb dolog,nem molesztálták meg pedofilok,nem ütötte el egy kocsi.... Bár nekem nincs gyermekem,de ha lenne,biztos nem engedném. Lehet,hogy sok embernek szerencséje volt,de reálisan kéne gondolkodni,és a legrosszabbra is felkészülni!

#nemtudom,hányadik válaszoló voltam.

2014. aug. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim válasza:

Én is ilyen korban vagyok, és most nem a tinihormonok beszélnek belőlem. A mi városunk kicsi. Ha van valami ünnepség esténként, akkor ki szoktam menni a csajokkal - de nem is ott vagyunk, mert nem szeretjük a tömeget, elmegyünk sétálni -. Ha nincs semmi ünnepség, akkor is elmegyünk sétálni, csak korábban jövünk haza. Az én anyukám úgy nevelt, hogy érett gondolkodású, nem tekergős, megbízható, felelősségtudatos legyek. Nem szokott szokott időt mondani. Hülyeség. Akinek értelmes gyereke van, ne mondja meg neki úgy, hogy 18:43-ra legyél itthon! Van egy barátnőm, akinek ilyen az anyja. Tisztára bánatbeteg, mert mindig órákkal korábban haza kellett mennie, mint nekünk. Régebben azért telefonált haza, hogy 5 perccel később maradhasson. Az az 5perc... Egy hetes büntetést (?) kapott arra, mert egy kulturális zenekarban játszik, és nem hívta fel az anyját, amikor hazaért este 7 órakor. Fényes délután lemerült a telefonja, és egész nap idegbeteg volt, mert hogy ha hazamegy agyonszidja az anyja, mert nem mondta meg, melyik busszal megy haza. Ne szorítsd a gyerekedet ilyen korlátok közé. Menjen el, érezze jól magát, hívd fel 1x, 2x-szer, hogy mi újság, és hogy ne maradjon sokáig. Ha normális, akkor lesz benne annyi felelősségtudat, hogy hazajön. Nem azért, mert te azt mondtad, hanem mert így lesz a legjobb. Manapság vagy olyanok a gyerekek, hogy a világon semmit nem engednek neki és antiszociális hypohonder szerencsétlenség lesz, aki egyedül semmit se fog tudni megoldani, vagy szarnak a fejére és engedik, azt csinálják amit akarjon, ezzel nagy károkat elkövetve.

De ha ilyen "szabályok" betartását elvárod tőle, akkor ő nem önszántából, hanem kényszerből beletörődik, és majd amikor nem számítasz rá, akkor kapod a telefonhívást, hogy kiszökött a gyerek éjszaka és piált, esetleg drogozott, mert ha nem engeded el neki a pórázt, akkor el fogja szakítani.

2014. aug. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
31%

Utolsó,tényleg látszik még,hogy gyerek vagy.(nem bántásból!)

Egy anyuka nem mondhatja azt a 13 éves gyerekének,hogy;" kislányom,vigyázz magadra,majd 1-2×-szer hívlak,megvagy e még. Ja,és akkor jössz haza,amikor csak kedved tartja!"

Egy anyukának felelőssen kell gondolkodnia és reálisan. Bármi megtörténhet egy karneválon,gondolj csak bele! Lehet,hogy veled még nem történt ilyen,de hidd el,bármi megtörténhet. Nem azt mondom,hogy egy szülő skatulyázza be a gyereket egy burokba,de kell egy határt húzni!

Ha csak annyit mondasz a gyereknek,hogy nincs időhöz kötve,simán ellóg,cigizik,piál,haza se megy. Mert a szülei azt mondták;"nem vagy időhöz kötve". Egy 13 éves gyerek,ne akarjon este 11-kor a sötétben lófrálni. Legközelebb,majd a barátjánál akar majd aludni,az anyja nem engedi,a csaj meg kiszökik,elmegy,"mert a múltkor,olyan jó fejek voltak az ősök,hogy elengedtek,most viszont b##sztak elengedni,így elszöktem".

Ha most nem húzza meg a határt,később baj lehet belőle!

Követelőzni fog,minnél nagyobb dolgokkal! Flegmán fog beszélni,és elzülli...

Hidd el,én sajnos tudom.

#utolsó előtti voltam.

2014. aug. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!