Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Tett már olyat a gyereketek...

Tett már olyat a gyereketek amiért megvertétek? Persze nagyobb gyerekekre gondolok.

Figyelt kérdés
2010. jan. 21. 12:23
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
59%
Hajaj... sokmindent. Ez a gyerek egy istencsapása.
2010. jan. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
92%

Én az enyémet csak fenyegetni szoktam vele. Igaz, ő még kicsi, csak 2 éves, de ha figyelmeztetésképpen ráütök a fenekére, hangosan kacag rajta. :) Így aztán elég nehéz haragudni rá...


Különben pedig, nem, nem fogom verni a gyerekemet. Az érvek pártján állok, nem az erőszakén.


Egyedüli büntetésként a jutalmak megvonását tudom elképzelni. (Tehát pl ha rossz, nem nézhet mesét, nem mehet játszótérre, stb.)

2010. jan. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
70%

12:35:


A gyerek mindig a környezete görbe tükre. Ha kezelhetetlen, annak oka van. Senki sem születik gonosznak, vagy rossznak.

2010. jan. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
86%

12:35 vagyok, nyugodtan elviheted 2 hétre, meglátjuk, mit teszel vele. A falra fogsz mászni tőle, garantálom. 5.5 éves fiúgyerek, mindent szétszerel, órát, távirányítót (csavarhúzóval). Semmi nincs tőle biztonságban, tévét kihúzza, hátlapját leszedi mire bemegyek, meg még más hasonlók.

Arról nem is beszélve, hogy körülbelül két hónapja "kísértetet játszik". Selyemszálat köt a csészére, és lerántja, aztán makacsul tagadja, hogy ő lett volna stb. Akaratos, hisztis, nem egyszer tettlegességig fajul velem szemben is, üt,rúg, harap, most erre mit csináljak? Dícsérjem meg? És ez, amit leírtam, csak a töredéke mindannak, amit nekem naponta el kell viselnem ezzel a kölyökkel. Na, már megint a szekrény tetején van...

2010. jan. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
95%

12:55:


A 12:38 vagyok. Tudod, az én fiam is szerel, egyszerre két lemezt tesz a DVD-be, kikapcsolja a tévét, mászik a bútorokra, és általában hasonló dolgokat csinál, mint a te fiad. Igaz, harapni, ütni nem szokott, mert azért már egész pici korában is járókafogságot kapott, így hamar leszokott róla... Nálunk a megoldás erre az, hogy játszom vele, sokat sétálunk, mozgunk, levezetjük a feszültségét, kifárasztjuk.


Tudod, a szélsőségesen rossz kölkök általában csak több figyelemre vágynak. Arról pedig meg vagyok győződve, hogy ha a rosszaságait agresszióval reagálod le, attól ő maga is agresszívvé válik, de a viselkedése ettől nem fog megjavulni.

2010. jan. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Köszi,hogy írtatok.És mi a helyzet a kamaszokkal?
2010. jan. 22. 11:54
 7/26 anonim ***** válasza:
80%

Egy gyermek, teljesen mindegy milyen korú, nem tud olyan dolgot tenni, amiért bántani kéne, fizikálisan, vagy lelkileg.

Még más gyerekét se ütném meg, nem hogy a sajátomat. Mondjuk hirtelen nem is tudom melyik a nagyobb bűn.

egy kis kamaszt, vagy már egy picit idősebb kamaszt meg szintén nem. Főleg hogy ezekben az esetekben, még rövidtávon is negatív eredményt érsz el vele.

Ha valami iszonyatosan rossz dolgot tenne, bántana valakit, lopna, tönkretenne valamit, rongálna, terrorizálna másokat, stb...

Sokkal inkább beszélgetnék vele, hogy miért tesz ilyeneket. Ha meg ez nem segít, akkor majd egy orvos igen.

2010. jan. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
86%
Én is kaptam gyerekkoromban egy-két pofont, nem haltam bele, nem lettem rossz ember, sem agresszív. Úgy gondolom felnőtt fejjel, hogy ott és akkor megérdemeltem, nem vált káromra. Diplomáztam, két szakmám van és két gyerekem.
2010. jan. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim válasza:
93%
Szerintem kamaszkorban nagyon-nagyon veszélyes fizikailag bántalmazni a gyereket. Számára ez már nem büntetés, hanem durva megalázás, úgy érzi kisgyerekként kezelik, védtelennek érzi magát mert bánthatják... súlyos lelki következményei lehetnek, komoly traumaként élik meg. Főleg, ha a szülője üti meg, akinél biztonságra kéne lelnie.
2010. jan. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
92%

anyámék tettek nem 1x.

nemtudtam megoldani a feladatot, az asztalba verték a fejem. valami nem tetszett, durr egy tasli...

anyámnak már visszaütöttem én is.

2010. jan. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!