Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Túlzás, ha egy 16-17 éves...

Túlzás, ha egy 16-17 éves lány külföldre jár vásárolni? Ezért elkényeztetettnek gondolnátok?

Figyelt kérdés

Én lennék a lány...

Ha szeretnétek, kifejtem, hogy miért fogalmazódott meg bennem ez a feltevés, de most nem akartam ide kisregényt írni.


2015. máj. 25. 16:53
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
63%

Igen, túlzásnak érzem, mert nem hiszem, hogy a mai világban egy 16 éves nem talál Magyarországon megfelelő ruházatot magának. Főleg Szegedről kijárni Bécsbe vásárolni kissé túlzás. Még ha a határ mellől mennél, de az az ország másik vége.

Egyébként én azt sem látom, mi az az óriási választék Bécsben, amiért megéri odamenni.

2015. máj. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim válasza:
52%
Miert lennel elkenyeztetett ezert?! En is vasarolhatnek kulfoldon,mondjuk szerintem Magyarorszagon is van eleg ruhaboltxd Zara, P&B, sradi, H&M, nanushka, nubu
2015. máj. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
31%

@19:01


Lehet hogy felétek természetes a külföldi vásárolgatás, de velem együtt szerintem még sokan vannak akik egyáltalában nem is jártak külföldön, pedig már húsz fölött vagyok. Egyszer lett volna lehetőségem egy németországi iskolai kirándulásra, diákmunkán megkeresett pénzből de arról is lebeszéltek a szüleim mondván majd azt a pénzt kipótolják a jogsira. (hát azóta sincs jogsim...) Szóval gazdag környékeken ez lehet hogy nem kunszt, de sok ember van akinek igen is szokatlan, és elkényeztetettnek titulálhat egy lányt, mert külföldön vásárolgat....

2015. máj. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
69%
A bécsiek pedig Parndorfba járnak vagy a SCS-be :-), ami már Vösendorf. De mindegy. Mindkét helyen voltam, Parndorfban a legmárkásabb ruhákat lehet akár átlagos áron megvásárolni (outlet), a SCS-ben pedig óriási akciók szoktak lenni. Akciók tekintetében Magyarország még mindig alul marad, még élelmiszerek tekintetében is. A kérdező megteheti, hogy állandóan kijár vásárolni, gondolom, nem tenné, ha ugyanazokat a holmikat venné ugyanazokban a boltokban ott is és ugyanannyiért, mint nálunk, mert akkor nem elkényeztetett lenne, hanem csak buta.
2015. máj. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
92%
attól is függ hogy hova és milyen gyakorisággal. Évente egyszer egy napra kimenni Bécsbe még talán nem túlzás ha telik rá, tény hogy Magyarországon nem a legjobb a választék, sőt. Minden második hétvégén Londonban shoppingolni már erősen elkényeztetett és felesleges dolog.
2015. máj. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
51%

Istenem, az irigy magyarok. Miért, nem értem miért nem lehet örülni annak, hogy a kérdező megteheti, hogy külföldön vásároljon. Attól, hogy sokan még külföldön se jártak, más se tegye, hogy megnyugodjon a lelkük? Igenis milliószor jobb a választék és a minőség is külföldön.

Egyszer,az életben egyszer jutnának el a magyarok oda, hogy félreteszik a saját nyomorukat és ÖRÜLNEK annak ha valaki gazdag, jó élete van.

2015. máj. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
43%

"Miért, nem értem miért nem lehet örülni annak, hogy a kérdező megteheti"


Miért kéne örüljek neki? Jó hogy nem azt kéred rajtam számon, hogy miért nem örülök neki hogy Orbán király a saját háza mellé építtetett stadiont...

2015. máj. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
68%

Én nem irigylem tőle, felőlem kiszaladhat New Yorkba is vásárolgatni. Kérdezte, hogy túlzás-e, szerintem az, de ha ő ebben éli ki magát, tegye.


Egyébként nem tudom, mik ezek a nagy akciók. Én egyik helyen sem látom, hogy olyan olcsó lenne bármi is.

2015. máj. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
88%
Igaz én 30 éves vagyok, de van egy másfél éves fiam, szinte csak külföldről van ruhája neki is és nekem is. Hogy miért ? Csak azért mert a legjobb márkákat veszem meg tescos áron. Én rendelni szoktam, kb évente 3szor 4 szer, nem hiszem hogy ettől el lenne kényeztetve, sokszor megkérdezik hol vettem ezt azt, mondom hogy Amerikából rendeltem, elég érdekes fejeket vágnak hozzá az emberek, de amikor elmondom hogy mennyibe került, na akkor néznek nagyot....Magyarországon minden drágább, csak ezt kevesen tudják...
2015. máj. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
42%
A kérdező a saját pénzéből shoppinggol? Gyanítom, nem. Jaj, de boldog lennék, ha ezt minden magyar 16 éves megtehetné;) De nem teheti, sőt még az átlag dolgozó emberek sem. Bőven van választék ruhából itthon is. Szerintem is van ebben már egy nagy adag sznobság is:))
2015. máj. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!