Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Túlzás, ha egy 16-17 éves...

Túlzás, ha egy 16-17 éves lány külföldre jár vásárolni? Ezért elkényeztetettnek gondolnátok?

Figyelt kérdés

Én lennék a lány...

Ha szeretnétek, kifejtem, hogy miért fogalmazódott meg bennem ez a feltevés, de most nem akartam ide kisregényt írni.


2015. máj. 25. 16:53
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
100%

Csak annyi a különbség, hogy 16 évesen az embernek nincs anyagi helyzete. A szüleinek van. De ha ők megengedik neki, akkor mást ennek nem kell érdekelnie.


Én magam lépten-nyomon találkozom ezzel a nyugaton minden de olcsó szöveggel, személyesen még nem sikerült ezt tapasztalnom. Ez van.

2015. máj. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
78%

25 és 16 éves közt van egy pötty különbség, lássuk be.


25 évesen volt már 6 év munkaviszonyom. 16 évesen kinek a pénzéből vásárolgattam volna Bécsben?!

2015. máj. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
38%
A szüleidéből vásárolgattál volna. Hiszen, mint ahogy utaltál is rá, egy 16 évesnek nincs önálló keresete. Ha a kérdező külföldön vásárol ruhát, az azt jelenti, hogy van rá keretük. Ha a szülőknek a hónap utolsó napjaiban már csak zsíros kenyérre futná, a lányuk nem költhetné a zsetont Bécsben, hidd el. Ha pedig a család anyagi helyzete engedi, ugyan miért ne költhetne többet ruhára, mint a kortársai? Az nem érv, hogy "mert azoknak megfelel az itthoni kínálat". És akkor mi van, ha megfelel? A kérdező meg másra vágyik, ez van, az emberek nem ugyanolyanok, anyagilag sem, mint a mellékelt ábra mutatja.
2015. máj. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
46%

Nem. Ugyan én még nem vásároltam külföldön (kivéve nyaralásokkor, de akkor is csak egy-egy ruhadarabot), de ha lesz pénzem (diákmunka), tutira ki fogok menni Bécsbe (Budapestről), ugyanis ott van pl a kedvenc ruhaboltom, a Forever21. Most nem fogok csak azért totózni a netről rendeléssel, meg plusz szállítási költséget fizetni, mert valaki ettől elkényeztetettnek titulál... Kezdjük ott, hogy nem is vagyunk gazdagok. A kérdező egy szóval sem írta, hogy a szülei pénzén vásárolgat (de még ha úgy is tenné... senkinek semmi köze hozzá). Meg gondolom nyilván nem minden második nap utazik ki. Szerintem abszolút semmi baj nincs vele, hiszen Bécsben nagyon sok olyan ruhabolt van, ami Mo-n nincs.

17/L

2015. máj. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem is a mennyiségtől függ.

Én is külföldre járok vásárolni kb havonta (vagy max. 2 havonta) 1x, viszont én egy kisvárosban lakom, ahol nem lehet rendes ruhákat kapni + egy köpésre a határtól. Az út hossza, ideje pedig rövidebb ebbe a bizonyos városba, mint a legközelebbi hazai nagyvárosba...


Elég kevés infót adtál meg, én ennyi alapján nem merném kinyilatkoztatni sem azt, hogy elkényeztetett vagy, sem azt, hogy nem vagy az.

2015. máj. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
64%
19 es vagyok. Konkrétan a macys.com, amazon.com, gap.com, 6pm.com - ról szoktam rendelni. Amúgy is elég jó áron vannak a dolgok, de kb kéthetente ki lehet fogni egy egy 40-50% os kedvezményt. Egy hét alatt megkapom a csomagomat. Azért jobb minőségű az én szememben a külföldről vásárolt márkás ruhák, mert amiket a fiam kinőtt egytől egyig úgy adtam el, mintha egyszerse hordta volna, míg egy tescos nadrág már attól agyon viseltes lesz ha 2 szer kimosom, nemhogy hónapokig abban kúszott mászott a földön. Itthon is lehet márkás ruhákat venni, ezt senki se tagadta, viszont nem mindegy hogy 1500 vagy 5000ft egy póló.
2015. máj. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
Köszönöm, megnezem én is, milyen kínálat.
2015. máj. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

Mi minden bevásárlást "külföldön" intézünk :D (Közvetlenül a határon lakunk, a város másik fele már külföld, ahol kb minden olcsóbb, plusz az a városrész nagyobb = nagyobbak a boltok, több mindent lehet kapni)

Ha megteheted akkor miért ne?

2015. máj. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!