Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért nevelik a szülők már...

Miért nevelik a szülők már pici korban a gyerekeikbe hogy a cigány rossz?

Figyelt kérdés
Cigány vagyok!A családom normális,tanult tehát ugyanúgy élünk mint bárki! Nem rég költöztünk be a városba és ha az 1,5 éves kislányommal lemegyek a játszótérre, a szülők többsége már húzza is el a gyerekemtől a sajátját! Persze van aki barátságos és rendes, de a többség még hangosan rá szól a gyerekre hogy gyere onnan! Hát ezt az érzést nem kívánom senkinek! :( Pedig a kislányom nagyon barátságos és a gyerekek is játszottak volna vele! Olyan rosszul tud esni, hogy szegény még csak másfél éves és már negatívumok érik! Ez borzalom!

2015. jún. 16. 22:46
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%
Én is roma származású vagyok, sajnos egy kalap alá vesznek minket, lejáratnak ugyanúgy minket normális tanult, dolgozó romákat a buta senkiháziak!:( Sajnos ez ellen nem tudsz tenni, ez volt ez van ez lesz!:( Én fehérbőrű kékszemű világos hajú vagyok és így nem nagyon tudták, hogy cigány vagyok de a hugomat annál több bántás èrte már kisgyerekként, ugyanúgy mint a te picidet :( Kicsit barnább a bőr és már lopós, verekedős, kötekedős vagy, ami persze nem igaz ránk, de sajnos nem alaptalan az előítélet mert nagyon sokszor én is hányingert kapok tőlük vagy pedig átmegyek a másik oldalra.. :( Az én szüleim is tanult emberek és amióta tudom az eszem dolgoztak dolgoztak és dolgoztak..engem is erre neveltek.. soha nem éltünk segèlyből. Sajnos ritka az ilyen mint az én és a te családod, a többség állat.. Én is utálom a legtöbbet.. szomorú ilyet kimondani de így van! Pedig anyai-apai részről cigány vagyok.
2015. jún. 17. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
97%
A párom is roma, diplomás több idegen nyelvet beszélő ember. :) A családja is. Úgyhogy már 3-an vagyunk!:) Hozzáteszem, hogy a 8.kerületben nőttem fel, de valahogy mindig is nagyon taszítottak ezek a fajta romák...
2015. jún. 17. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
100%
Sajnállak titeket, főleg a kicsi lányod, aki a söpredék miatt fog rossz élményekben részesülni. Nekem egy olyan roma ismerősöm van, aki teljesen normális, pedig borzalmasan szegények. De olyan tisztaság van náluk, és hogy a földről lehet enni, a gyerekek is végtelenül udvariasak, a kisfiú az évfolyam legjobbja az iskolában. De sajnos ott van a többi, akik lopnak, verekednek, beszólogatnak. Valamelyik nap két cigánygyerek szorított a falhoz, hogy kiraboljanak. Szerencsére nem jött nekik össze, de azóta még az utca másik oldalára is áttérek inkább.
2015. jún. 17. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező, be kell bizonyítanod a viselkedésetekkel, hogy ti mások vagytok. Fogadjátok el, hogy ehhez márpedig idő kell.


A sok rossz tapasztalat miatt én is távol tartom magam a cigányoktól, nem kezdem el elemezgetni, h akkor ő most olyan-e, mint a többi, vagy különb. Nem érdekel már, az az igazság.

De amúgy ez még csak a kezdet, a helyzet még durvább lesz, ha a gyerekedet nem veszik fel a kinézett jobb iskolába, vagy amikor látod, h a nem cigány szülő inkább elviszi más iskolába a gyerekét, ha látja, h ott már ti sokan vagytok és akkor persze ott találod a gyereked egy full cigány osztályban, olyanok között, akiket te is utálsz.


Én azt javaslom, járjatok elöl mindig jó példával, viselkedjetek normálisan, az emberek nem hülyék, látni fogják, h ti mások vagytok.

2015. jún. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
4%

Kérdező, nagyon sajnállak. Nekem nincsenek személyes rossz tapasztalataim cigányokkal (egyszer raboltak ki életemben, az pedig fehér magyar ember volt...) aki cigány embereket, családokat ismerek, azok mind dolgosak, még ha szegények is, de legalább megpróbálnak beilleszkedni. Gyerekkoromban is volt cigány barátnőm, a szomszédunk is volt cigány, soha semmi negatívumot nem tapasztaltam részükről, de ők se az enyémről.

A legnagyobb bunkóságnak tartom az általánosítást. Ahogy előttem írták, én is egyénileg bírálom el az embereket: ha valaki mocskos bugris, akkor is az marad, ha szőke-kékszemű és Mercedessel furikázik, és ha valaki derék ember, akkor felőlem lehet rongyos, akkor is ennek megfelelően bánok vele.


A történetedben az anyukák kiállították magukról a szegénységi bizonyítványt. Jól érzik, nincsenek veled "egy szinten", csak nem azért, amiért ők gondolják...


Szerintem próbálj azokkal kapcsolatot létesíteni, akik barátságosak, rendesek - írtad, hogy vannak ilyenek. Beszélgessetek, barátkozzatok, és a gyerekeiteket is biztassátok erre. Lehet, hogy mikor majd nagyban játszanak, más gyerekek is hozzájuk csapódnak.

2015. jún. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
93%
Szerinted mi mit érzünk akkor amikor egyedül sétálunk az utcán és jön három hangoskodó csapott menésű kötekedő roma gyerek?
2015. jún. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
93%
17/f voltam
2015. jún. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
0%

"Szerinted mi mit érzünk akkor amikor egyedül sétálunk az utcán és jön három hangoskodó csapott menésű kötekedő roma gyerek?"


Amikor először jártam Ausztriában, a metróban pont hangos osztrák pánkokkal találkoztam.


Meg is van a véleményem az osztrákokról.

2015. jún. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Miért lennék 14 éves? Látod ez is már általánosítás... Egyébként 25 éves vagyok, sztem nem szültem túl hamar és túl későn sem! ;) Főként észileg kell felnőni a gyerekvállaláshoz! Mindenkinek köszönöm a válaszokat, gondolkoztam sokat és ugyanúgy fogok csinálni mindent ahogyan a szüleim is! Jóra nevelem és a konfliktusokat megoldom szépen, többet nem tehetek úgy sem! Mindenkinek szép napot kívánok! :)
2015. jún. 17. 15:11
 20/36 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekeim olyan oviba járnak ahol sok a cigány.Nemrég kérdezte meg a nagyobb(6 éves)Hogy mi az hogy cigány?Tehát nincs beléjük nevelve mert fogalmuk sincs róla.Hirtelen annyit mondtam hogy barnábba a bőrük és más szokásaik vannak.De sajnos az iskolában kibontakoznak (verekedés,köpködés,lopás,csúnya beszés)Terrorban tartják a többieket és akkor a gyerekeink maguk fogják leszűrni hogy milyenek a cigányok.Ahhoz pedig hogy felfogja nem mind egyforma megint el kell teljen jó pár év.Sajnállak téged meg a kislányodat is.Vannak ilyen emberek hogy az esélyt sem adják meg
2015. jún. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!