Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért nevelik a szülők már...

Miért nevelik a szülők már pici korban a gyerekeikbe hogy a cigány rossz?

Figyelt kérdés
Cigány vagyok!A családom normális,tanult tehát ugyanúgy élünk mint bárki! Nem rég költöztünk be a városba és ha az 1,5 éves kislányommal lemegyek a játszótérre, a szülők többsége már húzza is el a gyerekemtől a sajátját! Persze van aki barátságos és rendes, de a többség még hangosan rá szól a gyerekre hogy gyere onnan! Hát ezt az érzést nem kívánom senkinek! :( Pedig a kislányom nagyon barátságos és a gyerekek is játszottak volna vele! Olyan rosszul tud esni, hogy szegény még csak másfél éves és már negatívumok érik! Ez borzalom!

2015. jún. 16. 22:46
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
100%
Oké. Merre is laksz? Én ózdon :)
2015. jún. 19. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim válasza:
100%

Sz vagyok aki ezt irta :

" Ha latjak hogy kulonb vagy az atlagnal IDOVEL elfogadnak maj befogadnak"

Utanam szolonak uzenem!!

Mindent lehet csak akarni kell ahogy a peldais mutatja! Erdekes a kerdehonek sikerult a tobbinek miert is nem?

Mert jobb otthon a retekben segelybol elnu mint dolgozni! Menj el pl Ozdra vagy Miskolcon az Avasra vagy akar Onodba. .. Na ott meglatod hogy miert kell bizonyitani!!!

2015. jún. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sosem tanították, hogy a cigány rossz. Magamtól jöttem rá. Emlékeimben egy halvány képként él, amikor egy barna bőrű ( akkor még nem tudtam kicsodamicsoda szerzet) gyerek kilökött a hintából, mert az az övé..-a homlokomon egy varrás azóta is emlékeztet erre. Aztán teltek az évek, jöttek az újak..láttam sok mindent, tapasztaltam sok újat..és bizony kialakult bennem is az, hogy a cigány az bizony rossz! A szüleim értelmiségiek, sosem mondták, hogy valaki nem jó...ők békés nyájas emberek, akik szeretnek mindenkit és imádják a gyerekeket is...Biztos bennem van a hiba...de én már ilyen maradok...a gyermeked sajnálom, de az élete erről fog szólni. Cigány és magyar nem fér meg egymás mellett...:/ szégyen és gyalázat de én sem engedném oda a gyermekem, mindamellett, hogy értelmes érző lény vagyok aki megérti a problémád..de ott van az a belső kényszer ami az évek alatt átitatta a lelkem...szóval érted...:/

25/F

2015. jún. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 A kérdező kommentje:
Igen tudom hogy nagyom sok a szemét, mocsok, állat! Régen ez a téma nem volt ennyire kiélezve! De azt sokan nem tudják hogy cigány és cigány között is vannak különböző "fajták" akik szintén lenézik a másikat! Az én családom keveredett magyarral, törökkel, pont ezért aki teljesen cigány szidja azokat aki már asszimilálódott! Na nekünk a legrosszabb mert szidnak minket a magyarok is és a teljes cigányok is! :D milyen szép ugye? Egyébként a szüleim kisebbségi képviselők és van egy zenész bandájuk (autentikus zenét is játszanak) és a falunkban ahol éltem óvodákba/iskolába/ bölcsibe mindig meghívták/hívják őket zenélni és a gyerekek együtt táncolnak, kipróbálhatják a hangszereket is! És minden tök normális, mindenki ismer mindenkit és nagyon ritka volt ha valami rablás vagy betörés volt ( olyan is volt hogy cigány és magyar fiatalok törtek be együtt nyaralókba) szóval a lényeg az hogy engem ezért lepett meg hogy új helyre kerülök és kinéznek rendesen, pedig még csak nem is vagyok toprongyos, vagy teli aranyakkal! Értitek? :) Hát ezzel meg kell bírkozni ez van... Bár már azóta beszélgettem 1-2 szülővel aki megvettve nézett ránk, és azóta köszönnek is szóval nincs gond! A kislányom annyira imádja a gyerekeket hogy ha meglát egy kisfiút vagy egy kislányt azonnal kacag és ölelgetni akarja őket, amit persze sok szülő nem jó szemmel néz amit megértek! Bár engem nem zavar ha idegen gyerek teszi ezt a gyerekemmel, hisz még picik és az a szép ha tudnak szépen békességbe együtt játszani én ehhez szoktam hozzá és a szüleim is! :)
2015. jún. 25. 16:55
 35/36 anonim ***** válasza:
81%
Sok ilyen család kéne,mint ti vagytok,és akkor mindenki békében élhetne a másikkal. Értsd meg: a magyarok a félelmet és a deviáns viselkedést nem szeretik,nem magukat a romákat. Akivel nincs gond,annak legyen szép élete,ahogy nektek is! :-)
2015. jún. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
36%
Miért írsz minden mondatot felkiáltójellel?
2015. jún. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!