Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A filmekben a kamaszok miért...

A filmekben a kamaszok miért utálják a családi nyaralást?

Figyelt kérdés
Én nm is tudom... még ha lehetne is jobb társaságom, azért én szeretem a családi nyaralásokat. Nagyon is. Apum nélkül egy jó ideig nem juthatnék ki ülföldre... Egyik barátnőm se szereti, nem akar menni a családjával, de nem értem, miért.

2015. júl. 3. 00:23
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
51%

És? Mi a túrót csináljon a karib-szigeteken?

Én is gyűlöltem mindig is a szüleimmel menni bárhova. Az abból áll, hogy apa eltűnik egész napokra, mert elmegy fotózni, anya meg napozik egész nap, én meg ülök és nem tudok magammal mit kezdeni. Oké, elmegyek úszni, elmegyek eszek egy fagyit, és utána, mi a francot csináljak egész nap?

Nálunk az lett a megoldás, hogy a legjobb barátnőmet mindig vittük magunkkal nyaralásra, így volt társaságom, de mégis a családdal is voltam :)

2015. júl. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Mi a túrót csináljon a Karib-szigeteken? Ez most komoly? :O Benned tényleg nincsen egy csepp wanderlust sem?
2015. júl. 4. 23:22
 13/22 anonim ***** válasza:
59%

Hát ne haragudj de benned meg tudod mi nincs? Empátia. Az én válaszomra is azt írtad, hogy azt hitted mindenki olyan mint te.

Én meg azt nem tudom ésszel felérni, hogy egy embernek, hogy nem juthat eszébe, hogy a 7 milliárd másik ember a földön annyira sok és sokféle, hogy logikai képtelenség, hogy mindenki ugyanazt szeresse. Attól mert te szeretsz valamit, nem jelenti azt, hogy más is fogja. Ez annyira egyértelmű és egyszerű.

Nem, nem mindenkiben van wanderlust. Bár van egy wanderlustról szóló nagyon szép vers, azt én is imádom... És akiben van, az sem biztos, hogy pont abba az irányba tereli amerre te. Én pl ha utaznék is egész biztos, hogy nem a Karib-szigetekre. Teljesen hidegen hagy a hely és az összes többi társa. Ki nem állhatom a meleget, ez nem akarat kérdése, egyszerűen ilyen vagyok. Idegesít az egész, nem tudok aludni, nem tudok enni, inni, a lehűtött ételeknek egyáltalán nem érzem az ízét, tiszta víz vagyok, megvakulok, kiégnek a növények, szúnyogok, legyek, tiszta depresszió az egész. A bőröm fehér, leégek amíg leugrok a tescoba, a légkondi baromi drága és környezszennyező, meg jól megbetegszel tőle. A víz szépnek szép 5 percig és aztán? Kiázik a bőröd, hullámzik a fejed... No thanks. Inkább valami szép, hűvös hegy, erdő, ősz, tél, eső, köd, na az az igazi. Minden évben egyre lelkesebben vágom a centit amíg vége a nyárnak. A szivem összeszorul tavasz felé, mikor tudom, hogy előlről fog kezdődni. Ettől még fel tudom fogni, hogy másnak ez jó.

2015. júl. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Jó, nem úgy értettem... akkor fogalmazok máshogy, csak kissá szánalmasan. Úgy értettem, hogy mindenki, aki hozzám hasonlóan a világon bárhova elmenni, akinek szintén az utazás az élete, az teljesen el van szállva magától, hogy ő milyen egyedi. Én meg nem gondoltam ezt ilyen nagy dolognak, mert most ettől miért lennék egyedi? Azért gondoltam, hogy -mivel nem vagyok egyedi- mások is szeretik. Pont hogy a bunkóság ellentétére gondoltam ze a pár mondat alatt...

Egyébként én is nagyon szeretem a hegyeket.

2015. júl. 5. 01:55
 15/22 anonim ***** válasza:
76%

Én még soha nem voltam nyaralni. Amíg kisebb voltam (8-12 éves), mindig azért nyávogtam anyáméknak, hogy én még soha nem nyaraltam, miért nem megyünk? Akkor basztak elvinni, most meg pont akkor, amikor a nyaralás összes napja alatt itthon végig bulizni tudnék a barátaimmal, elrángatnak.

Nagyon nem akarok menni, semmi kevdem. A Balatonhoz megyünk, oké, hogy még nem voltam (egyszer már jártam ott, de nem fürödhettem), de mit csinájak én velük? Én is nagyon fehér bőrű vagyok, tuti leegénék, főleg most. Strand meg fagyi, és aztán? Kösz nem. Inkább maradnék és buliznék a barátaimmal, azt élvezem is.

17/L

2015. júl. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
51%
Fiatalabb (nem mintha most öreg lennék a magam 18évével) koromban tök imádtam a családi nyaralásokat. Aztán így az utóbbi időkben olyan bepunnyadtnak éreztem az egészet, általában abból áll a nyaralásunk, hogy: strand, strand, vár, strand, strand, templom, strand ja és strand. Szóval ez nekem így elég monoton és nagyobb pörgésre vágyom, jó persze pihenni megy az ember, de az ne abból álljon, hogy a seggemet áztatom a medencében :D Idén anya feltette a kérdést, hogy akarunk-e menni, aztán megbeszéltük, hogy annyira igazából nem, inkább ilyen egy-egy napos kirándulások, pl.: állatkert, strand stb. De sosem éreztem úgy hogy ciki lenne a családommal együtt nyaralni. Idén a barátnőimmel megyek. :)
2015. júl. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Akkor most lenne egy olyan kérdésem, hogy akik barátokkal/barátnőkkel mennek, azok mit csinálnak? Van egy pár elképzelésem, de azért még gyűjtöm az ötleteket. :D Illetve hova, vagy milyen helyekre mentek?
2015. júl. 7. 19:46
 18/22 anonim ***** válasza:
Általában beszélgetünk. Közben zenét hallgatunk és iszogatunk. Ha jó idő van akkor lemegyünk a strandra. Ha a lányok bemennek a városba vásarolgatni akkor focizunk.
2015. júl. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Én leírom, hogy én hogy nyaralnék a barátnőimmel (mivel nyaralni még nem voltam velük sajna, csak körutazásokon):

-strandolás

-napozás kezünkben koktéllal és cigivel

-este koktélozgatás vagy bulizás vagy csak simán teraszon iszogatás

-lazább fakultatív programok (ezt úgy kell érteni, hogy városlátogatás és múzeum nélkül)

-ha esetlegesen a fak. programban benne van a városlátogatás is, akkor a nevezetességek megnézése helyett csak lófrálgatnánk és beülnénk valahova


Ja és persze szigorúan olyan helyen lenne a szállás, ahol van némi éjszakai élet (bár én egyszer pl. a szüleimmel voltam Lloret de Mar-ban, ami kifejezetten bulis hely, de azért így sem szenvedtem, mondjuk a bulizás sajna kimaradt, egyedül 14 évesen nem nagyon engedtek volna el:D)

2015. júl. 8. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Köszi. :D Jól hangzanak. :)

Utolsó: Én is hasonlóan képzelek el egy nyaralást a barátnőimmel, kivéve, hogy én nagyon szeretem a városlátogatást is (a múzerumokat már annyira nem, hacsak nem a Camp Nou múzeumja).

Ahh, mi meg apummal Riminiben voltunk, ami szintén egy elég bulis hely, és a szálloda halljában is volt buli, de apá nem engedett le... pedig az azóta is tartó plátói szerelmem is ott volt, a recepciós, akiről csak annyit tudok, hogy Claudiusnak hívják és hogy gyönyörű. *-* Minden olaszra ezt mondom amúgy... :D

Hajnalban különösen szeretek ilyeneket olvasgatni, csak nem igen találok a neten, ha gondolod, mesélhetnél priviben. :) Nem akarok tolakodónak tűnni, ah enm akarsz, nem kell, de szívesen olvasgatok nyaralós történeteket, amik megtörténtek másokkal.

2015. júl. 8. 02:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!