Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Meddig van joga egy szülőnek...

Meddig van joga egy szülőnek beleszólni abba hogy mit tesz a lányuk a testével?

Figyelt kérdés
Bárhogyan próbálkozom a szüleim tiltják, hogy átlövessem az ajkamat vagy varrassak magamra (ez utóbbit még megértem) de miért fájna nekik ha az ő ízlésüknek nem megfelelő ékszereket hordanék -mert ez a válasz a kérdésre: miért nem lehet?- azért mert nekem nem tetszik. Pedig annyira nem is konzervatívak, a hajamat is zöldre festhettem; és amúgy is nemsokára nagykorú leszek.
2016. márc. 22. 14:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
18 éves koráig.
2016. márc. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
97%
Ezek szerint kell a szülői beleegyezés? Akkor 18 éves korig.
2016. márc. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%
18 éves koráig. Utána szabadon lehetsz papagáj.
2016. márc. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
77%
A hajad lenő,az ékszer nyoma megmarad. Szerintem várd meg mig nagykorú leszel,de ne feledd,ha nem dolgozol,ők fizetnék...
2016. márc. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%
Ahogy már írták is, a haj színe könnyen változtatható. De egy ajak ékszer nyoma csúnyán is összeforrhat. Csak jó tanács, de a varratással is várj legalább 25 éves korodig. Ha még akkor is akarni fogod oda, és azt amit most, akkor varrasd fel, valószínűleg nem bánod meg. De ha nem, akkor megkímélted magad. Sok embert ismerek, aki 18-20 éves kora körül varratott. A többség megbánta, hogy egyáltalán oda, és azt amit.
2016. márc. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
96%

Nem az fájna nekik, h nem az ő ízlésük, hanem az, hogy ha mondjuk magadra tetováltatsz valamit, lehet 1-2 vagy akár 5 év múlva megbánod. Le lehet szedetni, de nem lesz szép a bőröd utána.

A pc meg vagy összeforr szépen, vagy nem. Nekem volt a nyelvemben, az orromban és a köldökömben. Már mindet kivettem, a köldökömön látszik a lyuk, máshol nem.

Én eléggé tele vagyok tetoválva. És nem 15, hanem 26-28 évesen csináltattam őket. Őszintén? EGY kivételével megbántam az összeset! Szóval én nem adok igazat itt az egyik hozzászólónak, h várj 25 éves korodig. Mert ha 40 évesen csináltatsz, azt is megbánhatod. Aztán persze lehet, h soha nem bánod meg. Ezt előre nem lehet tudni.

Egyébként meg ha egy kamasz elolvas 600 véleményt, végihallgat 500 kiselőadást, észérvekkel, nem igazán érdekli. Ez tapasztalat.

Nem lehet a te esetedben mást tenni, 18 éves ha elmúlsz, azt csinálsz, amit akarsz. Aztán majd lesz valami. :)))

2016. márc. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
14%
Ez hülyeség. Nincs joguk ilyenekbe beleszólni.
2016. márc. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
21%

Nincs "joga", viszont alájuk vagy rendelve.

Elvárásaik is vannak azokért cserébe amiket nyújtanak.

Olyat még nem láttam, hogy egy teljesen a saját talpán álló ember életébe bele lehessen szólni.

2016. márc. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
6%
16 éves kortól tudtommal lehet pc-t csináltatni szülői engedély nélkül.
2016. márc. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Tetkóval várnék 18 éves korig, addig van ideje átgondolni pontosan mit akar, piercing 16-tól de magának fizeti, fülbevaló/köldök pc 14-15-től.
2016. márc. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!