Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Meddig van joga egy szülőnek...

Meddig van joga egy szülőnek beleszólni abba hogy mit tesz a lányuk a testével?

Figyelt kérdés
Bárhogyan próbálkozom a szüleim tiltják, hogy átlövessem az ajkamat vagy varrassak magamra (ez utóbbit még megértem) de miért fájna nekik ha az ő ízlésüknek nem megfelelő ékszereket hordanék -mert ez a válasz a kérdésre: miért nem lehet?- azért mert nekem nem tetszik. Pedig annyira nem is konzervatívak, a hajamat is zöldre festhettem; és amúgy is nemsokára nagykorú leszek.
2016. márc. 22. 14:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy én gondolkozom furán, pedig egyáltalán nem vagyok maradi, de amíg szüleimmel lakom, addig nem tennék olyat amit ők "nem helyeselnek". Itt olyanra gondolok, hogy igaz, hogy 20éves vagyok, de szüleim tetkó ellenesek, akkor annak ellenére, hogy nagykorú vagyok és nem kell a beleegyezésük, én nem tudnék elmenni és hátuk mögött megcsináltatni, nem érezném helyesnek ezt. Ha nagyon tetkót vag piercinget szeretnék, akkor megvárom míg elköltözöm, saját keresetemből élek és egyáltalán nem függök a szüleimtől és aztán csinálok a testemmel amit akarok. Nincs még gyerekem, de ha egyszer lesz, akkor bízom benne, hogy ő is így fog gondolkozni, és tiszteletben tartja az én "szabályaimat", amíg az én házamban velem lakik, és itt nemcsak erre gondolok, hanem általánosságban értem.

Egyébként nekem nincs problémám a tetkókkal, nekem nem kellene, nem igazán tetszenek, de a barátomnak pl van kettő is, és semmi bajom vele.


20/L

2016. márc. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:

Akármeddig. És, te pedig gondolkozz el azon, h vajon miért mondja? (Te örülnél neki, ha a lányod bohócnak öltözne?)

Nem tudom, mi ez a stílus. De,ne feledd, hogy a legtöbb munkahelyre nem vesznek fel tetovált piercinges embert... Már csak ezért is gondolkozz el rajta. A nagykorúsággal meg ne legyél sokra! Nem azt jelenti, h bármit megtehetsz. Hanem azt, h bármit teszel, CSAK ÉS KIZÁRÓLAG tiéd a felelősség.


18/F. (10 napja töltöttem be)

2016. márc. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
#12 a legtöbb munkahelyre felvesznek ha olyan tetkód van amit el tudsz takarni, piercinget meg ki lehet venni/eltakarni.
2016. ápr. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

A szülő attól szülő, hogy nem csak joga, hanem erkölcsi kötelessége is az akárhány éves gyerekének elmondani, hogy miről mit gondol, amit csinálNA.

Mert szülőnek bizony jobban fáj, ami a gyerekének baj, probléma.

A "varratás", az könyörgöm, az élő emberi bőrre történik. Roncsolja, kárt okoz.

A lyuggatás is élő, egészséges emberi bőrbe csinál lyukakat.

Divat, egymást húzzák az emberek, utánozzák a buta celebeket.

A haj kinő, egészségesre a vegyszerekkel való roncsolás után, ha szerencséje van valakinek, semmi nem marad vissza. Bár van, aki életre szóló bőrbetegséget kap még egy "egyszerű" hajfestéstől is, de az igen ritka.


Addig lehet örülni, amíg a szülő törődik a gyerekével és megpróbálja megvédeni az önroncsolástól, önkárosítástól.

2016. ápr. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Addig van joga amíg úgy nem érzi hogy a lánya felnőtt és felellőségteljesen tud gondolkodni.
2016. ápr. 15. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nos. Nem tudom nekem anyuék elváltak de sosem volt ebből probléma megcsináltathattam 14 évesen a piercinget amit akartam, akkor még Anyu beleegyezésével. Mikor 16 évesen akartam az első tetkót egy órát beszéltem át anyuval hogy mit hova miért meg fogom e bánni stb. Aztán azt mondta, ha Apu is beleegyezik akkor nem bánja. Most 20 vagyok már több tetkóval is rendelkezek és van amit még ugyanúgy 28 éves korom előtt csináltattam de mindig átbeszéltem Anyàval és Apu is ha rábólintott akkor mehetett a dolog :) Ettől független hogy Anya néha rámszól hogy "kifestő vagy vászontestű, esetleg megkapom hogy : nincs már rajtad elég? kérdést nem szól bele. egyedül a patkó piercinget utálja az orromban de azt meg felhajtom előtte hogy ne legyen rosszul :D a hajamat is festem mondjuk már jó 2 éve csak lilára de Anya soha nem szólt ezért pl! Szóval én mindig leültem elmondtam mit miért és hova és ennyi elfogadták. Sőt Anyuval már közös tetkónk is van! :D
2016. júl. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!