Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
5 éve váltam el,van 3 közös lány gyermek.14,11 és 7 évesek.Apuka évekig nem fizetett gyerektartást,most kőzel egy éve ügyvéd segítségével elértük h fizessen,havi 40ezer ft-ot.A gyereknevelésből sem vette ki a részét,soha egy szülőértekezleten nem volt.A 2 nagyobb az utobbi idöben már menni sem akart hozzá,(nincs meghatározott láthatás,de álltalában szombat este viszi őket és vasárnap délután hozza őket) Kb 2-3 hónapja a 14 éves lányom ujra szívesen megy hozzá,azt mondja elég jol el tudnak beszélgetni.(Eléggé tud manipulálni az apuka)A 14 éves lánynak nincs sok dolga itthon néha kell mosogatni vagy takarítani,minden mást én megcsinálok.Nem igazán jár el sehova,a teleefonját viszont folyamatosan nyomja,van 3 hónapja egy barátja akit én is ismerek.Szombaton a fiú bemutatta a szüleinek a lányom,ahova elengedtem.Viszont másnap templomba akart menni de elkéretözött hanem kijelentette h ő megy.Tehát nem engedtem el,ennek ellenére ő mégis elment.Ezen kicsit összeszólalkoztunk,és az vágta a fejemhez hogy én nem értem meg őt,folyton dolgoztatnám és hogy ő most elmenne inkább az apjához pár napra...Ez engem nagyon sokkolt hiszen tudja h az apja milyen körülmények között él,alig van fütés,kaja épp ezért viszi ilyen rövid időre őket.Próbáltam higgadt maradni,érveltem...végül azt mondta h itthon marad meglátja h fog e jabulni a helyzet.Azt várja el h engedjek neki többet,és vegyem észre ha néha csinál itthon valamit.De szerintem eddig is elég engedékeny voltam csak tul féltettem.Nem bulizik nem iszik,nem cigizik tudomásom szerint.De a barátai sem azon a településen laknak hogy el tudjnám engedni...szóval nem értem h mi az amit "elvár" tölem.Kérdezném h ha még egyszer felmerülne ez a kérdés engedjem az apjához,és hagyjam hogy manipulálja ?Bocs egy kicsit hosszúra sikerült....
2017. febr. 20. 07:43
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Kamaszkorban már nem lehet gyereket nevelni... amit addig sikerült elérned, az dolgozik tovább és csak reménykedhetünk, hogy elég ügyesek voltunk. Ha tiltod mindentől, akkor majd titokban fogja csinálni mindazt, amitől tiltod. Engem anyám annak idején elvitt pszichiáterhez azzal, hogy titkolózom és lázadozom ellene, mire a pszichiáter közölte vele, hogy az aggódásával árt nekem a legtöbbet és igenis legyen engedékenyebb, bízzon bennem jobban.
2017. febr. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Üdv! Egyidős vagyok a lányával és hasonló a helyzetben vagyunk a családommal. Szerencsére képes vagyok átlátni a dolgokat. Mi négyen vagyunk testvérek és a szüleim körülbelül 4 éve nem élnek együtt. Anyukámnál vagyunk elhelyezve és nincs kikötött láthatás sem. Általában két hetente jön értünk szombaton aztán vagy megyünk, vagy nem. Velem is az van, hogy néha el kell mosogatni, ki kell teregetni, de ez itt sem mindennapos. Azt gondolom, ez a minimum. Apukám nem sokkal több gyerektartást fizet nekünk, mint Önöknek. Az egyik legnagyobb baj, hogy mindig ideges, ezért nincs kedvünk menni hozzá. A legkisebb testvérem judo-zik. Itt helyben a falunkban volt övvizsgája, amiről szólt az apjának már napokkal előtte. Megígérte, hogy elmegy. Nem ment. Versenye is volt a testvéremnek, szintén lett szólva apukámnak, de oda sem ment. Szerencsétlen húgom pedig sírt.

Mikor apukám elköltözött itthonról, 10 éves voltam és nagyon apás. Eleinte engem manipulált. El is ment az agyam egy fél évre. Nem tudtam elfogadni anyukám új párkapcsolatát és mindent a fejéhez vágtam amit tudtam. Nagyon szégyellem magam ezért. Most, hogy mindent látok tisztán, engem nem tud manipulálni, így most a testvéremmel csinálja.

A lényeg az, hogy át tudom érezni a helyzetet és csak sok sikert szeretnék kívánni.

2017. febr. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!