Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek hogy a kamasz fiam...

Mit tegyek hogy a kamasz fiam ne járjon minden hétvégén részegen haza?

Figyelt kérdés
17 éves a nagyobbik fiam, mostanában előfordul hogy péntek/szombat éjjelenként ittasan/részegen jön haza. Van hogy észre sem veszem amikor megjön, csak délelőtt amikor szedem össze a szennyest látom hogy teljesen felöltözve ruhában alszik, egy kanna van az ágya mellett.

2017. aug. 18. 22:42
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
83%
Attól nem fog kevesebbet inni hogy bántalmazzák.
2017. aug. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
46%
Egy pofonon mi a bántalmazás? Főleg ha meg is érdemli. Azért ne sarkítsuk már ki a dolgot. Bár gondolom 48%-os te is egy elkényeztetett kamasz vagy aki azt hiszi neki mindent lehet.
2017. aug. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
49%

"Nem. Délután általában már pihen a család, és nehogy már azért boruljon a dolgozó szülők pihenése mert a gyerek éjszaka részegeskedett és neki kell a pihenés délelőtt."


Úr isten, te aztán igen be vagy gyöpösödve... meg felkelteni reggel 7-kor NYÁRON.

Szülőtársaim, ne csodálkozzatok, ha majd felnőtt lesz, saját családja lesz, kirepül a fészekből és mikor szükség lenne rá lenyírni a füvet vagy felszedni az öregét a padlóról mert elesett akkor nem fog jönni.


Komolyan mondom a saját fiammal nem tudnék így bánni.

Igaz, néhány évszázada még rabszolgatartás volt. De, hogy egy szülő csinálja ezt a SAJÁT gyerekével, komolyan mondom...

2017. aug. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
68%

"Egy pofonon mi a bántalmazás? Főleg ha meg is érdemli. Azért ne sarkítsuk már ki a dolgot. Bár gondolom 48%-os te is egy elkényeztetett kamasz vagy aki azt hiszi neki mindent lehet."


MEGÉRDEMLI? Miért, mit tett a kérdező gyereke??

Hét közben mindent megcsinál, le van írva! Hétvégén meg elmegy, menjen, igaza is van...

Te meg még vasárnap is füvet nyíratnál vele reggel 7-kor. Gratulálok a szülői példamutatáshoz...

2017. aug. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
76%
Csak remélni merem, hogy a 32-esnek nincs gyereke.
2017. aug. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
56%

oké 67%os akkro te nevelj életképtelen elkényeztetett gyereket, engem nem érdekel, majd jössz sírni hogy nem nyitja rád az ajtót mikor kéred, csak ha épp a kicsi kedve úgy diktálja, hiszen nincs hozzászokva hogy vannak feladatai, neki csak az a dolga hogy minden hétvégén magáról nem tudva részegen feküdjön hiszen milyen király fiatal a legjobb dolog, támogassuk ezerrel, Sőt, jó liberális szülőként gondolom a drogot is te veszed neki nehogy valamiből kimaradjon a csald picike kincsecskéje, és nehogy azt mondja hogy a csúnya rossz szülei esetleg nemet mondtak neki mikor a kútba akart volna ugrani. Bár valószínűleg a te életkorod is 12-16 között mozog, mert az idősebbek, főleg a szülők már felmérik ésszel a hátrányokat is. Ha meg gyereked van nagyon sajnálom, jó nagy pofonokat fog kapni még az élettől mikor anyuciapuci elkényeztetett kis angyalböyörője hiába fetreng hisztizve a munkahelyén senki nem érti meg árva lelkét hogy neki egy óra után már nincs kedve dolgozni, de a többszázezres fizetés az kell hiszen a szülők ehhez szoktatták.


És de, van gyerekem 48%-os, de szerencsére nem olyan elkényeztetett mint te:-)

2017. aug. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
76%

#36.

Szóra sem vagy érdemes. Amikor nincs érved, elkezdesz személyeskedni, rágalmazni más gyermekét. Az én érveimet el se olvastad, mi? Mert én elolvastam a tieidet.

Az én gyermekem hétköznap teszi a dolgát. Füvet nyír, takarít. Sőt, ezt önszántából teszi, nem szereti a kuplerájt, a rendetlen kertet. Évek óta műveli a kertet, levágja a sövényt, visszavágja a rózsákat, összeszedi a leveleket.

Én ezt meghálálom neki úgy, hogy nem ütlegelem és nem bánok úgy vele, mint egy rabszolgával. Nem kell állandóan kiszolgálnia a szüleit, hiszen saját élete is van, azt is élnie kell. Hétvégén menjen nyugodtan, szórakozzon jól a haverjaival. És ahogy a mondás tartja, a jó történeteket nem a narancslé szüli. Igen, az én időmben is, az én szüleim idején is, a TE idődben is és most is elfogadott az alkoholfogyasztás. Hozzátartozik az élethez, akár tetszik, akár nem.


Az, hogy minden hétvégén részegen jön haza, ebben is ferdítesz. Miért zavar az téged, ha becsípve jön meg az éjszaka közepén? Miért zavar, ha előfordul néha, ha ezt a határt túllépi és másnap élni sincs kedve?


Ja, és külön tetszett az, hogy leliberálisoztál :D Nem a politika kategóriában vagyunk, de ott se vagyok liberális, konzervatív vagyok. Konzervatív vagyok az életben is. Ehhez nem tartozik hozzá az, hogy drogot veszek a gyermekemnek, nem tartozik hozzá, hogy megpofozom őt, és nem tartozik hozzá, hogy megvonom tőle a szórakozás minden lehetőségét.


Embert nevelünk, nem egy gépet. Az embereknek érzéseik vannak. Lehet, majd úgy fog hozzád viszonyulni, hogy te vagy az erőszakos apa, aki verte őt azért, mert ittasan ment haza éjszaka. Már korábban említettem, de hogy várod el, hogy idős korodban segítsen rajtad a gyerek, ha te most nem segítesz rajta? Vagy akkor is szidni fogod a szomszédnak, hogy fiatalkorában ivott, te jó útra akartad téríteni és most meg rád se néz? :D

2017. aug. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
41%
Ha idióta, vagy divatos kifejezéssel konzervatív módon próbálod nevelni, szerintem utál, vagy agymosott és életképtelen.
2017. aug. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
93%
Nem igen tudjátok mit jelent a konzervatív... ez a baj.
2017. aug. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
62%
inkább konzervatívan nevelem a gyerekem ezáltal életképes felnőttet adok a társadalomnak, mintha a most divatos liberális nevelést kapna mint a 48%os, aki szerint a gyereknek mindenhez joga van kötelessége meg semmi.
2017. aug. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!