Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kedves szülők! Manapság azért...

Kedves szülők! Manapság azért nőnek ekkorára a fiatalok, mert a szüleik mindenféle magzatvédő cuccot szednek, kamaszkorban pedig a kondizás mellé esznek mindenféle táplálékkiegészítő készítményt?

Figyelt kérdés
Lehet nem megszokott a kérdésem, de talán ez a legjobb kategória a problémám megválaszolására. 24 éves fiú vagyok, 170 mélyre nőttem tehát az átlagtól messze le vagyok maradva és azon gondolkoztam - azt leszámítva, hogy szüleim sem magasak, apám különösen nem - mennyi köze lehetett az alacsonyságomhoz, hogy édesanyám a terhesség alatt semmilyen plusz táplálékkiegészítőt (amelyeket manapság agyba-főbe reklámoznak, beléd sulykolva, hogy adj meg mindent a babádnak, mert különben nem vagy felelősségteljes szülő) nem szedett és alkatra sem volt nagy darab (kb. 60-65 kiló). Illetve mennyivel lettem volna magasabb, ha kamaszként én is eggyé válok a manapság oly divatos fitnesz és testépítő szubkultúrával, mely során a fiatalok mindenféle csili-vili cuccot szednek a GH-tól kezdve a tömegnövelő poron át az ilyen-olyan tesztoszteronfokozó készítményekig? A testsúlyom is kisfiú kategória (53 kg) amely miatt arra is gondoltam már, hogy beteg vagyok (pedig a vérvételi eredményeim mindig jók), ugyanakkor felnőtt fejjel bánom, hogy fiatalon nem próbáltam ki mindenféle készítményt, ami miatt megemberesedtem volna. Elsősorban szülők véleményére lennék kíváncsi (belegondolva, hogy önök és a gyermekük hasonló helyzetben hogy élné meg a problémámat), illetve arra, hogy mennyi igazságtartalma van a feltevésemnek valamint mi lehet az oka, hogy a serdülőkorom konkrétan teljesen kimaradt a fiatalkoromból. A válaszokat előre is nagyon köszönöm.

2017. szept. 6. 18:45
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
49%
Na már itt is megy a nyihogás a magasság miatt? A felnőtt párkacsolatok témakörben már unalmas, ezért átjöttél ode anyàkat szapulni, amiért nem szûlnek kosaras fiúkat...Bakker ennél már nincs lejjebb.
2017. szept. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
#21: Te mégis mi a fenéről beszélsz? :D
2017. szept. 7. 16:27
 23/26 anonim ***** válasza:
21-es! Nekem is pont ez jutott eszembe, hogy már itt is.
2017. szept. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
31%

A terhesvitamin arra való, hogy kisebb eséllyel legyen a magzatnak velőcső záródási rendellenessége, és hogy ne hulljon ki az anya foga meg a haja.

Van egy genetikai magasságunk, ez a maximális testméret, amit elérhetünk. A táplálkozástól, életmódunktól függ, hogy elérjük-e. 50 éve sokan lekváros kenyéren meg paprikás krumplin nőttek fel, nem csoda, ha a testük nem tudott pl 160 centinél nagyobbra nőni, hiába lett volna a genetikai mérete 180 cm. Manapság mennyiségileg nem éhezünk többnyire, sem a terhes anyák, sem a növekvő gyerekek. Minőségileg már annál inkább éhezünk, de nem annyira, mint a fent írt példában. Amúgy mi középiskolában tanultuk a mennxiségi jellegek öröklődését: két átlagmagasnak többnyire átlagmagas utódai lesznek, de kis számban lehetnek alacsonyak és magasak.

2017. szept. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Így van, mint ahogy az utolsó válaszoló is írta, van egy genetikailag kódolt max. magasságunk (persze mindenkinek más), amit az életminőség javulása miatt egyre inkább megközelítünk. Nem lesznek örökké egyre magasabbak a fiatalok, ez egyszer meg fog állni.

Ezeknek a hülyeségeknek, amiket te írtál, nincs hozzá semmi köze. Amúgy meg unalmas már sokadszorra is ezt a nyafogásodat olvasni.

2017. okt. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Anyum sem szedett semmit, Ő 158 cm, apum meg 163 cm. Én lettem 172 cm (lány vagyok) a húgom meg 178 cm.

Két alacsonynak két ekkora lánya lett. Fura, sose jöttünk rá, miért.

2023. júl. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!