Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kedves szülők! Manapság azért...

Kedves szülők! Manapság azért nőnek ekkorára a fiatalok, mert a szüleik mindenféle magzatvédő cuccot szednek, kamaszkorban pedig a kondizás mellé esznek mindenféle táplálékkiegészítő készítményt?

Figyelt kérdés
Lehet nem megszokott a kérdésem, de talán ez a legjobb kategória a problémám megválaszolására. 24 éves fiú vagyok, 170 mélyre nőttem tehát az átlagtól messze le vagyok maradva és azon gondolkoztam - azt leszámítva, hogy szüleim sem magasak, apám különösen nem - mennyi köze lehetett az alacsonyságomhoz, hogy édesanyám a terhesség alatt semmilyen plusz táplálékkiegészítőt (amelyeket manapság agyba-főbe reklámoznak, beléd sulykolva, hogy adj meg mindent a babádnak, mert különben nem vagy felelősségteljes szülő) nem szedett és alkatra sem volt nagy darab (kb. 60-65 kiló). Illetve mennyivel lettem volna magasabb, ha kamaszként én is eggyé válok a manapság oly divatos fitnesz és testépítő szubkultúrával, mely során a fiatalok mindenféle csili-vili cuccot szednek a GH-tól kezdve a tömegnövelő poron át az ilyen-olyan tesztoszteronfokozó készítményekig? A testsúlyom is kisfiú kategória (53 kg) amely miatt arra is gondoltam már, hogy beteg vagyok (pedig a vérvételi eredményeim mindig jók), ugyanakkor felnőtt fejjel bánom, hogy fiatalon nem próbáltam ki mindenféle készítményt, ami miatt megemberesedtem volna. Elsősorban szülők véleményére lennék kíváncsi (belegondolva, hogy önök és a gyermekük hasonló helyzetben hogy élné meg a problémámat), illetve arra, hogy mennyi igazságtartalma van a feltevésemnek valamint mi lehet az oka, hogy a serdülőkorom konkrétan teljesen kimaradt a fiatalkoromból. A válaszokat előre is nagyon köszönöm.

2017. szept. 6. 18:45
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Gőzöm sincs, min múlik, de hogy örülj, én sem szedtem magzatvédő vitamint, egy ismerősöm sem.


Lányaink vannak, a barátnőméknél mindenki alacsony, a férjénél sem érik el az 180at a férfitagok, sőt ő dohányzott és néha ivott is a terhessége alatt(későn tudta meg) a gyerekük pedig 7 centivel magasabb az átlagnál már most, 4 évesen.


Az én lányom 6 centivel, nálunk is 180 körül vannak a férfiak, a nők 170 alatt.


Nem ismerem a lányom apjának nagyszüleit, lehet onnan jött egy magasabb gén, barátnőmék mind picik viszont(nem lépett félre), szóval ő a saját dédszüleire tippel, állítólag a dédapja magas volt, de ezt a nagyon öreg apró rokonok állítják, szóval lehet csak 180 volt.


Nem a vitamin tehet róla szerintem, bár tele van a net azzal, hogy kiegyensúlyozott környezet, egészséges táplálkozás, jó levegő és mozgás, sok alvással, és akkor ki tudja hozni a maxot a gyerek a génekből magasságra nézve.

2017. szept. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak a génektől függ. A háborúban éhező anyák is normál súlyú csecsemöt szülnek, ha meg tud maradni a terhesség.

Nekem volt 170 cm-s pasim, nincs azzal semmi gáz, edzeni meg nyugodtan lemehetsz a nyafogás helyett.

2017. szept. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
41%

Abban igazad lehet, hogy valamilyen külső tényezőben érdemes valószínűleg keresni a magyarázatot, de az ún. akceleráció jelenségének (testmagasság növekedése és nemi érés előre tolódása generációról generációra) a nyitját szerintem még az ezt kutatók sem tudnák pontosan megmondani. Úgy tudom, az életkörülmények javulását és a jobb táplálkozást szokták okként megnevezni.


Mivel viszont az akceleráció kutatását nem pár évtizede kezdték, a „magzatvédő cuccok” viszont tuti, hogy 30 éve nem voltak még (vagy nem ilyen felkapottak), és az is tuti, hogy nem jár minden magas kamaszfiű kondizni és szed táplálékkiegészítőt, ez biztosan nem jó válasz a kérdésedre.


Ami nekem valószínűbb magyarázat lenne, hogy már jó ideje teletolják mindenféle kemikáliával a kajákat (nem csak az előre feldolgozottakat, elég csak arra gondolnunk, miket adnak az állatoknak, amiknek aztán megvesszük a husát a hentesnél), illetve a csapvíz is tele van mindenféle ilyen cuccal, ez hathat így az emberekre.

De mivel ezek a hatások nem mindenkinél látszódnak, mégis gyanús, hogy a genetika a fő tényező, nem? De utána kéne olvasni a szakirodalomban.


Minden éremnek két oldala van egyébként, nekem 13 évesen olyan magas a fiam, mint te, mindig is a legmagasabbak közt volt – de az oviban, iskolában is elég nagy a szórás, vannak „normál” méretű és alacsony gyerekek is bőven. Én azt gondolom, nyilván jó lesz nagykorában, hogy magas, viszont gyerekként elég szívás, mivel míg a többiek „kis cukik” voltak a pedagógusok szemében, őt mindig önkéntelenül nagyobbnak („okosabbnak”) érezték a koránál, többet vártak el tőle…

2017. szept. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

#13: "Én azt gondolom, nyilván jó lesz nagykorában, hogy magas..."


Kérlek mindenféle polkorrek, hitegető vélemény nélkül fejtsd már ki légyszíves, miért lesz jó, ha magas lesz nagykorában. Én is sejtem melyek a mellette szóló érvek, de tőled is szeretném hallani. Nagyon hálás lennék érte. Köszi.

2017. szept. 6. 21:20
 15/26 anonim ***** válasza:

Ugyan nem én írtam, de én is örülök, hogy magasabb lesz a lányom 170nél, legalábbis úgy látszik.


Kosarazhat, ha akar, modellkedhet, könnyebben eléri a felsőpolcot, ha sportol, nagyrészt előny a magasság, személyes vélemény szerint pedig mindenkinek jól állnak a hosszabb nyúlánkabb testrészek.


De ugyanígy gondolom, hogy klassz lenne, ha vörös hajjal született volna, egy csomó előnyt élvezne. Barna hajú, nem kesergek nap mint nap, amiért lemaradt egy olyan tulajdonságról, amit előnynek tartok az életben.


Én is lemaradtam egy gyönyörű nőies apró pisze orról, de tinikorom óta nemérdekel, azzal élek, amim van és a hatalmas tompa orromhoz félfrufrut vágattam, hogy kihozzam belőle a legjobbat.

2017. szept. 7. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Ez szerintem színtiszta genetika. Én 172 cm vagyok, a férjem 186 cm. A fiunk 5 éves és 120 cm már most, 6-7 éveseknek való ruhát hord. Az én apukám alacsony, anyukám normál magasságú, viszont mindkét nagyapám kifejezetten magas férfi volt. A férjem apja is magas, nagyapja is magas volt, szóval csoda lett volna, ha alacsony gyerekünk születik.
2017. szept. 7. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Az én apám csak 167 cm hátha kicsit jobb lesz ettől a kedved :) Anyám meg csak 155,úgy hogy minyon csalàd lettünk :D Én 165 cm vagyok tesóm pedig 160 cm :)

Viszont apu nem az a kis sovány hanem zömök izmosabb,régen sokat sportolt.Neked is sportolni kellene hátha segítene az önbizalmadon.

A párom 190 cm és 92 kg az szüleitől is magasabb,az anyja semmiféle terhes vitamint nem szedett és fiatalabb korában is csak focizott. Viszont van egy öccse aki a szüleiktől is alacsonyabb lett csak 168 cm. Ránézésre senki nem mondaná meg h testvérek.

2017. szept. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

150cm-el már biztosan nehezebb érvényesülni, de a 170 nem alacsony.

Mark Whalberg, Daniel Radcliffe, Tom Cruise sem magasabb nálad.

2017. szept. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Nezd,az,hogy alacsony vagy egy dolog.

Parom sem magas,173cm,en pedig 175(en vagyok a no)

Nalunk a csaladban mindenki magas,anyumat leszamitva.parom csaladjaban mindenki alacsony.3 gyerkocunk van,2 az en csaladom mereteit orokolte,1 pedig az apja csaladjaet.

Parom is vezna gyerek volt fiatal koraban.vasagyastol volt talan 50 kilo.

Aztan elkezdett edzeni jarni,kemenyen elhatarozta magat,odafigyelt az etkezesre,rendszeresen jart edzeni.

Olyan pali lett belole,hogy konkretan leesett az allam mikor talalkoztunk.

Nem az a felfujt,mozogni is alig biro szteroidos allat,hanem rendesen kidolgozott izmos ferfi lett.

Szinte ra sem ismerni a regi kepeken.

Elhatarozas kerdese az egesz.

Es megsugom,hogy tesom pl 198cm magas,31 eves, nem nadszal vekony es megsem volt meg 1 szem noje sem...

Mert neki olyan a szemelyisege.visszahuzodo,maganak valo,a szobaban a gep elott ulo tipus.

Ellenben parom sosem volt ilyen.

O szereti a tarsasagot,jokedvu,vidam ember.

Valtoztass a hozzaallasodon.

Kezdj el edzeni,figyelj arra mit eszel.jarj el szorakozni,ismerkedj.

Szepen lassan megjon az onbizalmad is.

De ha csak ulsz a szobabadban es sajnaltatod magad,akkor sosem lesz beloled senki.

Ja,es ne plazacicakat akarj megkornyekezni,mert ok az ilyen emberek osszes maradek/nehezen osszeszedett onbizalmat is pillanatok alatt leromboljak.

Normalis nokkel ismerkedj.akik nem a kulsosegekre mennek.

Sok sikert!

2017. szept. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

#13 vagyok.

Azért lehet előnyös a magasság, mert a kultúránkban önkéntelenül beleivódott az emberek agyába, hogy az „attraktívabb” emberekbe pozitívabb tulajdonságokat vetítünk bele. (A külső alapján történő pozitív diszkriminációról számtalan tanulmányt találhatsz a neten.) Persze attól, mert valaki magas, még nem biztos, hogy vonzó is (sőt lehet épp „debella” vagy „nagy mafla” érzést árasztó pont), de ha nem egy elhanyagolt valakiről beszélünk, általában „tekintélyt parancsolóbb” megjelenése van, mint egy alacsonyabb embernek, és – szeretjük vagy sem – az emberek elsőre a megjelenés alapján ítélnek, s ha alapból pozitívabban fordulnak valakihez, az kétségtelen, hogy „forral” indul akár egy állásinterjún, akár egy magánjellegű ismerkedésnél (igazságtalan ez a diszkrimináció, de elég arra gondolni, hogy a nőknek sokszor jól esik, ha úgy érzik, egy „nagy és erős” valaki mellett vannak, aki megvédi őket, vigyáz rájuk, stb.).

Az pedig, ahogy feléjük fordulnak az emberek, visszahat rájuk is, nagyobb önbizalmuk lesz, lazábbak lesznek, stb.

Vannak alacsonyabb és magasabb növésű barátaim is, és nyilván nem érdekel, ki mekkora, mindegyiküket a személyiségéért kedvelem, de az életüket ismerve látom rajtuk annak hatását, amiről fentebb írtam.


Ez a diszkrimináció persze nagyon nem jó dolog, de ugyanaz az alapja szerintem, mint hogy a férfiak többsége a nagy melleket bámulja, és azzal a prekoncepcióval néz egy bögyös nőre, hogy az micsoda csoda lehet az ágyban – holott erre semmi garancia nincs, persze (sőt, még evolúciós előnye sincs a nagy mellnek, mert kis mellből is remekül lehet szoptatni a gyereket). Vagy mondhatnám azt, hogy egy „kreolbőrű” emberre is másként néznek általában, mint egy erurázsiai típusra. Miért? Nem lehet okosabb, tehetségesebb, ügyesebb, becsületesebb nála? Dehogynem.

2017. szept. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!