Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, szerintetek pofátlansá...

Szülők, szerintetek pofátlanság ilyet kérni a szüleimtől?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék egy új telefont, mert a mostanit gyűlölöm, pocsék használni. Hagyján, hogy az akksi gyenge, de sokszor lefagy a telefon, lassú. Valami olcsó Samsung. 13 évesen kaptam. Most 15 vagyok. Már akkoris undorító volt, amikor kaptam, csak nem akartam hálátlannak tűnni. Szüleim úgy gondolták telefonálni jó. Én csak annyit szeretnék, hogy az Evernote, OneNote, Duolingo, Memrise, Spotify menjen jól, de a mostani telómtól még ez is túl nagy kérés. Ezeket néztem ki : Xiaomi Redmi Note 4, iPhone SE, Nokia 6, Motorola Moto G5. Egyik sincs 100 ezer Ft. Tehát nem az iPhone 8 vagy Samsung Galaxy S8 a vágyam. Mondjuk Samu soha többet nem kell.

Mindig kitűnő tanuló voltam. Itthon és a kertben is sok házimunkát végzek. Ritkán vagyok szemtelen. Apukám jól keres és a kertből amit elrakunk télire, az minimum 300.000 Ft spórolás, mert nem boltban vesszük meg. Eddig egyszer kértem drága dolgot, az egy laptop volt. Apukám azt mondta 14 évesnek minek, a családi gép. Azt mondtam tanuláshoz kell és a családi gépen nem jut elég idő az én feladataimra, mert a tesóimnak is kell. Ez igaz is volt. Megvette apukám végül nekem. Nem tudom, hogy a telefont hogy kérjem. Karácsony környékén lesz a szülinapom is. Kaphatnám egybe.


2017. szept. 7. 15:02
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
32%

Ha rossz a telefonod, nem nagy kérés egy új, ami működik rendesen.

Mondjuk én egy gyerek telefonjára, akinek csak szórakozni kell, nem költenék 20-30 ezernél többet, ha karácsonyra kéri, akkor sem.

2017. szept. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
17%
persze olyan sok dolgod van a gépen gimiben hogy napi 2-3 óra gépezés nem elég.. Ne nevettess már.
2017. szept. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
4%

En kaptam laptopot de nem suli volt az indok. Hanem h elballagtam es ezt kértem.

De egy kezemen megszámolom hányszor használtam sulihoz?! Egyaltalan mit lehet azon nezni sulihoz ami nincs a konyvekben vagy a fuzetbe beírva???:D sose ertettem

2017. szept. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem sem nagy keres.

Az irasodbol ugy tunik,hogy az en 11 eves fiamnak jobb telefonja van mint neked...ez gaz.

Marmint gondolom nalatok is megy a rivalizalas az osztalyban...

En sem csucstelefont vettem a gyereknek,es nem is fogok kesobb sem azt venni.de finoman kifaggattam,mikor panaszkodott,hogy mar majdnem mindenkinek okosteloja van,hogy megis milyenek.

Korbejartam a temat es ugy kozeptajra lottem a gyerek telefonjat.

Kivalasztottam az altalam jonak tartottakat es azok kozul valaszthatott.

En monjuk fiatal anyuka vagyok a magam 29 evevel,igy talan jobban megertem a gyerekek ilyen jellegu problemait.

2 eves,eleve gyer telefonod van,siman megerthetik ha karacsonyra masikat kersz.

A lenyeg a talalasban van.

2017. szept. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
20%
Pedig ár-érték arány szempontjából a Samsungok a legjobbak.
2017. szept. 8. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, bár némelyiken ledöbbentem...


"30 ezernél többet nem adnék telefonért", "nem költenék 20-30 ezernél többet"

Klasszikus telefont kapsz ennyiért, de használható okost maximum használtam. Xiaomi a minimum kategória, az is 40 ezernél kezdődik.


"a telefon telefonálni van, minden mást tudsz a laptopodon."

Nem, nem tudok. Pl. Laptopot nem tudom magammal cipelni fényképezni (néha szeretnék), több program csak telefonra van, amit használni szeretnék. Nyelvet tanulni is telefonon jobb, mert azt tényleg bárhol előkaphatom.


"persze olyan sok dolgod van a gépen gimiben hogy napi 2-3 óra gépezés nem elég.. Ne nevettess már." , "Egyaltalan mit lehet azon nezni sulihoz ami nincs a konyvekben vagy a fuzetbe beírva???:D sose ertettem"

Az a vicces, hogy néhányan jobban tudják a családi idő beosztásunkat, mint én xD Amúgy külföldön élünk és ott is járok gimibe. Az árakat csak átváltottam magyarba, hogy ne a válaszolóknak keljen. Nálunk általános első osztálytól kell tablet és használják is szinte minden órán aktívan. Gimiben pedig kötelező a laptop. Mi is aktívan használjuk. Könyvből és füzetből sok mindent nem lehet megtanulni. Pl. hogy programozol (nálunk kell infón tanulni) vagy hogy indítod el a matlab szoftvert ? Gyakorlat orientált nálunk a gimi is, nem pedig lexikális alapú, amivel önmagában nem sokra mész.


"Pedig ár-érték arány szempontjából a Samsungok a legjobbak."

A tapasztalat nem ezt mutatja. Van 2 koreai barátom. Még ők sem szeretik.

2017. szept. 8. 06:35
 17/31 A kérdező kommentje:

Egyébként én anyukám is fiatal. Nem volt még 20 éves, amikor születtem. Csak őt nem érdekli a technológia. Erdélyi faluban nőtt fel, lehet ezért. Ha nem hagyta volna el a telóját, még mindig Nokia 3310 lenne neki.

Apukám kelet-ázsiai. Magának mindig jó telefont, gépet vesz. Mondjuk neki kell munkához. Meglep a viselkedése, mert más ázsiai szülő csúcskészülékeket vesz a gyerekének. Meg ő nagyon jó apa. Szeretem. Csak valamiért úgy gondolta 16 - 17 éves kor alatt nem szükséges jó telefon a gyereknek, elég egy alap. Inkább játszon természetben. Nem sokan gondolják így a népe közül, ő pont a kevés kivételbe tartozhat. A laptopot belátta, hogy kell. Megvette. De azt mondta megbüntet, ha a tanulás rovására megy.

2017. szept. 8. 06:49
 18/31 anonim ***** válasza:
20%
neked is bőven elég lenne egy nokia
2017. szept. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
41%
15 aki 100 alatt Samsungot ajánl annak a véleménye számomra irreveláns ilyen téren.
2017. szept. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
0%
Nos én 15 évesen magamnak vettem telefont és nem a szüleimet terheltem ilyen elég komoly kiadásokkal. Nyári szünetben szépen vállaltam diák és egyéb segéd munkákat,hozzá teszem kitűnő tanuló voltam én is ,és akkor sem éreztem azt ,hogy ezért a szüleim telefont vagy egyéb más dolgot kell ,hogy vegyenek,hiszen magamnak tanultam.. Neked is ezt ajánlanám. Jövőre már el is kezdhetnél gyűjteni rá. 21/L
2017. szept. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!