Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, szerintetek pofátlansá...

Szülők, szerintetek pofátlanság ilyet kérni a szüleimtől?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék egy új telefont, mert a mostanit gyűlölöm, pocsék használni. Hagyján, hogy az akksi gyenge, de sokszor lefagy a telefon, lassú. Valami olcsó Samsung. 13 évesen kaptam. Most 15 vagyok. Már akkoris undorító volt, amikor kaptam, csak nem akartam hálátlannak tűnni. Szüleim úgy gondolták telefonálni jó. Én csak annyit szeretnék, hogy az Evernote, OneNote, Duolingo, Memrise, Spotify menjen jól, de a mostani telómtól még ez is túl nagy kérés. Ezeket néztem ki : Xiaomi Redmi Note 4, iPhone SE, Nokia 6, Motorola Moto G5. Egyik sincs 100 ezer Ft. Tehát nem az iPhone 8 vagy Samsung Galaxy S8 a vágyam. Mondjuk Samu soha többet nem kell.

Mindig kitűnő tanuló voltam. Itthon és a kertben is sok házimunkát végzek. Ritkán vagyok szemtelen. Apukám jól keres és a kertből amit elrakunk télire, az minimum 300.000 Ft spórolás, mert nem boltban vesszük meg. Eddig egyszer kértem drága dolgot, az egy laptop volt. Apukám azt mondta 14 évesnek minek, a családi gép. Azt mondtam tanuláshoz kell és a családi gépen nem jut elég idő az én feladataimra, mert a tesóimnak is kell. Ez igaz is volt. Megvette apukám végül nekem. Nem tudom, hogy a telefont hogy kérjem. Karácsony környékén lesz a szülinapom is. Kaphatnám egybe.


2017. szept. 7. 15:02
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
25%

30 lenne a MAXIMUM, mit egy 15 éves lánynak telefonra költenék, hiába szállna bele akár.


Miért? Mert leejted, ellopják, elhagyod, stb. és máris kidobtam egy csomó pénzt.


Majd ha lesz kereseted, vehetsz felőlem 120-ért is, de nem gyerekként az én pénzemből.

2017. szept. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
29%

30 ezerért vettem Huawei-t, két éve, és pöpecül működik, aksija bírja majdnem egész nap full neten, és eddig egyszer fagyott ki.


Amire neked kell - wifi meg pár játék -, arra pont elég.

2017. szept. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
91%

30 alatt nincs normális telefon és pont.

A minimum a Xiaomi Redmi 4A, vagy a Vernee Thor 35 körül, szürke importtal olcsóbban.

Kíváncsi vagyok, az itteni válaszolók mennyire vannak otthon a témában.

2017. szept. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
22-es, a felsorolt appok közül a Memrise nevűt nem ismerem, a többi viszont nem játék :D Oké, a Spotify szórakozás, mert azzal zenét lehet hallgatni, nade a többi? Nyelvtanulós, jegyzetelős alkalmazások.
2017. szept. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Nyugodtan tedd nekik szóvá! Szerintem nem nagy kérés. Elvégre ha kapsz egy rendes telefont,az valóban bírja évekig,és nem kell évente,kétévente váltanod. Nekik is jobban megéri,meg nem vagy egy olyan gyerek,aki nem érdemelné meg,szóval hajrá. Nem vesztesz vele semmit. Sok sikert! :) 19/L
2017. szept. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
0%
30-nal drágábbat szerintem se kérj. Az még indokolható. A drágább felesleges pénzkidobás.
2017. szept. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

26 küldj már 30ért egy telót minimum 2 GB RAMal, jó SoCal, minimum 32 giga belsővel.

Most várok.

2017. szept. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
0%

Várjál, de mire is?

Ki mondta, hogy egy 15 évesnek minimum 32 giga kell?!

2017. szept. 14. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%
28 16 gigás telefonnal te nem tudsz alkalmazásokat telepíteni, zenéket hallgatni, vagy akárcsak fotózni/videozni, és rengeteg mai fiatal szereti ezt hobbi szinten csinálni.
2017. szept. 14. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Jól van, ha neked ennyire sok a pénzed vegyél iPhone 8-at a gyereknek. Én biztos nem fogok. Inkább költök bármi másra. Érdekes, én gimis koromban 3310-essel is tök jól elvoltam. Ahhoz képest bármilyen alap olcsó okostelefon mérföldekkel nagyobb tudású. Egy 15 éves nem fogja kihasználni úgyse, csak eltöri.
2017. szept. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!