Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan segíthetnék a barátnőmnek?

Hogyan segíthetnék a barátnőmnek?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok. Az egyik legjobb barátnőmre mostanában elég sok teher nehezedik de nagyon féltem.

Utolsó éves gimnazisták vagyunk ,egy elég erős iskolában.

Okos lány ,ennek ellenére nem egy tantárgyból 2-es ,3-as. Van olyan érettségi tárgy amiből bukásra áll ,van olyan amihez nagyon jó érzéke van de nem tanul rá így abból is csak 4-es pedig simán meglenne neki az 5-ös kis tanulással.

Emellé társuk az hogy egyfolytában a telefonját nyomkodja és félek hogy ez csak rosszabb lesz mert most fog újat kapni.

Az anyja nagyon engedékeny az apja nem lenne az ,de az anyja ráveszi mindenre.

Most hunyt el a nagypapája ami nem segít a helyzeten.

De már hóbapok óta mondjuk hogy ha valami van akkor segítünk neki a tanulásban ,csak szóljon. Mondogatjuk neki a barátaimmal hogy szerintünk nem veszi elég komolyan és neki nem kell olyan sok pont az egyetemre de így kérdéses hogy az a kevés elég lesz-e.

Ha szóba hozzuk akkor erre jön a reakció hogy de ő komolyan veszi ,mert sokat stresszel és mi piszkáljuk mert nekünk jobban negy a tanulás.

És már fogalmam nincs hogy mit csináljak mert barátok vagyunk és szeretnék rajta segíteni de már nem tudom mit tehetnék. A szülei is eléggé ráhagyják.

És nem igazán fogja fel hogy pár hónap és érettségi meg kellenének a pontok stb.

Mit tehetnénk?


2017. dec. 18. 17:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire nem akar tanulni, akkor nem akarja igazán azt a szakot.
2017. dec. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Nem rólam van szó.
2017. dec. 20. 19:42
 13/15 anonim válasza:
91%

Nyakon verném. De komolyan. Nálam is a legjobb barátnőmmel ugyanez a helyzet. Mgvárom az ünnepeket, de utána istenesen beolvasok neki. Nehogy már tizen akáráhány évesen a telefonjával éljen! Az a dolga, hogy tanuljon. Az én barátnőm is magasról tesz a tanulásra, de aztán meg sír a szája, ha rossz jegyet kap. Tanulni persze luxus, egész hétvégén a barátjával van, szünetekben is folyton chatel, egyszóval ignorál minket, a programokat állandóan lemondja, már puskázni se puskázik, mert az se érdekli, de persze attól még az államilag támogatott jog jó lenne. Persze, hogyne.


Engem már az se érdekel, ha egy életre megutál, vagy csak a kamaszos hülyeségével lesz elfoglalva, legalább harminc évesen visszanázve megköszöni, hogy itt és most próbálkoztam, ha meg nem, akkor legalább az én lelkiismeretem tiszta.


Szeretem őt, de nem vagyok rá szorulva a barátnőmre, van még csmó másik, arra sincs szükségem, hogy a nyafogsását hallgassam, amikor mindennek ő az oka.

Ezt szépen meg kell mondanineki. Tedd ezt te is. Ne legyél finom, ha óvatoskodsz úgy megsértődik mint a huzat, ellened fordul.

"Gondolkozzál már, basszus! Mit keresel ebben a suliban, ha a telefonod a midndened? Döntsd el, hogy közmunkás akarsz lenni, vagy valami menő cégnél dolgozó ember. Csakmert, ha neked a mások kiszolgálása poén, teszem azt pénztáros vagy mekisként, akkor hajrá, de szerintem nem azért jöttél ebbe a suliba, hogy "Jó napot, mit adhatok?" kérdést szajkózd egész nap. Nem érdekel a suli? Jó. De aztán ne sírjon a szád, amiért senki lett belőled. "


Ennyi. Elhiszem, hogy aggódsz, de ha süllyed nem mntheted meg. Tudom, hogy legjobb barátként kötelességednek érzed, én is annak éreztem rengeteg ideig, de ha nem tudsz mit tenni, akkor a helyzet romlásával te is egyre rosszabbul fogod érezni magad, amiért nem tettél semmit. Ha ezzel elveszíted a barátságát, akkor nem is volt igazán a barátod.

2017. dec. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Miért gondolod, hogy tényleg ezt akarja? Lehet nem akar egyetemre menni, nem kell ahhoz egyetemi végzettség, hogy boldogulj az életben. Később bármikor eltud menni, újra lehet érettségizni. Én sem mentem egyetemre, tok jó helyen dolgozom, a fizum sem rossz.
2017. dec. 22. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Elhiszem, hogy lelkiismeretes barátnő vagy, de alapvetően nem te vagy a felelős a döntéseiért, hanem ő. Ő felel mindenért, ami vele kapcsolatos, így a jövőével is, tehát arra is megvan a joga, hogy úgy tegye tönkre, ahogy akarja. Ha már sokadik noszogatásra sem képes tanulni, akkor neked miért fáj a fejed? Azzal foglalkozz, ami számodra fontos, nem tehetsz érte semmit, ha ennyire nem fogja fel, hogy magának csinál rosszat. Majd évek múlva rájön, hogy hoppá tanulni kellett volna, de ez már az ő hibája lesz.


Ennyi erővel nyaggathatnám az osztályom felét, amiért nem tanul a gimiben (végzősök vagyunk) és még mindig nem tudja, hogy hova adja be a jelentkezését februárban. Épp elég nyűg volt nekem, mire rájöttem, hogy ÉN mit szeretnék csinálni és épp elég fárasztó hajtani az utolsó évben, nem fogok másokkal is foglalkozni, azt csinálnak, amit akarnak. És olyan érettségijük lesz, ahogy most (meg egyébként az elmúlt 4 éve alatt) álltak hozzá a tanuláshoz.

2017. dec. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!