Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti mit gondoltok arról, hogy...

Ti mit gondoltok arról, hogy 11-12 évesek Trónok harcát néznek? Engednétek?

Figyelt kérdés
Nem nekik való. Imádom a sorozatot, de mimimum 16 éves kortól szerintem.
2018. márc. 18. 22:29
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:

Mi a férjemmel együtt nagyon szeretjük, nézzük, olvastuk is, de a 10 éves fiunk nem nézheti, hiába szeretné, és kétlem, hogy 1-2 év múlva engedni fogjuk. Nem azért, mert túlféltjük, de tény, hogy ebben a sorozatban rengeteg _nagyon_ erőszakos jelenet van, és egyszerűen nem szeretném, ha ilyen fiatalon ez megszokottá válna számára. Sok mindent megengedek neki, mondjuk ő nem annyira filmnézős, inkább olvasni szeret, könyvből is kevés olyan van, amire azt mondom, hogy még ne olvassa, de ott is vannak olyanok, amiket majd később olvashat el (legutóbb Stephen Kinget akart olvasni mindenáron, de megbeszéltük, hogy várjon vele néhány évet, nem azért, mert félelmetes, hanem mert olyan témákat is feszeget, amiknek a tényleges megértéséhez még nem élt, látott, tapasztalt eleget).

Trónok harcára visszatérve, én úgy gondolom, bőven ráér 15-16 évesen elkezdeni nézni, akkor már úgysem tudom nagyon befolyásolni, hogy mit nézzen. Amúgy nem szoktam a saját gyerekkorommal példálózni, de pont ma jutott eszembe, hogy anno 12 évesen én a barátnőimmel javában Sailor Moon lázban égtem, meg az akkoriban indult Nickelodeon csatorna meséit, filmsorozatait néztük, meg egyéb tinisorozatokat, amik a 90-es évek végén voltak adásban. A "legvéresebb" műsorok, amiket akkoriban néztem, pár krimisorozat volt, meg a Vészhelyet :) Egyébként sok filmet nézhettem ennyi idősen, de 12 évesen még volt egyfajta szűrő a szüleim részéről, és ami nagyon durva volt, nagyon véres, nagyon erőszakos, azt még ennyi idősen nem engedték nézni. Szerintem nem is baj. Pár évvel később már tényleg azt néztem, amit akartam.

Mondanám, hogy én is így fogom csinálni, de az én fiam tényleg nem igazán filmnézős, van pár, amit szívesen megnéz, de az nem sok. Sorozatok közül meg pont a Trónok harcát akarná nézni, másra még nem mondta :D De szerintem ez is azért érdekli ennyire, mert azt mondtuk, hogy ezt nem nézheti :D

2018. márc. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
Miről szòl ez, hogy tiltani kell tőle?
2018. márc. 26. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
Kiskoromban a szüleim nem engedték nézni az alpha holdbázist, az airplane-t, Oriont, és még gondolom egy tucat egyebet. Mire oda jutottam, hogy ezeket megnézhettem volna, már nem érdekelt. De kiskoromban nagyon vágytam rá.
2018. márc. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 A kérdező kommentje:

Öldöklés, szex, meztelenkedés, brutalitás, kínzás, káromkodás. 18+


Néhánynál még 20 éves fejjel is... Pedig bírom az ilyeneket.

Válaszadó, a 10 évesnek semmi képpen ne engedjed! Mert még kipróbálja vagy hasonlók. Nem neki való, de ez nagyon komoly. Én azért mondtam a 16-17 évrs kort, mert arra nagyjából éredtek lesznek.

A tesóm 12 évesen egy kasztrálós film után, nekem esett késsel, a nővérének, hogy kiherél... Ez elég szélsőséges, de van ilyen.

2018. márc. 26. 09:44
 45/49 anonim ***** válasza:
#44 az hogy öcséd degenerált nem a média hibája, ne próbáld arra fogni, 12 évesen megnéztem a Kill Bill-t mégsem próbáltam meg leszúrni anyámat, öcséd el van cseszve és a szüleid hibája, 10 éves normális gyerek tudja hogy a film nem egyenlő a valósággal.
2018. márc. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 A kérdező kommentje:

Igen, tudom... De ez akkoris olyan.

Tényleg degenerált, arra már nem emlékszem, hogy mikor, de egy ugyanilyen film után megpróbált levetkőztetni, hogy szexelni fogunk. Meg állandóan harapdált...

És még ezekért se cseszték le, mert nálunk ez tabu téma.

2018. márc. 26. 10:02
 47/49 anonim ***** válasza:
De azért egy 10-12 éves kisgyereknek nem kéne véres, gyilkolós, testvérszexelős filmet néznie. Tönkreteszi a lelkét.
2018. márc. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
Mondjuk egy alapból ilyen gyereknek tényleg nem, de basszus, anyádéknak mi kell hogy tegyenek valamit? Ha majd álmodban leszúr tennének végre valamit?
2018. márc. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
Én 8 évesen néztem meg a Nyocadik utas:A halált.Nagyon tetszett,tudtam,hogy egy film a valóságban nem léteznek ilyenek.
2018. aug. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!