Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülinapi bulim tönkre lett...

Szülinapi bulim tönkre lett téve. Mit csináljak szerintetek?

Figyelt kérdés

Holnap leszek 18, emiatt a szüleim megengedték, hogy megrendezzem a lakásban az első igazi bulimat és utána elmenjünk a barátaimmal egy szórakozóhelyre is. Már hónapok óta várom... erre pont ma jött meg a menstruációm. ( ami nálam azzal jár, hogy fáj mindenem, depis vagyok, hasmenésem van egész nap és ki se akarok mozdulni).

Betétet használok mert a tamponnál félek, hogy elkapok valamit... de betéttel meg nem merek kb kimozdulni otthonról, nehogy átázzak. Vettem az alkalomra egy nagyon szép ruhát, de így most nem hiszem, hogy felvehetem..

Ha ilyen állapotban iszom egy kis alkoholt, tuti hogy még depisebb leszek tőle és nem akarok a saját szülinapomon sírni..


(Tudom hogy másoknak ezerszer nagyobb problémái vannak, sajnálom hogy én itt a buta dolgaimmal zakltlak titeket de nagyon szomorú vagyok.)


2018. ápr. 27. 08:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%
A tampont tanuld meg használni ma, nem fogsz tőle fertőzést kapni, mert nyilván kezet mosol a használata előtt. Vegyél be fájdalomcsillapítot és ne igyál alkoholt.
2018. ápr. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%

A tampontól nem kapsz el semmit. Ha bírod, akkor használd betéttel. Ha nem, akkor ultravastag, akár éjszakai betétet használj.


Szedjél görcsoldót.

2018. ápr. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
96%

Ha tényleg csak attól félsz, hogy elkapsz valamit, illetve hogy átázol, mégiscsak tampont kellene használnod. Csak gondosan figyelj arra, hogy maximum 4 óránként cseréled, így biztosan nem lesz gond. Főleg, ha beteszel pluszban egy betétet is, én így szoktam, ha nagyon erős a menstruaciom.

Azt javaslom még, hogy pszichésen kezdj ez ellen valamit, mert még minimum 30 évig menstruálni fogsz. Rengeteg önsajnálós, pocsékba menő nap van addig hátra. Tudom, hogy kellemetlen, hogy fáj, de nők vagyunk, ez ezzel jár. Akkor lenne nagy a baj, ha nem lenne menzeszünk. :) Szóval csak hajrá, ma még nyűglődj, de holnap bulid lesz! Érezzétek jól magatokat, és boldog születésnapot kívánok!

2018. ápr. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
76%

A tampon sokkal higiénikusabb, mint a betét, mert nem a vérben csücsülsz és hagyod hogy az poshadjon alattad, hanem a tampon szagtalan és nem érzed mozgásnál sem. Próbáld ki most és akkor holnap estig kitapasztalod, mennyire kényelmes.

Tegyél be nagyon vékony egészségügyi betétet a biztonság kedvéért és máris kész vagy a bulira!

Vegyél be egy görcsoldót délelőtt, hogy a készülődésed ne rontsa el a fájdalom, é este egy kis pezsgő majd segít a jókedveden :) (persze mértékkel, de nyilván fogtok iszogatni)


Ne hagyd hogy elrontsa bármi ezt a különleges napot!

2018. ápr. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Én megértelek, bár 15 voltam mikor az év legjobb házibulijára,szilveszterre készültem, tényleg hónapok óta azt vártam erre pont aznap jött meg.

Egész nap ki voltam, úgy voltam le mondom inkább, de utolsó pillanatban barátnőm meggyőzött hogy menjek el..

És milyen jól tettem ott ismertem meg a férjem, ma már 26 évesek vagyunk, 10 éve együtt.

Ezzel csak azt akartam mondani hogy egyszer élsz, egyszer vagy fiatal, ki tudja mit hagysz ki ha most nem mész el? Jobb lenne otthon ülni és sajnáltatni magad? Vagy inkább összekapod magad, beveszel egy hasfogót meg egy fájdalomcsillapítót és jól érzed magad?

2018. ápr. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
84%
A betet es a tampon kozott oriasi a kulonbseg kenyelem szempontjabol, eg es fold. 36 eves vagyok de 30 eves koromig csak betetet hasznaltam. De amiota egyszer valamiert kiprobaltam a tampont, azota a betetre ra se tudok nezni, csak ejszakara hasznalok azt. Hidd el, pont az ilyen alkalmakra tokeletes, elfeledkezel rola szinte, hogy megvan. Csak arra figyelj hogy elotte es utana alaposan moss kezet, es ne felejtsd el idoben cserelni. Ha eros a verzesed lehet hogy akar 2-3 orankent is kell, attol is fugg mekkora tampont hasznalsz.
2018. ápr. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%

Ne beszéljetek rá egy 18éves lány a tamponra

Szűzen nem ajánlott a tampon!Én sem használtam tampont szűzesség idején 22voltam mikor kiprobáltam de akkor már fél éve éltem nemi életet és tényleg jobb 11000szor mint a betét,de amig nem élsz nemi életet én azt mondom neked hogy inkább ne használd

2018. ápr. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
22%

Hagyd a tampont, nem kell erőltetni, ha nem akarod. Én 28 éves vagyok, sosem használtam, mégis tudtam bulizni. Pedig eléggé tudok vérezni és nagyon szoktam görcsölni is.

Be kell venni időben a görcsoldót. Nagynéném nőgyógyász, nekem ő az Aleve-t javasolta erre, itthon csak 220 mg-os van, de lehet vény nélkül kapni. Kapásból kettővel kell indítani, ha nem múlik 1-másfél óra múlva, akkor nyugodtan még egy. A hasmenés meg összefügg a görcsökkel (legalább is nálam), viszont ha nem múlik, akkor hasfogó.

Én szoknyát gond nélkül hordok betéttel is, anyagtól függ egyébként. Ha nagyon vékony vagy világos színű, akkor nyilván nem. De a ruha megmarad, majd felveszed máskor. Akkor is csinos leszel.

Emiatt nehogy már otthon maradj, hidd el a társaság segíteni fog. :)) Egyébként megértelek, nekem több utazásomat is már tönkretette ez.

2018. ápr. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
72%

És ha már nem szűz? :)

De amúgy én szűz voltam még amikor elkezdtem használni a tampont. Körülbelül 15-16 éves voltam. Azóta se tudok mást használni.

A tamponnál én elfelejtem hogy menstruálok, a betéttel meg folyton parázok, hogy nehogy átázzak. Ég és föld.


Tudom nem túl steril dolog, de huszon pár évesen fesztiválra jártunk nyaranta és ott is használtam tampont. Egyszer sem kaptam el fertőzést, pedig ott azért nem túl steril a mosdó... Szóval amit te tudsz az nem úgy van ahogy azt mondták neked.

Közel 30 évesen se volt még tampon miatt problémám. Se fertőzés se semmi. Amit ajánlok, hogy kizárólag ob-t vegyél, először minit. Minden más márka papírosabb és kevésbé szívja fel a nedvességet. Sokat kipróbáltam és ezt tapasztaltam.

2018. ápr. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
69%
Hasznalj tampont, vegyel be fajdalomcsillapitot es ne igyál :)Boldog szülit!
2018. ápr. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!