Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülinapi bulim tönkre lett...

Szülinapi bulim tönkre lett téve. Mit csináljak szerintetek?

Figyelt kérdés

Holnap leszek 18, emiatt a szüleim megengedték, hogy megrendezzem a lakásban az első igazi bulimat és utána elmenjünk a barátaimmal egy szórakozóhelyre is. Már hónapok óta várom... erre pont ma jött meg a menstruációm. ( ami nálam azzal jár, hogy fáj mindenem, depis vagyok, hasmenésem van egész nap és ki se akarok mozdulni).

Betétet használok mert a tamponnál félek, hogy elkapok valamit... de betéttel meg nem merek kb kimozdulni otthonról, nehogy átázzak. Vettem az alkalomra egy nagyon szép ruhát, de így most nem hiszem, hogy felvehetem..

Ha ilyen állapotban iszom egy kis alkoholt, tuti hogy még depisebb leszek tőle és nem akarok a saját szülinapomon sírni..


(Tudom hogy másoknak ezerszer nagyobb problémái vannak, sajnálom hogy én itt a buta dolgaimmal zakltlak titeket de nagyon szomorú vagyok.)


2018. ápr. 27. 08:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
57%
A betét ezerszer kevésbé higiénikus! Ki akar folyton a vérében tocsogni? Fúj. A mai tamponok szűzen is simán használhatók, aki azt mondja nem az valami 30 évvel ezelőtt van agyban.
2018. ápr. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
52%

"A betét ezerszer kevésbé higiénikus! Ki akar folyton a vérében tocsogni?"


Ha minőségi betétet veszel és rendszeresen cseréled (nem fél napokat van bent), akkor nem kevésbé higiénikus, mint a tampon, amikor a hüvelyben pang a vér. Továbbá felszívja a hüvely nyálkahártyáján található egyéb nedvességet is, megváltoztatva ezzel a hüvelyflórát, ami fertőzésekhez vezethet. Nyilván nem mindenkinél, mert akkor nem hordana ennyi nő tampont, de aki hajlamos a fertőzésekre vagy pl. a méhszájsebre (bár 18 évesen ez utóbbi még nem valószínű), annak jobb mellőzni.


Attól hogy te még nem szereted a betétet, nem kell hülyeségeket írni.

Viszont a kérdés szerintem nem is erre vonatkozott.

2018. ápr. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
44%

Majd o eldonti hogy mit hasznal nem?

A kerdes amugy nem ez volt hogy kimerje e probalni a tampont..

2018. ápr. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
51%
Ha nem akarsz tampont használni, betéttel meg nem akarod megkockáztatni akkor nem nagyon tudunk mit javasolni! Pedig emiatt szerintem nem kellene kihagynod, vegyél be görcsoldót és akkor tegyél be vastagabb betétet. Nekem nagyon gyenge vérzésem van, betétet használok. Nekem kényelmes, nincs gondom vele, nem látszik át. Mindig szoknyát vagy egybe ruhát hordok. A tampontól én is félek, egy ismerősömbe belestakadt és a nőgyógyász vette ki 😐
2018. ápr. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
74%

Én se akarlak rábeszélni semmire, de nekem a nospa + algopyrin jött be, bár akkor még vénynélküli volt. Ha ez vígasztal, nekem simán elviselhetővé vált a gölcsölés idővel. Ne hagyd, hogy ez elrontsa a napod! Egyszer vagy 18 éves. :) Viszont a lehangoltság lehet hormonális is sajnos. Azt írod nem mersz kimozdulni, ha szükséges, próbálj fél -1 óránként elmenni a mosdóba és akkor is cseréld ki, ha már félig van, így biztosan nem fogsz átázni.

Egyébként nekem sincs bajom a tamponnal, viszont nekem csak nappal, mert ha éjszaka is azt használom nagyon kiszárad a hüvelyem. Akkor betétet szoktam. Nyilván ez vonzza a reggeli zuhanyt, de én amúgy is reggel - este szoktam. Ha ki akarod próbálni, akkor azt még ma, ne hagyd holnapra.

2018. ápr. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
4%

Hajjaj, szokj le a felelsges nyavalygásró, mert akkor még nagyon sok napod "tönkre lesz téve".


Nekem is fáj a menzesz (nagyon), és megy a hasam, de már első nap éjjel veszek be gyógyszert, és második nap szedem folyamatosan, a hasmenés meg iszok egy erős kávét, és megoldott.


Betéttel sincs gáz, ha jól teszed be, nem ázhatsz át vele.

2018. ápr. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
49%

Ne úgy fogd fel, hogy jaj, milyen szar, hanem ez van, nő vagyok, normális dolog.


Nem jó érzés, tudom, én is utálom, de ez van, el kell fogadnunk és kész. :)

2018. ápr. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Anyám borogass... Komolyan 2018-ban még van aki itt tart, hogy a tampon elveszi a szüzességet? Tejóistengyerele...

Meg ezek a rémtörténetek! =D Elképesztő. Mondanám, hogy mindenki úgy csesz ki magával ahogy akar, de akkor eszembe jut a sok "anyám nem vesz nekem tampont", meg "a szülinapi pénzemből kell tampont vennem" kérdés. Nagyon sajnálom az ilyen "anyák" lányait.

2018. ápr. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Kérdező, remélem jól érezted magad!
2018. ápr. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!