Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hány évesen világosítottad...

Hány évesen világosítottad fel lányodat a havi vérzésről, vagy ha kamasz vagy, téged mikor világosítottak fel? Beoltatod lányodat a HPV ellen?

Figyelt kérdés
2018. szept. 6. 14:27
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
85%

Mindkét lányommal 8-9 éves kora körül beszéltünk erről konkrétan, de már korábban is szó esett róla az ő szintjükön. Nagyobbik alig múlt 10 éves, a kicsi 11, mikor megjött nekik, szóval abszolút időben voltunk.

Mindkettőjük be van oltva HPV ellen, egyértelmű volt, hogy élek a lehetőséggel.

2018. szept. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
ez inkább egy folyamat szerintem nem köthető adott korhoz. Mindig lesz kérdése , ezért kell gátlásmentesen bizalommal beszélni róla minél fiatalabb korban.
2018. szept. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
84%
Mindig beszelt rola, ha kerdeztem. Ovis koromban ranyitottam a wc-n, amikor betetet cserelt es megijedtem, hogy beteg, akkor elmagyarazta, hogy a noknek havonta van verzesuk stb stb (ertelmileg erettebb voltam a koromnal mindig). Ez a kep nagyon el bennem, de biztos volt korabban is ilyen, csak akkor meg nem fogtam ugy fel. Harmadikban mar 3 lany menstrualt, szoval mindent tudtam. Szerencsere beoltatott hpv ellen. Nagyon orulok neki, hogy nem egy gyp-s oltasellenes az anyam.
2018. szept. 7. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Koszi mindenkinek! Nekem ez nagyon durva. A mi idonkben 9-10 éves lányok még nem menstruáltak. 13-14 évesek voltunk, mikor megjott. Nekem ballagás elott majusban. Mar betoltottem a 14et. Volt, akinek 4.ben, 11 evesen, de nem az volt a jellemzo. A HPV fiúkra miert veszélyes? Errol meg nem hallottam... elég vegyes akkor h ki oltatja be es ki nem....
2018. szept. 7. 06:26
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hány éves vagy kérdező és mire gondolsz "mi időnkben" kapcsán. Én 51 éves vagyok, és 11 évesen jött meg először, kb. ez volt az általános az osztályunkban. Nagynénémnek (62 éves) volt osztálytársnője, aki 9 évesen menstruált először.
2018. szept. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

2 lányom van 16 és 11 évesek. Konkrétan nem világosítottam fel őket a menstruációról, de mindig beszéltünk/beszélünk róla, ha kérdésük van. Ugye sokat jöttek utánam a fürdőszobába, látták a tampont, betétet..stb, szóval a nagyobbiknak mikor megjött, teljesen tisztában volt mindennel (kb 12 éves volt), a kisebbik is abszolút tudja mi ez, mi mire való..stb.

HPV ellen még csak a nagylány van beoltva, de a kicsi is be lesz. erről is sokat beszéltünk, hogy mi ez, miért kell oltás..stb

2018. szept. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Anyukámnak 11 évesen jött meg, így ez előtt, szerintem negyedikes korom körül beszélgetett már velem erről. A dolgok nagy részét viszont az iskolában kapott felvilágosító kiskönyvekből tanultam meg, ott sokkal érdekesebben írták le.

Sokat gondolkozott rajta, de végül nem oltatott be. Azóta én gondolkozom rajta, de még én sem határoztam el, hogy beoltassam-e magam. (Azóta is ugyanazzal a barátommal vagyok, aki szintén szűz volt előtte, így ha jól tudom a szexuális úton való terjedés nem annyira valószínű.)


Ha egyszer lányom lesz, őt viszont be fogom oltatni (feltételezve, hogy addigra még sokkal jobbak lesznek ezek az oltások.)

2018. szept. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. szept. 8. 07:37
 19/22 anonim ***** válasza:
9-10 évesen már jobb beszélni a mensiről a lányoknak,mert sok kis lány már 11 évesen mentruál.
2018. szept. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

A HPV a férfiaknál tünetmentes, de ők a hordozói. Aktus közben a hímvesszővel pedig bejuttatja azt a nő szervezetébe. A legtöbb esetben ez így szokott lenni.

Szexuális/menstruációs felvilágosítást olyan 6-7 évesen kaptam, az első menstruációm pedig 9 évesen volt. HPV ellen pedig nem vagyok beoltva.

16/L

2018. szept. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!