Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ez a helyzet mást is zavarna?

Ez a helyzet mást is zavarna?

Figyelt kérdés
Röviden annyi lenne, hogy a férjem előző házasságából van gyerek és a kisebbik 13 éves még kéthetente jön hozzánk, de azt vettem észre, hogy mostanában minden egyes alkalommal kéri a páromat, hogy vegyen neki ezt-azt pl: táskát,de nem jó neki a 8e Ft-os neki a 13e Ft-os kell, a következő apás hétvégén megint kér cipőt/ket stb., ez nekem nem tetszik! Kicsit olyan érzésem van, hogy a volt felesége mondhatja neki, hogy mond apádnak, hogy vegye meg ezt is azt is és a gyerek meg úgy érzi szerintem, hogy teljesen rendben ez a fajta viselkedés, sőt néha már olyan érzésem van, hogy követelné is, mivel elváltak a szülei és neki ilyen alapon ez jár. Sztem meg ez nem helyes viselkedés!!!

2018. szept. 27. 14:26
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
84%

Nem biztos, hogy anyuka biztatja. Én a mi esetünket tudom felhozni, a férjem lánya szintén kamasz 14 éves. Ővele is kb 1 éve elszaladt a ló. Ott tartunk, hogy havi 100000 forintot kell már rá költeni a gyerek tartáson kívül. Ő nagyon kihasználja a helyzetét, nagyon sokszor megveteti az apjával amire nincs is szüksége. Legalábbis nélkülözhető lenne, vagy lehetne olcsóbb. Telefont fél évente kap, nem vigyáz rá. Igen, egy kicsit bosszantó. Ne értsetek félre nem az a bajom ha kabát vagy cipő kell neki. Minden évszakban mi veszzük meg ezeket neki. Vagyis ugye az apjával mennek el vásárolni, ügyes a kiscsaj, úgy intézi, h ne legyek ott. Azzal van bajom, h 1 kabát 50000be kerül, (columbia) és az tavasszal már nem jó. Kitalálja h kinőtte. Na most ők nem nőnek olyan goyrsan már, illetve 50 kilós lány, 170 cm magas az M-es kabát jónak kell legyen rá 6 hónap múlva. De nem. Jön újra a tavasz vagy az ősz vagy a -tél és újabb 50000 csak a kabátra. 35-40000 minden cipője. Keveset is mondtam én azzal a havi 100000el. Jár lovagolni van saját lova a bértartás. 40000 ft/hó. Neki nem jó a saját ló, ő máshova akar járni lovagolni más városba, az szintén havi 40000/hó. Á szóval sok. Szerintem te még jobb helyzetbe is vagy. Persze beszéltem ferjemmel h ez így nem jó, a gyerekkel cseszik ki, mivel ezt tanulja meg h minden az ölébe hullik . És azért tudjuk, h ez nem így van az életben.

Szerintem férjem így akarja kompenzálni h szegény elvált szülők gyereke. Csak azt nem látja be, h már nem jön hozzánk csak úgy a lány, csak ha pénz kell neki.

Nekünk van 2 közös gyerekünk. Azok is megkapnak igazából mindnet, de korán sincsenek ennyire majmolva. Nem is akarom igazából h el legyenek kapatva, de igen ez rosszul esik. Már mondtam a férjemnek h akkor adja azt a pénzt amit a lányára költ a fiainak is én meg berakom nekik a bankba. De ilyenkor nem vesz komolyan. Csak az a szegény elvált szülők gyereke a legfontosabb. Amúgy jól kijövünk a lányával, és nem is rá haragszok. Nem ő tehet róla, szerintem nagyon sokan kihasználnák ezt a helyzetet

2018. szept. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Én is elvált szülők gyereke vagyok, de sose jutott volna eszembe kihasználni a helyzetet. Itt pedig ez történik. És ez igen is szúrja a szemem! Az előző válaszolót teljesen megértem nálunk is hasonló a helyzet.😕
2018. szept. 27. 20:54
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Megbeszéltétek ezt az anyával? Tudjátok, hogy amúgy otthon mennyi cucca van? Én úgy gondolom (bár tudom, nagyon utópisztikus gondolat), hogy egy gyereket a szüleinek akkor is "közösen" kell felnevelni, ha már elváltak a szülők. A rendes családban növő gyereknél is megvan, hogy kaphat (kell neki) egy szezonban egy cipő, egy kabát, egy táska, egy csizma, stb. Attól még, hogy a szülei elváltak, nem azt kellene nézni a nem egy háztartásban élő szülőnek, hogy mi a minimum (meg hát a gyerektartás már úgyis ott van), hanem az afölötti részeken ugyanúgy elosztozni, mint ahogy az egy közösen nevelt gyereknél normális. Ha meg a gyereknek elszállnak a vágyai, akkor ugyanúgy közös hátországot képviselve meghúzni egy határt, ahonnan nincs tovább.
2018. szept. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Egyébként is az, hogy nem élnek együtt nem jelenti azt, hogy a gyereknek mindent meg kellene venni, amit ő éppen kitalál!! Miért is kellene??
2018. okt. 1. 08:10
 15/22 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy van e gyereked, de ha nincs akkor azért látod így, ha meg van akkor Te biztos olyan szülő vagy aki mindent megvesz a gyerekének amit csak kitalál! Vagy ha lesz majd, akkor vegyél ám meg neki mindet amit kitalál, soha ne mondj neki nemet! Így fogsz majd egy önző magának való embert nevelni!! Gratulálok!!
2018. okt. 2. 08:03
 16/22 anonim ***** válasza:
52%

Kicsi az esély arra, hogy az anyuka bíztatja a pici lányt. 13 éves, kamaszodik, így simán rájött, hogy kihasználhatja az apját, mert az úgyis pénzelni fogja.

Nem, a lovagló csizma nem használati tárgy, bárhogy próbálták itt előttem jó páran beállítani. Nincs semmi probléma azzal, ha azt kapja születésnapjára, sérül lehet a lelki világa, hogy nem tudta másra kitrükközni, de ez van.

Jó tanács: anyukával leülni közösen beszélni, mivel 5 év múlva az ilyenekből lesznek azok, akik 40-50 éves SugarDaddyket kényesztetnek orálisan azért, hogy az pénzelje őket.

2018. okt. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
31%

Még így is töredékét költené a saját gyerekére merthogy nem ti nevelitek. Szerinted az anyja mennyit költ rá? Belegondoltál ebbe?

Amúgy meg nem a te pénzed, nem a te dolgod. Teljesen természetes hogy vesz neki azt azt /kér ezt azt/ ha nem is mindent vesz meg neki a párod, de teljesen rendben van.

Vagy költözzön hozzátok aztán megtudod mennyi az annyi.

2018. okt. 20. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Nagyon is tudom h mennyi az annyi! Ugyanis nekünk is van közös gyermekünk!De sztem nem fer h az egyiknek 20 e Ft-okért vásárol, a másiknak meg szinte semmit nem!
2018. okt. 21. 09:39
 19/22 anonim ***** válasza:

Továbbra se a kérdezőt csesszétek már le, mert nem akarja kussba nézni, hogy a férje lánya lényegében kihasználja és kisemmizi az apját. Mert ez az. Értelmezni tudtátok volna a kérdést, akkor itt baromira nem 1-2000 Forintokról van szó. Örülök, hogyha ti úgy álltok, hogy 13 ezret simán ki tudtok b*szni táskákra, de mások baromira nem.

Egyáltalán nem normális, hogy ennyi mindent enged a férje a lányának, mert nem fog megállni. Ma még 13 ezer, 3 év múlva simán 100 ezreket is ki fog könyörögni. Nem kell a mese, mert így fog lenni. Mikor meg már az apja nem lesz hajlandó megvenni dolgokat, simán megveteti magának egy SugarDaddyvel. Csak az előtte szét is fogja dugni. Jobb lesz az?

2018. okt. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Szerintem meg a kérdező tipikusan az a nő akinek szúrja a szemét az első házasságból lévő gyerekre való pénz áldozása. Ennyi. Ez baromi gyakori dolog, anyuci fúrja apuci első gyerekét hogy csak a pénzt viszi.....tipikus 2. feleség viselkedés. Fel kéne nőni!
2018. okt. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!