Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A lányomat folyamatosan...

A lányomat folyamatosan szekálja és pofozgatja egy fiú osztálytársa. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

5-es gyerekek. Év eleje óta legalább háromsuor pofon vágta a lányomat viccből,meg egyszer kihúzta alóla a széket akkor,mikor készült leülni. Ezért osztályfőnökit kapott. Reméltem lecsihodik a dolog,erre ma mondja a lányom,hogy megint kapott egy pofont napköziben.

Írtam anyukának,hogy beszéljen vele erre olyan valszt kaptam,hogy leesett az állam. Azt mondja,hogy gyerekek és majd elintézik egymás közt,ő ebbe nem szól bele.

Manapság elfogadott dolog,ha egy fiú üt egy lányt? Ennyire liberálisnak kell lenni manapság? Eszem megáll.

Mit csináljak ezzel a kerge családdal?

A lányom meg olyan jámbor, hogy fát hasogathatnak a hátán. Semmi erőszak nincs benne.


2018. okt. 16. 22:23
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
98%
Gyerekként átéltem, annyi a különbség, hogy anyám is xart rá. Egyszer berágtam, mikor hazafele mentünk, és belerúgott a hátamon a táskàba. (Ő akkor legalább egy fejjel magasabb volt). Eltört a szemüvegem, hallottam, hogy reccsen, tudtam, hogy otthon balhé lesz, és itt durrant el az agyam. Nekiugrottam és úgy megvertem az esernyővel, hogy eltört. Ütöttem, rúgtam, ahol értem. Alig tudott elfutni. Áltsuli végéig nem mert a mi utcánkon át hazamenni.
2018. okt. 17. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Nem is gondoltam,hogy ennyire gyakori ez. A mi osztályunkban anno nem volt ilyen. Ha még egyszer a közelébe megy és a lányom n tudja leszerelni oltári nagy balhét csinálok. Szerintetek küldjem el a levelet az ofőnek?
2018. okt. 17. 06:06
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

10. válaszoló vagyok.


Az, hogy te nem tudsz róla, nem jelenti, hogy nálatok nem volt ilyen. Én általánosban fogtam ki egy pofozkodós lányt. Egyfelé laktunk, a hazaúton pofozott meg kétszer. Harmadszorra úgy voltam vele, ha verekedni akar, abban én is benne vagyok. Meg akartam ütni, de menekülőre fogta, még kergettem is egy darabig. Ezzel le is szállt rólam.

A legtöbb ilyen gyerek nem verekedni akar, csak élvezi, hogy dominálhat. Ha megérzik, hogy te a verekedésig is simán elmész akár, de nem hagyod magad, hamar behúzzák a féket.

Az én esetemről sem tudnak az osztálytársak, se a tanárok, hiszen nem a suliban történt.

2018. okt. 17. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Hetedikes lányomat rugdosta 3 fiú.

Én bementem, behívattam a 3 kölyköt az igazgatóiba és elbeszélgettem velük.

Ha az anyja leszærja intézkedj te.

Ne hagyd annyiban.

Ja és igen, ne hagyja a lányod, vágja pofán a hülye kölyköt.

Ha régen a fiam beirást kapott verekedésért mert megvédte magát, sosem szidtam le, jól tette.

2018. okt. 17. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Ne az ofőnek írja az igazgatónak.
2018. okt. 17. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
16%

Az igazgatóhoz szépen menj be, kérdezd meg tappintatosan miként lehet az, hogy ez már harmadjára fordul elő. Már az első pofon után indoklás nélkül automatikusan eltanácsolható a gyerek, de ő ezt kussba tűri már a harmadik alkalommal. Szépen bemész és megmondod, hogy vagy intézkedik a gyerek ellen, megneveli, átrugdossa egy másik iskolába vagy a lányod egy őrző-védő kutyával fog ezentúl iskolába járni és, ha az megharapja a gyereket, mert megint bántani akarja, akkor az biza az iskola igazgatójának a hibája lesz, szépen belekerül a kartonjába és súlyosabb lesz az, mint, hogy eltanácsolt egy gyereket magatartási problémák miatt (azért nem akarnak nyúlni az ilyen gyerekekhez, mert akkor az belekerül az igazgató kartonjába és az milyen negatív fényt vettne rá).

Igen, hangsúlyozd ki az őrző-védő kutyát, másképp úgyse fog intézkedni.

Nem akarsz akkor csak simán csapd ki a balhét a médiában (legyen az rendes vagy szociális média), hogy miként fordul elő az, hogy ez már a sokadik eset, amikor a lányodat nem hagyja békén. Nem, nem normális ez, nem simán kamaszodás, stb.

2018. okt. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
94%
Csapj balhét az iskolában, igazgatónál. Mondd, hogy a rendőrséghez fordulsz, látleletet vetetsz, stb. Ugyanezt a kedves fiú anyukájának is elmondhatod.
2018. okt. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Utolsó,az vicces lenne,ugyanis rendőr az anyja.
2018. okt. 17. 18:44
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem egy kis faluról van szó, ahol ő az egyetlen "seriff a városban", akkor miért lenne vicces?! Ha csak egy kis közrendőr és nem a Parancsnok, annál inkább hatni tudsz a kedves anyukára is!
2018. okt. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Egy kört megér az igazgatónál, nagyon határozott legyél, fenyegetőzni nem kell.

Ha nincs hatása, én a gyermekjóléthez mennék, mert komoly baj van abban a családban, ahol ilyen a gyerek. Ha jelzés érkezik oda ( lehet névtelenül is), muszáj kivizsgálniuk az esetet. Ha csak néhány kérdésre kell anyukának válaszolnia, vérciki lesz neki.

2018. okt. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!