Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 11 éves kislányt,17 éves fiút...

11 éves kislányt,17 éves fiút egyedül tudnátok hagyni egy hétre, de lehet, hogy kettőre, ha mindketten önállóak, megbízhatóak?

Figyelt kérdés

Én nem féltem őket, de az anyjuk igen.


38/F



2018. nov. 8. 07:56
1 2 3 4 5 6 7
 31/68 anonim ***** válasza:
40%
24- es, nem a 90-es években vagyunk , most ezt miért kevered ide? Azóta 30 év eltelt !!
2018. nov. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/68 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező!


Sok dolog elhangzott itt, jöttek a szokásos gyakoris oltogatások is. :DDD

Először is: semmi konkrétumot nem írtál.

Gondolom nyaralni mennétek kettesben.

Szerencsésebb lett volna nyári szünetben és úgy, hogy az idő alatt ők valahol valakinél lennének. Pl. táborban vagy ilyesmi.

Én nyaralni nem mennék el két hétre most, iskolaidőben. Ha betegség, vagy egyéb kényszerhelyzet van, akkor el tudom képzelni.

Én max. egy hétre (legyen előző hétvégével együtt 9 nap) mennék el nyaralni. És csakis akkor, ha hét közben lenne olyan, ugyanabban a városban lakó megbízható rokon (nagyszülő, keresztszülő stb. vagy egyéb ismerős, pl. szomszéd), akikhez adott esetben tudnak fordulni a gyerekeim.

Számítana az is, hogy a gyerekeim hogyan fogadnák az ötletet. Ha húzódoznának, félnének, aggodalmaskodnának akkor nem erőltetném. Inkább csak akkor vágnék bele, ha ők is biztatnának, hogy nem lesz gond, ellesznek magukban.

Persze minden este előre megbeszélt időpontban felhívnánk őket.

Ui.: nálad kicsit idősebb, de kisebb gyerekes apuka vagyok én is, ha ez számít.

2018. nov. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/68 A kérdező kommentje:

Emberek, azért nehogy azt gondoljátok már, hogy teljesen egyedül lesznek! Ott lesznek a rokonok, ha baj van. A nagybátyjuk 10 perc sétára lakik tőlünk és még a szomszédnak is szólhatnak.

Sajnos ez nem olyan dolog, amit csak úgy letudunk fújni, nem kirándulni megyünk. Persze, ha nagyon nagy a baj, azonnal visszafordulunk, ez természetes.


Köszönöm a válaszokat!

2018. nov. 8. 11:33
 34/68 anonim ***** válasza:
58%
ha körbe vannak véve ismerősökkel, rokonokkal, akkor persze hogy hagynám. basszus. koleszba már 14 évesen mehet a gyerek, ti meg itt a 17 évestől rettegtek egyedül hagyni. menjetek csak.
2018. nov. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/68 anonim ***** válasza:
28%

26

Ki főz?

Ne szórakozz ...

2018. nov. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/68 anonim ***** válasza:
38%

30

És ez ma szoros felügyelet mind az eszetek be is jut, amikor a 17 gyereketek fesztiválozikmeg haverokkal nyaral külföldön van két hetet a Balcsin? :)

"felnőtt felügyelete nélkül ezt nagyon komolyan veszi a törvényalkotó"

2018. nov. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/68 anonim ***** válasza:
75%

Mindenki a 17 évesen kattog, de a 11 éves nagyobb galibát tud okozni, nagyobb bajba tud kerülni.

Ő mennyire megbízható? Szót fogad a 17 éves tesónak?

2018. nov. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/68 anonim ***** válasza:
82%

36!


Nem az a baj, hogy a 17 éves egyedül marad. Azért a világon senki nem szólna itt. Az a baj, hogy a 11 évest rábízzák

2018. nov. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/68 anonim ***** válasza:
65%
Lehet lepontozni,de nekem 17 évesen született az első gyerekem.Semmi segítségem nem volt.Külföldön élteünk,a párom meg csak hétvégén volt velünk,mivel olyan volt a munkája.És 100%-osan felneveltem a gyerekem,felelősségteljesen.Nem éreztem magam gyereknek,se életképtelennek.Ezzel csak arrak akarok rávilágítani,hogy 17 évesen azért már nem óvodás valaki.Szerintem ha feleløsségteljes a 17 éves akkor nyugodtan ellesznek gond nélkül.
2018. nov. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/68 anonim ***** válasza:
37%

38

Ezzel a világon semmi, de semmi baj nincsen, mint írta a kérdező, rokonok a közelben. Nem a dzsungelbe teszik ki őket, meztelenül és térerő nélkül ...

2018. nov. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!