Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 11 éves kislányt,17 éves fiút...

11 éves kislányt,17 éves fiút egyedül tudnátok hagyni egy hétre, de lehet, hogy kettőre, ha mindketten önállóak, megbízhatóak?

Figyelt kérdés

Én nem féltem őket, de az anyjuk igen.


38/F



2018. nov. 8. 07:56
1 2 3 4 5 6 7
 51/68 anonim ***** válasza:
73%

Hűha... Ennyit változott a világ? Majd mindenki szerint életképtelenek a mostani gyerekek?? 16 év felett nem kötelező az iskola.. Sokan dolgoznak... De a 17 éves gyerek hagyná a húgát szenvedni?? Érdekes dolgok ezek.... 🙄


Fiatalabb voltam amikor nővéremmel otthon hagyott anyukám 3 hétre... Semmi gond nem volt.


Persze az jobb ha van egy valaki aki elérhető a közelben, pár naponta rájuk néz.. Akit bármikor hívhatnak, de egy hét nagyon rövid... Semmi bajuk nem lesz

2018. nov. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/68 anonim ***** válasza:
94%

17 évesen korántsem életképtelen az ember, legalábbis annyira biztosan nem, hogy ne tudjon megfőzni vagy ellátni egy kisebb sérülést, vagy gondoskodni a húgáról. Vannak iskolák ahol a 15-16 évesek már pszichológiát tanulnak, de akadjunk ki azon hogy jajj, ki fogja nyírni szegény kislányt. Ha mindkét gyerek önálló, és megbízható akkor igen, de csak úgy hogy ha naponta rálesnek a rokonok, hogy jól vannak-e. Ha az egyik rokon tíz perc sétára lakik, akkor iskola után a gyerekek át is tudnak menni hozzájuk beszélgetni, tudnak nekik segíteni ha szükséges. Viszont, a mentő-telefon-tűzoltó száma legyen elérhető közelségben. Ha az egyik rokon éppen úgy dolgozik hogy ráér, vagy a közelben van akkor nézzen rá a gyerekekre.

Egyébként, látszik hogy mindkét gyerek szerető közegben nőtt fel, különben apukát ennyire se érdekelné a dolog. Azért kérdezte meg, mert ő is aggódik. Nyílván nem unalomból utaznak el, rá vannak kényszerülve, nem tudnak mást csinálni.

2018. nov. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/68 anonim ***** válasza:
64%

48

Tehát aki 2 hétre otthagyja a 11 és 17 éves gyerekeit, azt nem érdekli a gyereke.

És aki elküldi táborba?

És iskolába?

És a kollégium?

És a külföldi suli?

És aki üzleti utakra megy?

És a kamionsofőrök?

És 18 évesen?

Meddig kell egyfolytában a gyerekkel lenni ahhoz, hogy valami kívülálló hülye ne kezdjen azon hörögni, hogy "de hát nem érdekli a gyereke", illetve "hogy fog főzni a 11 éves" (csak azért, mert ő a lány) ?!


Jézus, gyere le.

2018. nov. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/68 anonim ***** válasza:
89%

Elolvastam mindent, nem félteném őket. Más lenne, ha utálnák egymást vagy a kicsi nem bízna a bátyban, a báty csavargós nemtörődöm lenne ésatöbbi, de itt okésak a gyermekek, szeretik is egymást s van felnőtt rokon a közvetlen közelben...

Jogilag csuda tudja, de egyébként nekem OK-nak tűnik a dolog, ahogy valaki írta, 17 évesek már csecsemőt is neveltek, az egyik rokonom is akkor szülte az elsőt, igaz, az régen volt. Általánosan nyilván gyerek egy 17 éves, de itt érettebb és amúgyis ott a rokon, ha mégis történne valami komoly. Az jó, hogy megkérdezték őket, hiszen azért a 17 évesnek is lehet más terve, bár mivel nem szórakozni mentek a szülők, valamelyest elvárható, hogy ne abban az 1-2 hétben lógjon a haverokkal házon kívül.

2018. nov. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/68 anonim ***** válasza:
57%
Én egyedül hagynám őket.
2018. nov. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/68 anonim válasza:
50%
17 éves, mindjárt felnőtt. Simán egyedül lehet hagyni. A kiscsajt se kell félteni, nem egy óvodás szintjén van. Ismerek több 11-12 évest aki életképtesebb némely 16-17 évesnél. Ha meg nem tudnak főzni rendelnek kaját, mennek étterembe vagy átmennek nagyiékhoz.
2018. nov. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/68 anonim ***** válasza:
53%
Úgy csináltok, mint ha akkor nem érhetné baj a kicsit, ha a szülők otthon vannak...
2018. nov. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/68 anonim ***** válasza:
53%

De ahhoz is csak gratulálni tudok, hogy a nagyot meg simán otthon hagynátok teljesen egyedül, mikor őt is bőven érheti baj.


Most akkor döntsétek már el.

2018. nov. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/68 anonim ***** válasza:
21%
Én 17 voltam amikor egyedül Pestre kerültem kollégiumba. Legközelebbi családtagom 300 km-re volt. Jelentem még mindig élek. Nem minden 17 éves életképtelen, és az apja csak jobban ismeri a fiát, mint a kommentelők.
2018. nov. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/68 anonim ***** válasza:
Azért kicsit ledobbentett, hogy ilyen sok embernek életképtelen a gyereke.. mit fog enni? Hogy mennek suliba? Ne már.. mindenki a gyereke seggében van egész nap, kitölti a fenekét is és kiveszi a kést a kezéből?
2018. nov. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!