Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A mostani szülők mért veszik...

A mostani szülők mért veszik könnyedén és természetesnek (már-már büszkék rá) hogy ha 15-16 éves lányuk már szexel? Mért vannak ennyire elkényeztetve és mért van ennyi minden elnézve a mai fiataloknak?

Figyelt kérdés
Mért nincs arany középút?Mi ez a nem lehet a gyerekre rákiabálni,mert jaj szegény lelkivilága megsérül?stb
2018. dec. 1. 19:39
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
54%
Ez nem elkenyeztetes itt tart a vilag! Tudsz tenni ellene ? NEM!! Es nem azert nem szolnak a gyerekre mert megserul a lelke,hanem hogy nehogy elszokjon vahy nehogy bosszubol rosszat tegyen es ne dugiba cigizzen mert magara gyujt valamit. Nem mondom hogy engedni kell hanem kiskorstol ugy kell nevelni. De ha olyan tarsasagba kerul es hajlik felejuk akkor ugyse tudsz mit tenni. Ennyi az meg ha eljar bulizni az okes. 16 evesen szexelhet ha legalabb van esze vedekezni,ha tiltod akkor is fogja csinalni csak epp te sz.rt se fogsz tudni a gyerekedrol. Na ezert nincs rajuk kiabalva! Majd megtudod ha lesz gyereked...egyebkent ez miert olyan nagy tema nkd?
2018. dec. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
50%

Elég szar körökben foroghatsz, ha csak ilyeneket ismersz.

A szexelő 16 éves, meg az elkényeztetés pont nem feltétlenül függ össze. Ráadásul nem csak a mostani szülőkre igaz (már amelyikre). Az én anyám is marha büszke volt, amikor életemben először nem aludtam otthon, mert a pasimnál maradtam. Az egész ház ettől zengett, mindenkinek dicsekedett vele. Marhára nem örültem neki, mert senkire nem tartozott. És ez kb. 35 évvel ezelőtt történt...

2018. dec. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Én is sokszor tapasztaltam ugyanezt,de ha valaki ki meri mondani akkor az nem létező jelenség.Pedig hiába tagadjuk a statisztikai számok is azt mutatják hogy igen is egyre nő az alkolista fiatalok száma is.


Fel lehet menni a facebook-ra és ott is érdemes megnézni a tiniket,hogyan pózolnak,a playboy lányok elbújhatnak sokuk mellett,a melle soknak majdnem teljesen ki van.

2018. dec. 1. 20:13
 14/34 A kérdező kommentje:

Azért ne mindent a váltózó világra fogjunk!


A pénzt a piára,cigire a szülő adja,sokszor ő viszi a 13 évest is műkörmöshöz,meg hajat festetni.Sőt van hogy a szülő veszi meg a cigit,piát a 14 éves gyereknek is.

Nagyon sok szülő nagyon lazán vesz mindent.Nem is tesz próbát arra hogy a gyereket picit visszatartja akár beszélgetéssel,igen sok mindent a gyerekre hagynak és megcsinálnak helyettük mindent.Sok gyerek agyon van tömve pénzzel,sok 10.000-et piál el buliba és ez csak a buli.

2018. dec. 1. 20:17
 15/34 anonim ***** válasza:
42%

11-es vagyok

De nem szabad kimondani az igazságot, főleg nem ezen az oldalon.

Úgy kell tenni mintha minden rendben lenne. A közösségi oldalak is erre épülnek: mutasd meg ki nem vagy. Legyél mindig szép, sikeres, jókedvű és oszd meg minden pillanatod különben nem létezel. Nagyjából ennyi az értékrend.

Úgyhogy ide ne nagyon írj ki ilyen kérdéseket mert elharapják a torkod - amint látod.

2018. dec. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:

Az elkényeztetéshez és az életképtelenséghez annyit igen is valós jelenség.Gondoljátok végig miket vártak el tőletek gyerekként,sokall több feladatuk volt a gyerekeknek,nem mindent anyuci csinált meg helyettük.


És hagyjuk hogy veszélyes volt e a világ,mindig volt veszély.A határ nem messze van tőlünk,úgy hogy itt igen is volt forgalom az én gyerekkoromba is,sőt akkoriba nagyobb is és mivel sokan jártak ki külföldre dolgozni így utca lányok biznisze is ment,meg ki tudja hogy még milyen,mindenki tudta kb mi merre fele zajlik.


De a gyerekek el tudtak menni egyedül iskolába,meg haza menni,boltba elfutni,nem mindenhol volt mikrohullámú,de érdekes módon tudott teát,kávét,kakaót csinálni magának az alsós gyerek is,vagy kenyeret leszelni,sőt 10-11 éves ha éhes volt kisütött krumplit valami halruddal



.Most sok 12-13 éves sem tudja megcsinálni.Csak hallgatom az itteni anyukákat és kapkodom a fejem, 12,5 éves gyerek nem tud otthon 2 órát egyedül elleni,a ruháját ki kell készíteni,2 utcára van a suli és sosem ment még úgy el suliba,hogy induláskor ne lett volna valaki otthon és neki kellett volna kulcsra zárni az ajtót.Vidéken élnek,még forgalom sincs.Nem tud kenyeret leszelni.9-10 éves gyerekek akik tépőzáras cipőt hordanak mert a cipőkötés nem megy(ezt oviba tudni kellett),felsős gyerekek nem tudnak hajat mosni egyedük,soknak a kés használat is gond.



Na itt jön a kettősség 12-13 évesen mindent megcsinálnak helyettük,de 14-15 évesen a szexhez és piához már nagy lesz,de továbbra is ki kell szolgálni,mert önállóságra képtelen

2018. dec. 1. 20:27
 17/34 anonim ***** válasza:
60%
Kerdeto szerintem ezt mindenki tudja latja es hallja hogy takony pulyak miket csinalnak ja es ne csak a lanyokra mondjatok h szexelnek isznak buli smink stb... A fiuk is ugyanugy taccsra vagjak magukat megdu.nak minden elolenyt es drogra is hajlamosak, ez a tinikre jellemzo es nemcsak azt kell mondani hogy lanyok!!! Igaz de kerdezo mit tudsz csinalni? Semmit. Mas azert nem torodik vele mert van sajat elete neked talan nincs? Nem mas kolykevel kell foglalkozni meg mas szulok nevelesevel. Ezt ok sinylik majd meg es nem te neked es nekunk semmi kozunk hozza!
2018. dec. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
54%
A kerdezo kezd bosszantani annyit okoskodik arrol hogy ki hogyan el hogyan neveli a gyermeket. Ez egyaltalan erdekel valakit? Teged miert foglalkoztat ennyire hogy mas hogyan el? Igazuk van a tobbieknek elvileg van eleted akkor torodj azzal ne masokkal
2018. dec. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:

Köszi!


Hát igen tudom,ha ki meri valaki mondani,hogy komoly gondok vannak és elkényeztetett és életképtelen gyerekeket nevelnek,vagy le meri írni,amit amúgy szakemberek is megerősítenek és sokat foglalkoznak vele,hogy nagyon sok a neveletlen gyerek,akik a boltba a hisztit bedobják és fetrengenek a földön,a szülő meg a gyerek bábja akkor kiakadnak az emberek.


Vagy ha lemered írni,hogy egyre nő a alkolista,drogos fiatalok száma,minden a fiatalokra van hagyva,akkor az nem valós.


Mindent könnyű a változó világra fogni,de a zülléshez a pénzt a szülő adja,ő fordítja el a fejét,ha érzi a füves cigi szagát akár.


Tanulmányok vannak róla,hogy ez valós jelenség,gond.

Tanulmányi kompetencia mérések is vannak ott is a teljesítmény egyre csökken.

2018. dec. 1. 20:35
 20/34 anonim ***** válasza:
49%
Az egyik lány a rokonságban 14 éves koráig nem tudott tömegközlekedni mert addig autóval hordták mindenhova: iskola, lovarda...mindenhova. 14 évesen nagy nehezen megtanult bemenni a gimibe. Budapestről beszélünk egyébként. Eltelt 3 év, apjától kapott egy autót. Az anyja meg minden reggel ennivalót csomagol neki az iskolába. Biztos bennem van a hiba, de nekem ez már egy kicsit magas.
2018. dec. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!