Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A mai fiatalok talpraesettebbe...

A mai fiatalok talpraesettebbek, mint mondjuk 10 vagy 20 éve?

Figyelt kérdés
Szerintetek a mai tinik vagy húszévesek életre valóbbak, mint akik 10 vagy akár 20 éve voltak ilyen idősek? Úgy értem, hogy jobban teljesítenek ezekben, mint: önállóság, felelősségtudat, kommunikáció, önérvényesítés, tanulás, sport, házimunka? Mi a véleményetek, hogy látjátok ezt a dolgot?

2019. máj. 14. 15:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
64%
2. vagyok. A mai tinik értelmi képessegeit kiválóan példázza, hogy a válaszomhoz fűzve privátban keresett fel egy fiatal, hogy "hogyan kell megszakításosan védekezni?" Nem is fűznék ehhez kommentárt....beszéljen helyettem ez a tipikus eset :)
2019. máj. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem nem talpraesettebbek, bar teny, hogy pl egy utazo majmot profibban hasznalnak, mint en. De onallosagban megsem klappol minden. Nehezen megy a felelosseg felvallalsa is ( en ezt sokszor azert gondolom, hogy igy alakult, mert pontosan naluk kezdodott, hogy nekik csak jogaik vannak, kotelesseguk nincs es, hogy a tanar a hulye). Egyszeruen megszoktak hogy nekik minden jar es nem is igen hajlandoak megdolgozni sokmindenert.
2019. máj. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
63%
Egyáltalán nem, sőt..!
2019. máj. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
81%

Én fiatal vagyok, de remélem, hogy az én véleményemet is átgondoljátok.

Amikor ez a kérdés előjön, akkor azt szoktam mondani, hogy semmivel sem vagyunk jobbak vagy rosszabbak más korok fiataljainál. Alapvetően az a helyzet szerintem, hogy teljesen más kihívásoknak kell megfelelnünk, mint a nálunk idősebbeknek.

Én egy elég erős gimnáziumba járok, és (szerencsémre) elég korán rávilágítottak arra, hogy ez egy nagyon felgyorsult világ. Most ott tartok, hogy 18 éves vagyok, két nyelvet tanultam mag nagyjából folyékonyan egy év alatt, közben foglalkozott velem egy matematikus, megcsináltam a jogosítványt. És ez mind egy év alatt. Mellette pedig természetesen a gimnázium brutális követelményei. Olyan mélyen tanuljuk pl. a fizikát, hogy az általános iskolás fizikatanárom csak pillázott, hogy ők ezt csak egyetemen tanulták. És akkor még nem voltam fakultációs.

Természetesen a nálam idősebbeknek is sokat kellett tanulnia, de az ÖSSZES (elnézést a nagybetűkért) idősebb pedagógusunk szerint nagyságrendekkel kevesebbet, mint most.

Aztán természetesen nem csak iskolából áll az élet. Amit észrevettem, hogy ez a generáció minden szempontból lényegesen érzékenyebb a korábbiaknál. Amit annak idején minden galiba nélkül rá lehetett kényszeríteni egy fiatalra, azt ma már szinte lehetetlen. Ennek természetesen vannak negatív és pozitív hozadékai is. Nekem tetszik az, hogy a generációm erélyesen ki mer állni az érdekei mellett. Én magam is ilyen típus vagyok: erélyesen, de alázattal ki merem mondani, ha valami nem tetszik. 1-2 évvel ezelőtt nyilván voltak kisebb-nagyobb afférjaim amiatt, hogy a hangnem és a szóhasználat nem volt megfelelő. :D

Szóval osztom azok véleményét, akik szerint ez nem okvetlenül a helyes kérdés. A helyes kérdés szerintem az, hogy mi az, amit általánosságában véve jobban kezeltek a most idősebbek.


(Ha keszekusza lett, bocsánat; két napja nem aludtam, mert közbejött néhány dolog. :D)

18/F

2019. máj. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Lássuk csak:

önállóság: egyértelműen alulteljesítenek átlagosan. Mamahotel él és virul, rengeteg a helikopterszülő, aki a 18 éves gyerekeit is kocsival hordja az iskolába, stb.


felelősségtudat: mi a legkeményebb, legdurvább felelősség? amikor egy másik emberért kell felelősséget vállalnod, hosszú időre, pl. a feleségedért/férjedért vagy még inkább a gyerekedért. Rengeteg olyan mai fiatal van, aki nem tud egy normál elkötelezett párkapcsolatot összehozni, nem is akar gyereket, mert nem akar felelőséget vállalni érte, mivel az mekkora TEHER már... az élettársi kapcsolatok számának növekedése a házassághoz képest is erre utal: nehogy már lepapírozzuk a kapcsolatot, az túl nagy felelősség. szóval itt negatív a mérleg.


kommunikáció: attól függ. Elektronikus kommunikáció: egyértelműen jobb. Élő kommunikáció: egyértelműen rosszabb. Hivatalos írásbeli kommunikáció: egyértelműen rosszabb.


Önérvényesítés: ebben jobban, nagyon egocentrikusok a mai fiatalok, egyértelműen.


Tanulás: személyes véleményem szerint rosszabb. Az elektronikus eszközök elterjedse miatt sokkal rövidebb ideig tudnak egy dologra koncentrálni, ami nem kedvez az elmélyült ismereteknek.


sport: nem tudom megítélni


házimunka: Nem tudom megítélni.

2019. jún. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Szerintem inkább emberfüggő. Persze a világ is változik, ezzel együtt az emberek is. De véleményem szerint mindig az egyén lelkétől, belsőjétől függ, hogy ő maga milyen, nem pedig az életkorától.
2022. jún. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!