Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ezek csak szerintem értelmi...

Ezek csak szerintem értelmi fogyatékosságra utaló jelek?

Figyelt kérdés
Unokahúgom 6 éves lesz. Logikája semmi. Kb 3 éves szinten áll. Beszédje lassú, sok idő mire ki tudja fejezni mit szeretne mondani. Mozgása esetlen, lassú, bármit csinál. Sokkal kevesebb dolgot tud mint a többi 6 éves. Gyerekekkel való viszonyabsem jó. Nehezen illeszkedik be. Nem keresi más gyerek társaságát. Részben úgy gondolom értelmi baja van, részben viszont az otthoni bánásmód miatt is lehet. Babázik vele az anyukája. Putyurgatja. Így is le lehet butítani egy gyereket. Anyuka szerint persze semmi gond. Vélemények?
2019. júl. 28. 08:24
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
100%

Ha 6 éves lesz, akkor gondolom már óvodás. Normális óvónők észreveszik az ilyesmit, és elküldik a gyereket vizsgálatra. Nagycsoportban van iskolaérettségi vizsgálat (legalábbis nálunk volt), ott is kibukik, ha valami nem oké. Első osztályban ismét van egy felmérés, akik le vannak maradva, azokat beosztják fejlesztő foglalkozásra.


Abból lehet csak gond, ha a szülő nagyon ragaszkodik ahhoz, hogy az ő gyerekével nincs baj és elutasítja a fejlesztést, vagy ha több fejlesztésre lenne szükség, mint amit az állami ellátás biztosítani tud, és a szülő nem tudja vagy akarja kifizetni a plusz órákat.


Szóval ha tényleg van valami gond, akkor az hamarosan ki fog derülni. De ez egyáltalán nem biztos. A gyerekek személyisége nagyon különböző. A babusgatás nem árt meg egy gyereknek, sőt, az így kialakuló érzelmi biztonság éppenhogy segít abban, hogy később önálló és sikeres legyen az illető gyermek. A felnövés egy érési folyamat, ostorral hajtani nem lehet, csak jó környezetet biztosítani hozzá, aminek része a putyurgatás is.

2019. júl. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
87%
6 éves logikája kimerül abban, hogy számára a hosszú sorba rendezett cukorka több, mint a rövid sorba rendezett, vagy a széles alacsony pohárba akkor is kevesebb viz fér mint egy magas keskeny pohárba még akkor is, ha mind2 pohár 2 dl űrtartalommal bír.
2019. júl. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
91%

Egyrészt ez nem csoport, hanem egy kérdezz-felelek oldal.


Másrészt ha nem vagy általános iskolai tanító vagy gyerekpszichológus, akkor nem tudod megítélni, hogy a kortársaihoz képest milyen a gyerek.


Harmadrészt nem írtál semmit, ami értelmi fogyatékosságra utalna.

2019. júl. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
98%

Kérdező neked hány 6 éves gyereked van?


Egyrészt attól, hogy van egy ilyen gyűjtő fogalom, hogy "gyerekek", még nem mindegy egyformák. Másrészt akár lehet is gond, csak lehet, hogy nem kötik az orrodra.


Egyébként én emlékszem amikor az óvónők sutyorogtak a hátam mögött, mikor 5-6 éves voltam, mert nem napocskát rajzoltam házikóval, hanem csak úgy szinezgettem a semmibe és mindenféle megfejthetetlen dolgot rajzoltam. És rögtön bajt láttak. Pedig csak baromira untam a napocskát, házikóval (és egyébként is éreztem hogy nem túl jó a kézügyességem) , viszont a színeket szerettem és vitt magával a "művészetem", ha most lennék gyerek biztos rögtön kapnék egy kódot. Rajzolni amúgy ma sem tudok, viszont mindigis éltanuló voltam.

2019. júl. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:
Babázás alatt azt értem, hogy babaként kezeli. Nagyon... Van gyerekem. Kb.a 3 évesemmel van egy szinten.
2019. júl. 28. 09:28
 16/41 anonim ***** válasza:
77%
Honnan tudod mit kellene tudnia egy 6 évesnek, ha tiéd csak 3? Amúgy gondolom óvodás. Ha van valami probléma, azt az óvodapedagógusok észreveszik.
2019. júl. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
70%

Klasszikus mintaanyu, aki más gyerekét akarja degradálni, hogy ő maga tökéletesebbnek tűnjön.


Menj dolgozni, foglald le magad.

2019. júl. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 A kérdező kommentje:
Óvónők jelezték, hogy gond lehet. Anyuka szerint minden oké... Nem vitte el a javasolt vizsgálatra szakvéleményért.
2019. júl. 28. 09:37
 19/41 A kérdező kommentje:
Amit nem írtam, judooktató vagyok. Sok gyerekkel foglalkozom..
2019. júl. 28. 09:38
 20/41 anonim ***** válasza:
100%

Akkor meg nem értem, miért itt kérdezősködsz. Meg miértnem azt kérdezed:


"Hogyan győzzem meg a testvéremet/sógornőmet, hogy vigye el a vizsgálatokra a gyerekét?"


Persze, mert te se segíteni akarsz, csak ítélkezni.

2019. júl. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!