Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti jártok jatszoterre a...

Ti jártok jatszoterre a másfél - 3 éves gyereketekkel?

Figyelt kérdés

Aki jar miért? Csak a gyerek miatt?


Aki nem, mit csinal helyette? Miert nem? A gyerek nem szereti vagy nincs a környéken jo játszótér?


Most foleg olyanoktol varok valaszt akiknek NINCS kertes háza.


Abból lehet szerintetek hatranya egy kisgyereknek ha nem viszik el a jatszoterre?


Nem vallatas, csak kivancsi vagyok ki, hogy latja.



2019. aug. 4. 20:48
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Koszi a válaszokat. Csak kivancsi vtam mas hogy latja..


Leirom mi van velunk.. Hatha vkit erdekel.


Mi gyakran megyünk 2szer egy nap valamerre. (nem bolcsis még es 2 eves lesz osszel) Reggel altalaban valami setalos progi van bar ez heti parszor a bevarlsarlas, de igyekszem a setat hangsúlyossa tenni es gyorsan vegezni a boltban. (azert persze van h nem, kell itthon is lenni, ilyen pl mai nap meg a péntekek is.. Ma csinalom meg a havi nagytakaritast, brrr🤘 pentekente meg a ferjem csak 4orazik es ő vele mennek el du valamerre)


Du ebéd és alvas utan minden nap lemegyunk a játszótérre ha nem esik, oda jon ertunk a ferjem munkabol kocsival es egyutt jovunk haza. Ma is tuti megyunk..


Hetvegen az apukaja is jön velünk. Ő azert tobbet enged, batrabb mellette a gyerekunk. Havi nehany alkalommal jatszohazazni is szoktak a nagyival.


En munkam miatt sok anyukat, apukat ismerek a kornyeken így ha nem a munkahelyi dolgokról akarnak velem beszélni, akkor szívesen beszélek veluk. (egyik korzetes gyerekorvos mellett dolgozom 4oraban)


Szerintem jot tesz a gyereknek ha lejárunk, de azert az se baj ha elvan itthon is.


Koszi szepen. Igazából kicsit felek a teltol, most ugy raszoktunk erre a csavargasra, nem is tudom mi lesz a telen, tavaly meg kicsi volt igy csak setalni mentunk le pl hoban.

2019. aug. 5. 09:20
 12/16 anonim ***** válasza:
84%

Télen sem zár be a játszótér ;)

Overállt adsz a gyerekre és hintázni, mászókázni ugyanúgy lehet. csak lehet még mondjuk padról hókupacba ugrani, hóangyalt csinálni, stb.

A gyerek be van öltöztetve tökig, mozog, nem fázik, te leszel inkább bajban :P

2019. aug. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Télen-nyáron játszótereztünk, amíg panelben laktunk, most, hogy már kertes családi házban kevesebbet járunk, de a társaság miatt a heti pár alkalom akkor is megmaradt. Plusz mi imádunk új játszókat felkeresni, sokszor, amíg otthon voltam Velük (pici korkülönbséggel születtek, egyszerre kezdtek közösségbe járni), neten kerestem újabb és újabb játszókat, majd behuppantunk a kocsiba, és csavarodtunk. Ezt télen is ugyanígy csináltuk csak több ruhában.
2019. aug. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Télen mi inkább a parkba mentünk sétálni.
2019. aug. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Ritkán, de járunk.

A nagyobbikkal valahogy pont nem volt szerencsénk gyerektársaság terén. Ahol bölcsis korában laktunk, ott a játszóra csupa nagyobb gyerek járt, meg néhány elég tapló szülő, nem szerettünk odamenni, úgyhogy főleg akkor mentünk, ha nem nagyon voltak lent mások. Amikor ovis lett, másik városrészbe költöztünk, na az ottani játszókra meg vagy nagyon piciket vittek (egy év alattiakat főleg), vagy csak random gyerekek voltak, nem állandó társaság, az én fiam meg nem volt sosem az a könnyen haverkodós típus, szóval nem volt olyan, hogy ő eljátszik bárkivel, aki épp ott van. De azért jártunk játszani, persze, csak nem naponta. Inkább mentünk nagyobb sétákra, felfedezőutakra, kirándulni, ide-oda, ezeket ő is jobban élvezte.


A kicsivel pont másfél éves korában költöztünk olyan helyre, ahol tényleg semmi normális játszótér nem volt, belváros, sétálóutcák voltak csak, így ott nem is volt más lehetőség, mint sétálni járni. Pedig ő tényleg nagyon igényli a társaságot, szeret más gyerekekkel játszani. Úgyhogy ebben az időszakban, amíg ott laktunk (2 év), próbáltam legalább hétvégente eljutni vele olyan játszóterekre, ahol korabeliekkel tud együtt lenni. Autó nélkül mondjuk ez nem volt egyszerű, nem is jött össze minden héten. Hétköznap meg egyáltalán nem volt megoldható, bölcsi után kb. 5-re értünk haza, vártak az otthoni teendők, plusz a naggyal a tanulás, szóval olyankor a bölcsiből való hazaséta volt az aznapi mozgás. Nem volt egy szerencsés helyzet, azt kell mondjam.

Három éves lett, amikor végre beköltöztünk a saját lakásunkba, itt viszont jól el vagyunk látva játszóterekkel, van egy közvetlenül a ház előtt (ezt nem annyira szeretjük, kicsi, és főleg iskolások lógnak itt), és két utcával arrébb egy hatalmas, árnyékos, szuperklassz játszótér, pont a fiammal egykorú gyerekekkel. Na ide szoktunk járni, most, hogy itthon vagyunk, 2-3 naponta megyünk, máskülönben csak hétvégén, mert a munkahelyünk másik városban van, és elég későn érünk haza hétköznap.

2019. aug. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
2 és 4 évesek a gyerekeim. A nagy 1 éves kora ota a játszotéren "élünk". Panelban lakunk, borzaszto magy mozgásigényü gyerekek,nem birják a bezártságot se. Ráadásul nagyon szociálisak, élvezik ha sok gyerek között vannak. Tavasztöl öszig napi 2-3-4 óra játszoterezés, télen 1-2 óra levegözés. Ez a minimum ami kell nekik. Én már kicsit unom h minden délután ez a progi, de hát ez van:) jol elbeszélgetek ott az ismerös szülökkel.
2019. aug. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!