Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit mondanál a gyereknek ha...

Mit mondanál a gyereknek ha megkérdezi ami a filmben volt? Az igazat vagy hazudsz inkább? Miért?

Figyelt kérdés
Volt olyan a modern családban, hogy ajándékba kapott valaki vibrátort, ami aztán rezgett. És megkérdezte az 5 éves gyerek minket, hogy mi ez. Én azt hazudtam, hogy telefon. Szerintetek jól tettem? Mert hazudni nem szép dolog ám.

2019. aug. 14. 17:06
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
89%

Nem hazudnék


Felnőtteknek való játék.



Ennyi


5 évesen tudtam hol jön ki a agyerek, emlékszem amikor elmondták, még arra is, hogy a nagyim szilvásgombócot készít éppen.

7 évesen tudtam hogyan készül a gyerek, könyvtári gyerekfelvilágosítókönyvből.

Telefon?

Még a 1,5 éves gyerekem is tudja hogy mi a telefon...


Sajnos ebből jön, hogy a gyerek nem mer kérdezni, hisz úgysem

Mondanak igazat.

2019. aug. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
70%

Ne nézése vele tvt!!! Olvass egy kis pszichológiát, és rajössz, miért ne! Ez nem kikapcsolódás!!


Tanítás meg főzni, keressetek neki egy sportot, akar többet is. Tanuljatok angolt közösen! De kérlek ne tvz az 5 éves gyerekkel! :c


Te meg tanulj meg írni...

2019. aug. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
55%
Ezek szerint neked sem kellene ezt nézni, nem hogy az 5 éves gyerekednek. Általános szabály, hogy soha ne hazudj neki. Emlékezni fog, szar lak leszel egész életedre. Inkább kerüld ki a választ olyan esetben, amikor nem vagy biztos benne, hogy képes vagy megfelelő infót adni a kis szintjén. Például: üjjé rendesen! Ja ez neked szól. Üjjé rendesen!
2019. aug. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondanék neki mást, mint ami, de lehet, hogy azt mondanám, én sem tudom pontosan, valami, ami felnőtteknek való. (Ez egy kisebb füllentés, de nem tévesztettem meg a gyereket) Egy nagyobb családban simán előfordulhat, hogy pl. idősebb testvér, apa stb. nézi a nappaliban az adott sorozatot, a kicsi átmegy a szobán, és letapad pár percre a tv előtt, nem biztos, hogy a kérdező folyamatosan ilyen sorozatokat nézet a gyerekkel.
2019. aug. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Te ki vagy a történetben? Ha tesó, akkor mond meg a kicsinek, hogy kérdezze meg anyát/apát vagy azt, aki engedte, hogy ezt nézze.


Amúgy simán mondanám, hogy felnőtteknek való játék.

2019. aug. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Van vibrátorom, 5 éves a gyerekem, nem engedem modern családot nézni, de már volt egy helyzet, mikor látta a vibrátorom, épp töltöttem.. Megmondtam, hogy anya játéka, nem szabad hozzá nyúlni, és elraktam.


Nem kell részletekbe menően elmondani a dolgokat, csak, ha kérdez.


Vibrátor-szexcuccok- felnőtt játék


Szex- szerelmesek egymáshoz érnek


A telefonnal sincs semmi gond, a szüleidnek meg mondd meg, hogy a modern családban vibrátor van meg szexpoénok, amikről a gyerek kérdezősködik, máris letiltják a kicsit a sorozatról, ami abszolút nem neki való.

2019. aug. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Kerülni, tagadni nem érdemes, az óvodások sajátossága a természetes kíváncsiság (ami nagyon is hasznos a fejlődésük szempontjából). Mástól fogja megtudni, amit te nem mondanál el neki, és az esetben azé a másé a felelősség, hogy mit mond el az ovisnak. Akkor már inkább, javaslom, előzd meg, és TE adj neki választ erre mielőbb.


Az ő nyelvezetén elmondod azt, ami rá tartozik, pl felnőtteknek való játék. Ha tovább kérdez, akkor "felnőtt masszírozó".


Persze értelmes határokat is kell adni, ha már olyan szintű a miért miértje, ami nem tartozik rá, csak akkor javaslok kitérő választ adni, vagy ignorálni, terelni.


(Más kérdés, hogy az ovisok többsége több, különböző személytől is meg szokta kérdezni ugyanazt, és összehasonlítja a válaszokat, ösztönösen. Ezért is jó, ha te mint szülő IS adsz választ számára.)


Elnézést, de egy orbitális baromságot azért idéznék, nehogy eltanuljátok a válaszolótól:


"Hazudnék. 5 éves, persze, hogy nem kell tudnia mi a vibrátor, a szexről sem kell tudnia."


Épp ellenkezőleg! Nagyon is kell tudni a szexről minden gyereknek, ideális, ha magzati kortól tanul a szexről, így pl a pocaklakó legalábbis a hangsúlyokat érti, és majd ha megszületik, tudatalattija tele lesz hangsor-emlékekkel, főleg azok metakommunikációs vonatkozásaival pl hangsúlyok, hanglejtés stb.


Már a pocaklakónak is érdemes tehát mondani, hogy "vajon kisfiú, vagy kislány leszel....", vagy ha tudod, milyen nemű, akkor azt. EZ IS SZEXUALITÁS! Sőt, a legtöbb pszichológus tapasztalata szerint (sajátom is) az óvodások nagy része a gyerekcsinálás lényegét is értik, leszámítva a mikrokozmoszt úgy, mint ivarsejtek.


Bár nem okoz gondot a gyermekben (átlagos esetben, és nem hátsó szándék, gyerekmolesztálási szándék esetén), ha ott tart kérdéseivel a 3 éves, vagy 4 éves, hogy megtudja: a néni punijába a kukit berakja a bácsi, de ezt a tényt felesleges erőltetni, mert nem sokat mond számukra.


A 3 évesnél kisebbek meg nyilván ettől jóval egyszerűbb vonatkozásokat értenek meg.


A lényeg, hogy az árt, ha nem jut megfelelő módon elég infóhoz a szexualitásról a gyermek!


Az optimális, ha az életkorának megfelelő módon kommunikálunk vele, tehát elsősorban az értelmi fejlődését és érzelmi intelligenciáját vesszük alapul a válaszadáskor, de legtöbbször nem fontos kérdés-feleletet játszani, hacsak nem hozzád fordul kérdéseivel a gyermek.


Legtöbbször a szabad, spontán játék során tanul a kisgyermek, főleg a 7. életévéig! Ennek során neki való szexuális jellegű infókat is érdemes elejteni, pl hogy a lányoknak ill fiúknak mije van és ez miben eltérő és miben hasonló (pisilés stb), vagy pl a születésről (pocakból jön a baba, anya nuniján át).


De, mondom, ha már arról kérdez az ovis, hogyan került a pocakba, akkor arról is lehet az ő nyelvezetén, értelmi érésének megfelelően: a "szerelmesen meztelenül ölelkeznek"-től a "kuki a puniba" válaszig, és van ovis, aki érti az analógiát az anyaföldbe vetett mag, valamint aközött,hogy apa magocskát ad anyának, amikor meztelenül megöleli.

2019. aug. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!