Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A szomszédomban folyton üvölt...

A szomszédomban folyton üvölt az anyuka a gyerekeivel. Azt kiabálja, szófogadatlanok vagytok. Miért kéne azoknak a gyerekeknek szótfogadni?

Figyelt kérdés

Egy mondatot nem képes velük alaphangon közölni, és még vicsorgat is hozzá, meg néha odacsap nekik, aztán sírnak a gyerekek.

Miért nem veszi észre magát ez a nő?


2019. aug. 31. 18:47
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
44%

Szuper hogy te tökéletes vagy, es sikerült tökéletes gyerekeket nevelni, de sokan vagyunk akik messze nem vagyunk tökéletesek.

A reggeli készülődés közben engem is hallhat a szonszed, amikor indulás elott 5 perccel jut meg eszükbe hogy jeee nem mostam fogat, ezt a papírt mar tegnap vissza kellett volna vinni (csak elpakolta valahova) , magára öntötte a kakaót, verekszik a testvérével, nincs meg a cipője stb stb.

Igen, el tud pattanni az ember agya, foleg ha tobb gyereket visz időre. Es szerintem inkább emelje meg az ember a hangját, mint üssön.

Még annyi, hogy csattanás is hallható nálunk, akkorát tapsol ok hogy bele vörösödik a tenyerem, de arra felfigyelnek 💩🤷🏻‍♀️

2019. aug. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:

"Nem az el tud pattani az ember agya" gondolok, hanem folyamatosan ordít az anyjuk. Ez azt jelenti hogy reggel 7-22h-ig folyamatosan.

És ha ordít akkor szerinte megérti a gyerek? Összerezzennek szerencsétlenek annyira félnek. Sokszor vannak nálunk is a porontyaik, ide menekülnek, olyankor az anyjuk ordít hogy hogy merészeltek átjönni a gyerekek kérvénybenyújtás hiányában ugye.

Ellenben az én gyerekeim oda mennek ahova akarnak, nyilván sejtem ha a szomszédba átmentek, legfeljebb bekopogok hogy ott vannak e, de nem cirkuszolok ha elfelejtettek szólni, és ottfelejtették magukat.

Mindegy, csak ott tartunk hogy nem tudunk így élni mert folyamatosan ingerült az anyuka, szó szerint minden áthallatszik, már nem is fogja vissza magát mint régebben.

2019. aug. 31. 22:28
 13/35 anonim ***** válasza:
50%

Bravó! Te tökéletes anya vagy! *taps, taps*

Attól a másiktól meg el kellene venni a gyerekeket!

Most jobban érzed magad? Mert ugye ezt szeretted volna hallani. Na tovább is léphetünk.

2019. szept. 1. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:

Ezek szerint mindenki ordít a gyerekével? És veritek is a gyerekeiteket?

És akkor jobb lesz? A gyerek akkor megérti?

Én sosem verem a gyerekeimet, pedig nem mintagyerekek.

De!

Minél halkabban mondunk valamit a gyereknek, annál jobban figyel. Nem?

Hát akkor próbáljátok ki! Ha úgy sem reagál, akkor súgd a fülébe.

Garantáltan meg fogja érteni.


Nem gondoltam hogy ilyen gyerekverő társadalomban élünk ahol ez természetes.

Amúgy bűncselekmény.


És még egyszer elmondom, mert látom egypáran nem fogják fel.

Nem vagyok mintaanya, csak nem csinálok ügyet abból ha otthonmaradt valami reggel amit suliba kellett volna vinni határidőre, főleg nem verem ezért a gyerekem, és nem rajta töltöm ki a friusztrációmat hogy pofoncsapjam. Abból csak agressziót tanul, de felelősséget nem.

2019. szept. 1. 07:08
 15/35 anonim ***** válasza:
57%

Te, honnan a p..ából látod, hogy a szomszéd mit csinál a lakásában?? Honnan tudod, hogy a nagyobb segít fürdetni az ovist és az anyja ezért üvölt vele, nem mondjuk azért, mert a konnektor babrálja az a gyerek??

Tényleg érdekel! Nekem fogalmam sincs mit csinál a szomszéd gyerek, amiért üvölt az anyja, csak az ordítást hallom.

2019. szept. 1. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:

Mert minden áthallatszik, szó szerint, és a fürdőszoba az egyik közös fal. Én nem is értem hogy nincs ez szigetelve, de szó szerint hallani alapjáraton is amit mondanak. Nekem is kellemetlen mert nem tudunk pihenni.

Tesóm nem hitte el, hát felvettem telóra amikor tanult a kicsivel (másodikas), szó szerint lehet érteni visszajátszva ahogy kiabál a gyerekkel, majd amikor az félreolvas valamit, akkor mérgében odacsap. Nem, nem az asztalra csap, mert a gyerek utána elmondja az apjának hogy mi történt. A pasi nem veri a gyerekeket, soha. Nem panellakás, laktam panelban, ott ehhez képest semmi amit hallani a szomszédokból. Ott max kopogásokat, vagy hangoskodást.

Itt azt hallod amit mondanak éppen.

De amúgy is mindent hallani, azt is hogy milyen betegsége van melyiknek, és mikor mennek melyik orvoshoz, előre tudom ha vendég jön hozzájuk, mert azt is hallani ahogy megbeszélik.

Komolyan nem tudom milyen falak ezek hogy így áthozza tisztán a hangokat.

2019. szept. 1. 07:32
 17/35 anonim ***** válasza:
67%

Leírom én miért kiabálok mostanában.


Pl fürdés, 5 éves. Beül a kádba és nem mozdul meg! 5 éve folyamatosan mondom neki, hogy mit mosson, erre semmi. Mondom neki normálisan, hogy mosakodjon. Erre semmi! Mondom neki, na mit kell megmosni? Semmi reakció. Kérdezem mégegyszer, hangosabban, mit kell megmosnod?? Válasz: nem tudom..


Anyám... teljesen leszív...és ez csak egy.


Pl ha fésülöm, neki copf kell, leülünk, mondom jöjjön ide, megcsinálom a haját, (amiért az előbb hisztizett). Semmi. Mondom hangosabban. Erre leül mellém! 5 éve csinálom a haját, az előttem lèvő helyre kell ülnie, amit direkt odahúztam, mint minden évben. Már ideges vagyok, mondom üljön már a szèkre, hogy megcsinálhassam a haját. Leül, iszonyú óvatos vagyok, kis hisztit levág de belefér. Hozom a gumit.


5 éve copfolom, minden egyes alkalommal 10x emlékeztetem rá, hogy ne forgassa a fejét, nyilván most is több irányba néz. Ideges leszek, szólok, hogy tartsa egyenesen, nézzen előre. nem csinálja, megint nem megy, megint szólok már kiabálva. Ki tud készíteni.


És ez két mozzanat a napból, el tudod képzelni milyen ezt átélni naponta legalább 10x? Abszolút tojik rám, azért nem figyel.


Én sem így kezdtem, de ki tud kèszíteni, pláne ha rossz napom van, vagy sietni kell.


Ha anyuka elmondta előtte milliószor, hogy ne nyúljon a másik tesó gondolom nemiszervéhez vagy arcához, akkor teljesen rendben van, hogy ideges, már nagy a másik gyerek, megjegyezhetné.


Azért nem jegyeznek meg dolgokat, mert nem érdekli őket.


A gyerekem nagyon önálló sok dologban, pl simán berak egy mosást, mert élvezi, hogy berakhat egyet, vagy megtanul egy verset, mert tetszik neki. Amit mondok fennakad a szűrőn, mert csak nekem fontos.


Hiába magyarázok, ismételek évek óta kitartóan, hogy mi miért fontos.. így az ötödik évben, mikor már egész nagy, nem akarok úgy bánni vele, mint egy babával, már rengeteg dologra képes, rengeteg dologra képes lenne, de nem.


Vagy pl a wc papír.. Már milliószor mondtam neki, mikor én megyek is mindig elmondom, hogy kettőt tépjen pisiléshez.. a mai napig képes 15 darabot elhasználni, egy fél gurigát, ha nem figyelem, direkt többet tép, naná, hogy felmegy a pumpa, napi 5x szépen szólni ugyanazért nem megy normál idegekkel egy nagyobb gyereknek.

2019. szept. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
64%

Az meg nagyon durva, hogy te nem tanítottad meg a gyerekeidnek, hogy szóljanak, hova mennek lakáson kívül, keresgeted őket a szomszédban és ez szerinted normális..


Az én gyerekemnek is szólnia kell, ha kimegy, erre rettenetesem mérges vagyok, kimegy a kertbe, mert lát egy kutyust kerítésen kívül, már kész a baj, ha kinyúl hozzá. Vagy jön valaki sétáltat egy kutyát, gyerek kimegy a kapuhoz megcsodálni, férfi átemeli a kerítésen és volt nincs gyerek.


Vagy adnak valamit neki, megeszik valamit, amit nem látok és csak pisloghatok a mérgezéses vagy random allergiás tüneten.


Ráadásul nálatok társasház, lakásból kimegy a folyosóra, bárki járhat ott, elviszik, vagy csak behívják valamelyik lakásba, betapasztják a száját és annyi a gyerekednek..


Hogy a csudába lehet valaki ennyire felelőtlen?

2019. szept. 1. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
65%
Milyen szutyok hely ez, ahol papírból vannak a falak, és ha ez még nem elég, akkor a szomszéd azzal üti el unalmas életét, hogy felveszi a beszélgetéseket...???
2019. szept. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
86%
Egyébként nem nehéz kitalálni, közös fal, benne csövekkel, amik viszik a hangot rendesen, olyankor mindegy, hogy panel vagy tégla, üreges vascsövek mindkét oldalon kivezetéssel.
2019. szept. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!