Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A szomszédomban folyton üvölt...

A szomszédomban folyton üvölt az anyuka a gyerekeivel. Azt kiabálja, szófogadatlanok vagytok. Miért kéne azoknak a gyerekeknek szótfogadni?

Figyelt kérdés

Egy mondatot nem képes velük alaphangon közölni, és még vicsorgat is hozzá, meg néha odacsap nekik, aztán sírnak a gyerekek.

Miért nem veszi észre magát ez a nő?


2019. aug. 31. 18:47
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
62%
Az eleje még talán igaz is a sztorinak, de a vége tuti csak kiszínezés, hogy a kérdező magát tüntesse fel jobb színben.
2019. szept. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

Szóval a tieid nagyok, az övéi kicsik, és nem érted, hogy miért nem engedi meg azt a kicsiknek, amiket te megengedsz a nagyoknak? Micsoda logikád van. Elfelejtetted milyen volt 5-10 éve a tieiddel?


Egyébként szerintem a kiabálás az egyetlen elfogadható nevelési módszer, amíg az ember figyel arra, mit mond. Az enyém nem fél a kiabálástól, mert sosem ütöm meg vagy nem alázom szavakkal, hanem azt kiabálom hangosan, amit nem csinál. Nagyon figyelek.


Most pl képes volt puncizni, miközben évek óta mondom, hogy mások előtt nem szabad, ma vagy 8x szóltam rá, aztán mikor rászóltam újra, nyilván emelt hangon, az arcomba akart köpni. Nyál nem jött neki, de a szándék számít.


A gyerekek nagyon nagyon ki tudják húzni a gyufát, legszívesebben megütném, de nem fogom, ezért kiabálok, vagy pl most elkobzom a kedvenc papucsát.


Te meg hallanád, hogy rászólok sokszor, hogy fejezze be, nem szabad, majd még hangosabb leszek, kiabálok, hogy elveszem a papucsát, ő meg ordít, mint akit nyúznak, de bocsánatot nem kérne


És ebből neked semmi nem menne át a falakon, csak hogy kiabálok vele ő meg ordít, esetleg idegből rácsapok a falra, bár most annyira nem voltam dühös.


Most játszik, el is múlt az ordítás, nem fél tőlem, de sértve érzi magát, duzzog, ha rám néz, még mindig semmi bocsánatkérés.


Örülök, hogy nem fél tőlem, és nem zavar, hogy kiabálok. Attól én megkönnyebbülök, neki meg jó, hogy nem verem és nem alázom szavakkal, csak hangos vagyok.

2019. szept. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:

Nem felejtettem el hogy milyenek voltak kicsinek.

6 évesen már egyedül ment járt a boltba, ő akarta így, ügyes volt. Miért tiltottam volna? Hogy visszahúzzam a fejlődésben?


A szomszédban semmit sem csinálhatnak a gyerekek, meg sem szólalhatnak. Nem lehetnek akarataik, kéréseik. Nem értem, miért ne játszhatnának egymással mint tesók?

Este fél tízkor kezdenek tanulni az alsóssal. Az anyja ordít vele hogy buta maradsz, az apjuk védi hogy nem ilyenkor kéne tanulni. Reggel persze nem tudják kikelteni őket.

2019. szept. 1. 16:57
 34/35 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem hiszem el, hogy ennyire vékonyak lennének a falak, hogy annyira képben legyél a mindennapjaikkal, mintha velük élnél.
2019. szept. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:
Sajnos pedig így élnek, ennyire áthallatszik. Nekem is fura hogy szó szerint hallani mit beszélnek, ilyen a lakások akusztikája. Panel ehhez képest egy csendes ház volt. Ha nem hallanám, nem tudnék róluk ennyi mindent.
2019. szept. 1. 17:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!