Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mit reagáltatok volna...

Ti mit reagáltatok volna hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Igyekszem röviden össze foglalni a dolgokat de lehet hosszú lesz.

Kislányom 4 éves, igyekszünk nem el halmozni játékokkal. Karácsonykor elég sok helyről kap ajándékot, velünk együtt 12 helyről. Azt szoktuk csinálni hogy mindenkivel egyeztetünk hogy ki mit szeretne neki adni, akinek nincs ötlete annak segítek, így elkerüljük hogy olyat kapjon ami már van neki vagy olyat ami nem érdekli. Általában mindenki 1, max 2 kisebb dolgot szokott adni, így is rengeteg gyűlik össze.Kislányom keresztanyja már december elején mutatta hogy vett egy éneklő Anna és egy éneklő Elsa babát a lányomnak. Nem annyira szeretem az ilyen zenélő dolgokat de most nagy Jégvarázs mánia tombol, így tudtam hogy imádni fogja. Tőlünk kapott Jégvarázsos legót, 2 könyvet, illetve színeseket, gyurmát. Nagy volt az öröm.

Ma voltunk a keresztszüleinél. Előre láttam hogy a hatalmas doboz amit a lányomnak adtak nem csak a két babát rejti. Egy hatalmas zenélő, villogó méreg drága Jégvarázs kastélyt is kapott. A kislányom persze oda meg vissza van. Azóta azt hajtogatja hogy mi nem szeretjük annyira mert a keresztszülei sokkal jobb ajándékot kértek neki a jézuskától.

Örülök hogy örül, csak nem értem hogy miért kellett olyan ajándékot adni amit nem beszéltünk meg előre. Nem szeretem az ilyen műanyag labilis játékokat mert tudom hogy kb egyszer véletlen rá esik vagy ilyesmi és máris tönkre ment. Még helyet sem találtam neki, azt sem tudom meddig lesz neki vajon érdekes.

Ti mit reagálnátok mind a keresztszülők, mind a gyerek felé?


2019. dec. 30. 18:28
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
39%

Én sem vagyok a tárgyi ajándékok ellen általánosságban, de 12 család ajándéka között nyugodtan lehet élményajándék. Ha előre van egyeztetve, lehet pár nappal az ünnep előtt vagy után illerve 24-én is vannam programok. Nyilván családfüggő az időbeosztás.


Szerintem a 12-24 ajándék már alapból nagyon sok, és lehet hogy pont ez vezetett a kislány sajátos logikájához. Szerintem amúfy elég egy okos, aki azt mondja neki, hogy "annyira szeretlek azért vettem ekkorát", és már kész a baj.


Másrészt a jégvarázsos csodakastély talán pont drága, de az ilyennek, jogy mindenki ad a nem olyan közeli rokon gyerekeknek, inkább az szokott lenni a követlezmémye, hogy óccsó gagyit vesznek meg ha színes, hangos és nagy is.


Én pl kivoltam hogy mennyit költöttek a gyerekemre, mert hatalmas ajándékdobozokkal mentünk haza, de az egyiken pl rajta volt az ára és meglepődtem, mert egy hatalmas méretű jàték, de a színesceruza sokkal többe került amit én vettem a rokon gyerekeknek. Persze nem ez a lényeg, megkönnyebbültem csak annyi, de ha csak 3-3 család együtt ajándékoz akkor már színvonalas játékokat lehet venni, nem 24-et hanem 4-et plusz az a 4-5 dolog amit az anyuka sorolt itt fel, az 10 új játéktárgy, sztem eleg bőven.

2019. dec. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező - szerintem Te csak egyszerűen irigy vagy, hogy más ilyen nagy örömöt okozott a gyerekednek egy műanyag villogó vacakkal. A gyerek csalódott lehet, mert nem otthon kapta a legtutibb játékot a fa alá, de nem hiszem, hogy ebből azt szűrné le, hogy ki mennyire szereti. Ez kamu lehet.

Amúgy könyvet például én alkalom nélkül is veszek, színesekkel, filccel, színezővel, gyurmával is alkalom nélkül szoktam meglepni. Karávmcsonyra oriás gyurma készletet kapott egyszer és imádta. Szóval, mert a másik jobb ajándékot vett, ne őt hibáztasd, inkább örülj, szeretetből halmozták el. Vehettek volna egy könyvet gyurmával.

A gyerekek sajnos ezeket a csilivili cuccokat szeretik, karácsonykor én is igyekszem olyat venni, aminek örül, nèha nehezemre esik. Ezt meg engedd el, hogy ki mit vehet, nehogy már Te szabd meg..

2019. dec. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
100%
20as: jogos, inkább egy plakettet kellett volna a kislánynak adni, hogy a nevében 20 dollárt adakoztak a new york city balettnek. :D
2019. dec. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
93%

22. Ebben igazad van, a sajátomnak én se vennék ceruzát, max ha vmi különleges amire vágyik (pl sokelemes díszdobozos készlet, én azokat gyerekként nagyon szerettem amúgy), de a rokon gyerekeknek pont azért választottam ilyeneket, hogy ne vegyek se olyasmit ami már van, sem ami nem kell, hanem olyat, amit fel tudnak használni amikor kell, és legalább nem a szülőknek kell megvenni. Pont mert nem arra hajtok hogy rálicitáljak az anyjára és mert a többi rokontól kaptak elég csillogó izét.

Tavaly könyvutalványt adtam, szerintem simán el lehet magyarázni, hogy "na gyerekek, dec 27-én elmegyünk a libribe, mindenki kap egy könyvet, és ezt adja nektek Zsuzsi néni", de ha nem értik meg, akkor is mi van? Semmi...

Amúgy mi tanítjuk nekik az ajándékozási és ünneplési mintát. Nyilván egy gyerek nem fakír, hogy babaház helyett még egy puszit kérjen, de a mértèk szàmít éa szerintwm az is, hogy egészében milyen az ünnep, mert ha csak arról szól hogy kap egy csomó izét, akkor hamar azt fogja gondolni, hogy szeretet=ajándék, de ha az izék mellé van meghittség, a rokonok örülnek egymásnak, ha van egymásra szánt idő, akkor kisebb eséllyel lesz ilyen.

Egy ilyen helyzetben érdekelne, hogy a 12 ajándékozó családból mennyi van, aki rendszeresen látogatja is a gyereket, illetve legalább az ünnepen leülnek vele játszani.

2019. dec. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%

azt mondta hogy szép karácsonyfát és finom mézeskalácsot. Szóval nem kezdett el játékokat sorolni.


Kicsit hihetetlen, hogy ugyanez a gyerek azt mondja, nem szeret...

2019. dec. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
11%

22. "Engedd el, hogy ki mit vehet, ne szabd meg". Én elengedem, mindenki amit akar. De azt meg más ne szabja meg, hogy mit engedek be az otthonomba és a gyerekem polcára.

Nem hiszem, hogy bárki azért vesz ajándékot mert szeretné, hogy jól el tudjam adni a kerületi anyuka-oldalon... akkor meg minek betartani a szülőknek?

2019. dec. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
87%

Egyébként, Kérdező, az én lányom is kb ekkora volt, amikor elkezdtem adakozásra nevelni. Először a húsvét előtti nagytakarításkor lepakoltuk a cuccait, és csodálkozott, hogy ezzel nem is játszott régóta. Mondtam, hogy két-három dolgot válasszunk már ki, és vigyük be a kórházba, a gyerekosztályra. Most 15 éves, és évente kétszer kiválogatja a ruháit, könyveit és megyünk a gyermekotthonba most már :)

Pakolj fel mindent a polcra, játszik azzal, ami árdekli, néhány hónap múlva pedig vedd rá, hogy adjátok másnak, amit elő se vett.

2019. dec. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
58%

Nem tudom, én az a fajta szülő vagyok aki egyfelől megveszi a gyereknek a csilivilli jégvarázs kastélyt amennyiben erre vágyna a lányom pedig kivagyok a frozentől már, forog tőle a gyomrom, a karácsony az viszont karácsony. Nem arról szól hogy én mit gondolok jónak, mit tartok gagyinak vagy idegesítőnek és társai.

Az hogy a gyerek nem mond semmit csak a szép fát meg a sütit az nyilván elbűvölő tőle de mindannyian tudjuk hogy azért elég csalódott lenne ha valóban csak ennyit kapna. Tisztelet azoknak a gyerekeknek és a szüleiknek egyébként akiknek ennyivel kell beérniük szent este. Szerintem elkezdeném egy kicsit unszolni hogy na és esetleg a kedvenc mesefigurád, vagy a kedvenc állatoddal nem-e szeretnél valamit a jézuskától, mutatnék neki képet vagy katalógust hogy vágyik-e valamire, ha kell több hétig puhatolóznék ameddig nem szeret bele valamibe. Nem fog ártani a csillivilli játék neki, nem ettől lesz buta gyerek és nem a fejlesztő fajátéktól lesz majd okos.

Egy ilyen szituációban szerintem elolvadnék a gyermeki boldogságától, hogy mennyire örült és milyen jól eltalálták ezek a keresztanyuék. A férjemnek is ecsetelném hogy ugyan túlzásba estek egy kicsit de milyen édesen örült a gyerek és jaj de jó volt nézni. Ilyet az én gyerekem pedig nem mondana hogy akkor a keresztanyu jobban szereti de tudod ha tényleg ezt mondta neked a tiéd akkor meg is érdemled. Jól eltoltál valamit a nevelésében ezek szerint illetve az ajándékod sem sikerült jól és ugyan a karácsony nem csak erről szól de belefektethettél volna egy fokkal több kutatómunkát. Ceruzát, könyvet, gyurmát meg ilyeneket a bevásárlás alkalmával kap nálunk a gyerek csak úgy és nem karácsonyra.

2019. dec. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
5%

"A karácsony az karácsony?" - mért mi a karácsony? Őszintén kérdezem.

Masrészt a könyvvel mi a baj?

Harmadrészt, de a fejlesztő fajátéktól okos lesz a gyerek, és a szabad játékba bevonható open-ended játékoktól.

Persze kérdés hogy ha 1 db ilyen szr kastély bejut a házba, összedől-e a világ, valószínűleg nem.

Tovabbá én különbséget tennèk aközött, hogy a gyerek rinyákol vmi után két hóbapig, mert akkor sztem én is megvenném, meg aközött, hogy kéretlenül és szülői kérés ellenére nyakunkba varrjanak vmi szutykot.

Az hogy mennyire örül a gyerek, az szàmomra nem érv, akármikor lesz vmi óriási csillogó-villogó óborzalom, aminek jobban örül(ne) mint az értelmes és értékes dolgoknak.

2019. dec. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
100%

"Én elengedem, mindenki amit akar. De azt meg más ne szabja meg, hogy mit engedek be az otthonomba és a gyerekem polcára."


Ennek se irigylem a gyerekét.

2019. dec. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!