Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mit reagáltatok volna...

Ti mit reagáltatok volna hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Igyekszem röviden össze foglalni a dolgokat de lehet hosszú lesz.

Kislányom 4 éves, igyekszünk nem el halmozni játékokkal. Karácsonykor elég sok helyről kap ajándékot, velünk együtt 12 helyről. Azt szoktuk csinálni hogy mindenkivel egyeztetünk hogy ki mit szeretne neki adni, akinek nincs ötlete annak segítek, így elkerüljük hogy olyat kapjon ami már van neki vagy olyat ami nem érdekli. Általában mindenki 1, max 2 kisebb dolgot szokott adni, így is rengeteg gyűlik össze.Kislányom keresztanyja már december elején mutatta hogy vett egy éneklő Anna és egy éneklő Elsa babát a lányomnak. Nem annyira szeretem az ilyen zenélő dolgokat de most nagy Jégvarázs mánia tombol, így tudtam hogy imádni fogja. Tőlünk kapott Jégvarázsos legót, 2 könyvet, illetve színeseket, gyurmát. Nagy volt az öröm.

Ma voltunk a keresztszüleinél. Előre láttam hogy a hatalmas doboz amit a lányomnak adtak nem csak a két babát rejti. Egy hatalmas zenélő, villogó méreg drága Jégvarázs kastélyt is kapott. A kislányom persze oda meg vissza van. Azóta azt hajtogatja hogy mi nem szeretjük annyira mert a keresztszülei sokkal jobb ajándékot kértek neki a jézuskától.

Örülök hogy örül, csak nem értem hogy miért kellett olyan ajándékot adni amit nem beszéltünk meg előre. Nem szeretem az ilyen műanyag labilis játékokat mert tudom hogy kb egyszer véletlen rá esik vagy ilyesmi és máris tönkre ment. Még helyet sem találtam neki, azt sem tudom meddig lesz neki vajon érdekes.

Ti mit reagálnátok mind a keresztszülők, mind a gyerek felé?


2019. dec. 30. 18:28
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%

a fejlesztő fajátéktól okos lesz a gyerek


Hát persze.

2019. dec. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
11%

Mért hát persze? Egyáltalán nem mindegy mivel játszik a gyerek (lásd Egyszerűbb gyerekkor könyv). Persze fajátékból.is van nem jó.


"Ennek sem irigylem a gyerekét" - de jó arc vagy Te is, mi az, hogy ennek? Ember vagyok es anya, korábban több kommentben árnyaltan leírtam, mit gondolok.

2019. dec. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
90%

En pont az a keresztanya vagyok aki "minden sz.rral" elhalmozza a keresztgyereket. Nekem is keresztszuleim voltak ilyenek, mindig olyat kaptam ami ritkaság volt, igazi kincsek. Rengeteg kozos programunk volt egyutt. Aquapark, balaton, kirandulasok rengeteg furdoben voltunk.

Ezt az elmenyt szeretnem a keresztfiamnak megadni, mar juniusban keresgeltem az ajandekai utan. Ezeken kivul elmenyt is adok, mozi, jatszohaz kirandulasok. Tudom a szuleinek most nehez idoszaka van, megvettem a ruhait is telre, pont ma cipeltem el a gyereket a takkoba fillerekert voltak a ruhak. 5 eves fiu aki gyuloli a ruha boltokat :D


Amugy 5 evesen nem mondott ilyet mint a te lanyod most. A villogo zenelo kastely lehet jo sokaig a kedvenc jateka lesz. Foleg ha nem ilyen piacos vacak, akkor meg nem gagyi.

2019. dec. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
25%

Én már ott kiakadtam hogy minimum 12vagy 24 ajándékot kapott +ti is vetetek neki jó pár ajándékot ez túl sok egy kisgyereknek végül nem fog tudni semminek örülni.

Hát amit a lányod mondott az egyrészt furcsa az ő szájábol,de nem feltétlen lehetetlen,

Én inkább fognám az ajándékok felét és elraknám,és pár hónap után újra elővarázsolnám.ekkor jobban értékelné .

Következő karácsonyra,húsvétra,stb meg szigorúan meghagynám hogy mit kaphat a kislány,pl biciklit,jégkorit,görkorit,ezek nagyobb értéküek,vagy élményeket,valami értelmeset.

2019. dec. 31. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Csak annyit jegyeznék meg, h nem lesz a gyerek se hisztis sem elkényeztetett, h elhalmozod játékokkal. Az elkényeztetés meg a kátékok két különböző dolog:)

2019. dec. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
66%
mondja meg nekem valaki , hogy a szeretet kimutatási formája miért az elhalmozás??
2020. jan. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
52%

Nekem már kicsit nagyobbak a gyerekeim, 8 - 10-12 éves fiaim vannak, és én konkrétan megbeszélem idén a keresztszülőkkel hogy nincs ajándékozás. Én megutáltam ezt az elhalmozást. Képtelenség kitalálni 3 gyereknek ajándékot úgy, hogy én mondjam meg a mindkét nagyinak mit adjon, meg még ezen kívül 3 embernek. Mi befejeztük. Idén karácsonykor tőlünk egy családi síelést kaptak "csak" nemsokára indulunk. Nagymamák 1-1 ajándékot adtak még- így is bőven volt mi a fa alatt.

Idén ünnepi versmondással, tánccal és kis műsorral, közös imával karácsonyoztunk és még sosem volt ilyen jókedvű és szép ünnepünk mint most. Ezzel a pár ajándékkal amit kaptak, azzal játszott a család utána- nagyon élvezte mindenki. (nagyszülők és a tesómék is nálunk karácsonyoztak) Szóval tényleg a közös idő a legszebb ajándék- meg is beszéltük, hogy inkább efelé fogunk menni a következő években. :)


A te esetedben azért ha nem is szemrehányóan, de szóvá tenném a keresztanya felé, hogy nem ezt beszéltük meg, mindemellett meg is köszönném neki, és elmondanám, hogy nagy örömet szerzett a gyereknek. Becsülni kell azt is, hogy ilyen jófej, hogy ennyit áldoz (nem anyagilag értem) arra, hogy örömet okozzon a kisgyereknek.

2020. jan. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!