Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mit reagáltatok volna...

Ti mit reagáltatok volna hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Igyekszem röviden össze foglalni a dolgokat de lehet hosszú lesz.

Kislányom 4 éves, igyekszünk nem el halmozni játékokkal. Karácsonykor elég sok helyről kap ajándékot, velünk együtt 12 helyről. Azt szoktuk csinálni hogy mindenkivel egyeztetünk hogy ki mit szeretne neki adni, akinek nincs ötlete annak segítek, így elkerüljük hogy olyat kapjon ami már van neki vagy olyat ami nem érdekli. Általában mindenki 1, max 2 kisebb dolgot szokott adni, így is rengeteg gyűlik össze.Kislányom keresztanyja már december elején mutatta hogy vett egy éneklő Anna és egy éneklő Elsa babát a lányomnak. Nem annyira szeretem az ilyen zenélő dolgokat de most nagy Jégvarázs mánia tombol, így tudtam hogy imádni fogja. Tőlünk kapott Jégvarázsos legót, 2 könyvet, illetve színeseket, gyurmát. Nagy volt az öröm.

Ma voltunk a keresztszüleinél. Előre láttam hogy a hatalmas doboz amit a lányomnak adtak nem csak a két babát rejti. Egy hatalmas zenélő, villogó méreg drága Jégvarázs kastélyt is kapott. A kislányom persze oda meg vissza van. Azóta azt hajtogatja hogy mi nem szeretjük annyira mert a keresztszülei sokkal jobb ajándékot kértek neki a jézuskától.

Örülök hogy örül, csak nem értem hogy miért kellett olyan ajándékot adni amit nem beszéltünk meg előre. Nem szeretem az ilyen műanyag labilis játékokat mert tudom hogy kb egyszer véletlen rá esik vagy ilyesmi és máris tönkre ment. Még helyet sem találtam neki, azt sem tudom meddig lesz neki vajon érdekes.

Ti mit reagálnátok mind a keresztszülők, mind a gyerek felé?


2019. dec. 30. 18:28
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
67%

Én megbeszélném a rokonokkal, hogy közösen vegyenek karácsonyra ajándékot innenstől. Nem azért mert sajnálom a gyerekemtől, hanem mert a sok ajándék elronthatja. Még most amíg kicsi és nem emlékszik annyira, nem éli meg traumának később.Szülinapra is inkább élményekkel lepném meg amire a család dobott össze, tőlünk meg kapna ajándékot.


Tudom, hogy az csak könyv/film, de ki a fene akar egy Dudley Dursleyt? Miért kap idény 36 ajándékot, mikor tavaly 37 volt?

2019. dec. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
22%

Én bizony tisztáznám a keresztszülőkkel, hogy nem cselekedtek helyesen.

Sajnos a szocializmusban és a kapitalizmus kezdetén felnőtt emberekben benne van ez a cucchalmozás.

De ma már egyértelmű, hogy ez káros a gyerekeknek. Az Egyszerűbb gyermekkor c könyv szól erről.

Az is nonszensz hogy 12 helyről kap vmit. Nem lehet ezekkel megbeszélni, hogy egy közös nagy ajándék vagy élményajándék legyen?

Az én lányom még csak 1 éves, én nem vagyok annyira keményvonalas és nem is kapott extrém sok ajándékot, viszont a nagyrészüket azonnal eltettem, ahogy hazaértünk, mert nem jók egyszerűen. Anyuval megbeszéltem előre hogy oda magukhoz vegyen ajándékot hogy akkor legyen jàtszani, ha látogatóba megyünk.

De ha ennyire nincsenem tekintettel a rokonaitok rátok akkor közbe kell lèpni.

A könyvben, amit ajánlottam erre is javasolnak stratégiákat, mert nagyon gyakori probléma.

2019. dec. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
67%

Valahol értem, hogy kiakaszt, de az is igaz, hogy kissé tultolod. Baromi idegesito, amikor a kedves rokonokat semmi mas nem erdekli, mint hogy mindenkepp az o ajandeka legyen a legnagyobb, annak oruljon a gyerek a legjobban, o arassa le a baberokat. Tudom, mert az en oldalamon az egesz csalad ilyen fogyatekosok gyulekezete, a meret meg a mennyiseg szamit, a minoseg semennyire, igy vesznek nagyon sok es nagy meretu, jo draga szart. De tenyleg, kilometerekrol latni h gagyi. A ferjem csaladjaval mukodik h beszeljuk meg, adjunk otletet, mert nem akarnak hulyeseget venni, vagy olyat, ami mar van. Nem tiltok en semmit, most is kaptak olyat, amit en nem vennek, de tudtam, hogy a gyerekek orulnek majd, inkabb csak azert kerdeznek, hogy tetszene-e egyaltalan. Az en csaladommal nem mukodik ez, es mar volt jo par csalodas, hogy nem erdekelte a gyereket semennyire az ajandek, vagy pl most elofordult, hogy kapott 2 tok egyforma, hatalmas jegvarazsos rajzkeszletet... Ugy, hogy az illetonek mondtam elotte h rajzos dolgokat mar kap. Nem baj, vesz meg egyet, aztan megsertodik h nincs akkora lelkesedes 🤦‍♀️

Masreszrol, nalad tenyleg kicsit erosnek erzem a kontrollmaniat. Es ez a "nem veszunk villogo zenelo jatekot, mert nem szeretem" dolog se szimpatikus. Te nem szereted, amugy en se, de a gyerek igen, es elvileg az o vagya lenne a lenyeg ilyenkor. Szoval en pl elengedtem ezt.

De azzal se vennem el a gyerek oromet, hogy letiltom a csaladot az ajandekozasrol, meg egy kozos ajandek, meg ilyenek, amitparan javasoltak. Igenis szolhat az ajandekrol IS a karacsony meg a szulinap. Nalunk ez az a ket alkalom, amikor nagyobb dolgokat kap, es tobb helyrol. Senki nem lesz azert egy elkenyeztetett kovetelozo kis gorcs, mert evente 2x kap par komolyabb jatekot. Ha hetente, az mar gaz.

2019. dec. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező, te bolond vagy :D örülj, hogy a gyereked keresztszülei annyira szeretik a kislányt, hogy a lehető legnagyobb örömet szeretnék szerezni neki. Hogy tudsz ebbe rosszat látni meg belekötni? Mégis miért te osztod ki, hogy ki mit vásárolhat?


És mégis miért nézel itt mindenkit olyan hülyènek, hogy szerinted elhisszük, hogy egy 4 éves gyerek érzelmileg olyan intelligens, hogy ő csak fàt meg mézeskalácsot kér a Jézuskától?

Azért mert kaptál néhány negatív kritikát, nem kell rögtön hazudni( hogy jobb színben tűnj fel, mint szülő.


Egyébként szerintem a kérdés maga kamu :)

2019. dec. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
12%

Ne haragudj Előző, de nem azért nem szeretjük sokan a villogó-hangotadó-elemes műanyag szarokat, mert személy szerint nem szeretjük, hanem mert ezek károsak a gyereknek.


1-1 nyilván becsúszik, bár a keményvonalasoknál annyi sem, de nem egy óráról van szó, mert ezek a játékok hazajönnek alapesetben és a polcra kerülnek.


A gyerek vizuális és tárgyi kultúrájának, a jóízlésnek, igényességnek a kialakításáért a szülő felel.


És a rokon meg mért nem veszi figyelembe a szülők kérését? Ez bármilyen témában totál idegesítő. Pl akinek a még nem hozzátàplált 4 hónaposával lekvárt etet a nagymama, vagy ha olyan helyre viszik a gyerekedet, amit direkt tiltottál.


Hogy kinek melyik szabály sok, az szubjektív, de egy rokontól elvárható, hogy a szülők szabályait betartsa, vagy legalább előre és négyszemközt vonja kétségbe. Ha már így odaadja a gyereknek, tehetetlen vagy.


Az ilyen rokont én amúgy messze kerülném, nem a játék, hanem az erőszakos határsértése és a bizalomvesztés miatt. És nem fogadom el hogy jót akart, mert nem akarhatott jót, ha telibeszrta a szülő kérését, csak hogy olcsón jófejkedhessen. Olcsó alatt nem az árat értem, hanem azt hogy idő helyett tárgyakkal licitàlva szereti a gyereket.

2019. dec. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
33%
És na, pont erről beszélek, mint a 14 "annyira szeretik a kislányodat hogy ekkora ajándékot vettek neki". A társadalom egy rétegében és az emberek egy csoportjában ez a logika gyakorkatilag kiirthatatlan, de ettől még így àltalánosságban nem helytálló.
2019. dec. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem zavarna igazán, ha valaki ilyen nagy ajándékokat akarna neki venni. Hadd csinálják, ha van pénz. Ami viszont nekem nagyon érdekes a sztoriban, hogy 4 évestől még nem hallottam ilyet, hogy akitől jobb ajándékot kap, az biztos jobban szereti. Itt jól félremehetett valami.
2019. dec. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
75%
16! Én nem ezt mondom, hogy ez a szeretet mértéke, de az én olvasatomban az, aki saját magától a kislányom hatalmas vágyát teljesítené pénzét nem sajnálva, az jót akar a gyerekemnek, feltehetőleg azert, mert szereti.
2019. dec. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
78%

Többen leírták, hogy durva, hogy a kislány szerint az szereti jobban, aki nagyobb/jobb ajándékot adott neki. Aztán jön vki, hogy a kérdező örüljön, hogy a keresztszülők ennyire szeretik a gyereket, hogy nagy, drága ajándékot vesznek neki. Ez ugyanaz a logika. Ugyanaz a káros logika.


A másik észrevétel, hogy nagyon jól hangzik ez az elv, hogy a karácsony ne a tárgyakról szóljon, ajándékozzunk élményt. Hát sok sikert kívánok annak, aki bábszínházjegyet vesz egy négyévesnek. Magyarázd meg neki, hogy egyszer majd két hét múlva ő nagyon-nagyon jól fog szórakozni apával meg anyával. Tuti siker lesz. (Irónia)

2019. dec. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
93%
Utolsó! Kivéve, ha egy olyan csoda-négyévesről van szó, amilyen a kérdező gyereke. Aki mezeskalacsot meg szep fat ker a jezuskatol, na o lehet orulne egy szinhazhegynek, hisz a legfontosabb a szeretet, az o koraban meg plane..:D
2019. dec. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!