Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akik panel házban laknak, a 2...

Akik panel házban laknak, a 2 éves gyereketekkel mennyi időt töltötök kinn?

Figyelt kérdés

Nagyon utálom ezt az időt, rohadt hideg van, de hó nincs. Játszótérre nem lehet menni, levelek már se a fákon, se a földön nincs, a madarak elköltöztek. Így nem nagyon járunk ki, max ilyen posta, bolt, kutyasétáltatásra kötelező körökre.


Látom a gyereken is, hogy rohadtul unja magát, elkezdi piszkálni a földet egy bottal, majd eldobja idegesen, mert a föld persze le van fagyva, aztán olyan hisztit csap le, hogy földhöz veri magát.


Haragudni nem tudok rá, mert teljesen átérzem az érzéseit, nekem sincs túl sok kedvem ilyen időben kimenni.


Szóval ti mennyit vagytok kinn, és mit csináltok olyankor?


2020. jan. 20. 07:35
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
22%
A jatszoteren nem azert nincs senki, m 0 fokban nem jo. Hanem mert a legtobb anyuka puhány. Ahogy a legtobb ember is. Most jottunk a jatszorol. Haza se akart jonni a fiam. Csuszdazott, maszokazott, hintazott. Masfel orat voltunk kint. 3 fok van.
2020. jan. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Hát akkor nekem a gyerekem is puhány nem csak én, mert az én lányom 5 perc után sírt, hogy hideg, vizes, pedig volt rajta kesztyű, meg vízlepergetős vastag overál.
2020. jan. 20. 13:14
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Jármű? Roller, futóbicaj, kismotor??

Mi mindig mentünk 1-2 kört, de őszintén már unom :D

2020. jan. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Motorral szokott jönni boltba, meg kutyát sétáltatni, ilyenkor mindig megy 1-2 kört, de aztán megunja, mert kicsi a park, és elindul útnak, ki a kocsik felé. Visszaterelem a parkba, de újra útnak indul, és aztán inkább hazamegyünk, mert azért ez elég fárasztó egy kutyával a kezemben.
2020. jan. 20. 13:41
 15/22 anonim ***** válasza:
22%
Ha hozzaszoktatod a hideghez, nem lesz puhany. Most jottunk be. 3 orat voltunk ma kint...nyilvan ennyit nem kell. Nekunk jol esik. De az se oke, ha 5 perc utan nyavog a gyerek h hideg van.
2020. jan. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
2 és 4 évesek a gyerekeim. Mivel az oviban és bolcsiben minden nap kimennek az udvarra (-5 fokig és ha nincs csapadék), így délután már csak egy fél órás séta vagy kis hintazas a jatszon és jövünk haza. Hamar atfagynak, nincs kedvük sokat kint lenni.
2020. jan. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Jól fel kell öltöztetni. 2 éves most a lányom, simán 3 órát is kint tölt. Labda? Az nem fagy meg és minden gyerek szereti. Fára mászást imitál, szaladgál meg mit tudom én. El van, mindegy neki milyen idő van, csak megfelelően legyen öltözve.
2020. jan. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
60%
egyetértek amúgy a puhányozós válaszadóval. Sajnos a gyerekek alapból nem puhányok, de be tanítják őket erre a szülők. "Most nem lehet kimenni esik" "de nagyon hideg van" stb. stb. mert nekik nincs kedvük. A gyerekek pont leszarják, a szülők plántálják beléjük, hogy a jóidőre kell várni, ez nem jó, túl hideg, túl vizes, túl ez, túl az. Rendszeres nálunk is, hogy mi órákat lent vagyunk, mások meg 20 percet vannak max. de közben folyton nyaggatják a gyerket, hogy hideg van, menjünk, menni kell mert ez meg az. Utána meg csodálkoznak, de hát ehhez van szerencsétlen szoktatva...
2020. jan. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
62%
Bizony. Utolsonak igaza van. Szeretnem a termeszet szeretetere tanitani a gyereket. Lehet szeretni a napot, a meleget, de az esot, a hideget, a havat, a zuzmarat, a ködöt is.....nincs rossz ido. Utalom mikor mondjak az idojosok, h a jo idore meg varni kell. Megis milyen ido legyen januarban!? Most jottem egy zuzmaras futasbol, hihetetlen feltoltodes! A gyerekemnek is ezt szeretnek megmutatni. Legyen vagany!
2020. jan. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Igyekszem minden nap kivinni kb egy órára a friss levegőre. Nekem is kell. Ő még maradna, de én már fázok, akármilyen vastagon is öltözök fel. Játszóterezünk vagy csak sétálunk, nézzük a madáretetőket, a zúzmarás fákat, a kisállatokat, akiket sétáltatnak. Egyébként ha csak kicsit vizes valami és az zavarja a gyereket azt le lehet törölni papírzsepivel, de amúgy egyet értek azzal, hogy nagyon sok múlik azon, hogy mi hogy érezzük magunkat kint és, hogy adjuk elő az időjárás témát a gyerekünknek. Csúszós útra vagy esőben, szélviharban nem viszem ki, ha nem muszáj meg nyilván a jeges szél sem opció, de egyébként megyünk-megyünk és megyünk, mert én egyszer-kétszer belefutottam a saját csapdámba azzal, hogy mondtam a fiamnak, amikor borús idő volt meg bejött a hideg, hogy hideg van most nem megyünk ki és utána, ha már felhőt látott az égen közölte ő ugyan ki nem megy, mert csúnya idő van és nyafogott. Ott szembesültem vele, hogy mennyire függ a szülőtől, hogy a gyerek hogy érzi magát kint.
2020. jan. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!