Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg ennyire nehéz egy...

Tényleg ennyire nehéz egy kisgyerekkel?

Figyelt kérdés

17 vagyok, fiú, és a családban van 2 4 és 5 éves lány, és 2 5 és 6 éves fiú.


1 hétig nálunk fognak lakni, mert "vendégségbe" jönnek. Számomra ez fura, deee ok. Nekem mind1...


Hát valami katasztrófa. Vettem orvostól igazolást, nem tudok iskolába menni, mert kb 3 napja nem alszom. ÁLLANDÓAN csörögnek, zörögnek, visítoznak.. Amikor kéne lusták mint a dög és amikor meg nem kellene, akkor meg olyan hiperaktívak, hogy szinte törnek-zúznak..



9-kor lefekszenek.. 30 perc és alszanak. DE! 23-kor egyik elkezd köhögni. Nem úgy, hogy khhm khhmm. Hanem olyan nyitott szájas hangos, recsegős köhögésbe kezd...

a másik lány (eddig a lányokról van szó) oda jön a szobámhoz és majdnem rámtöri az ajtót, mert pisilnie kell. És ezt mind teljes hangerős. Tiibiiii pisilniiii keeeeellll.. És így bekiabál az ajtómon.

Végre nyugi van, hajnali 3. 5-kor már felébredtek, és elkezdenek dobókozkázni az üvegasztalon! És ráadásul!! még szét is szórják a bábúkat a márványpadlón. Az egész nappaliban mintha üveget törnének olyan ricsaj. Na. eddig aludtam 4 órát..

Hogy bírnak a lányok szinte ordítva beszélni egymással két centiről? Az egész ház zeng, mert ugye mindkettő egyszerre beszél (egymással) közben veszekednek és játszanak. Jah meg az egész nap énekelnek. Egyszerre a ettő. Kb mint a részeg pistabácsi. És azt is ordítva.


Ja, meg a rosszabbik. Mindenkivel, mindenkor nyávogva beszélnek. De aaaaaaaanyaaaaaaaa.. Neeeemaaaakaaaarroooooookk. És ezt mind iszonyat magas hangon, ilyen lassan. Hát. ja. nyávogva, nyafogva. És mindent így mondanak..


DE a fiúk!! Olyan nyugodtak! 9-kor alvás, reggel 10-kor felébrednek. Elkezdenek legózni a szobájukban.. 11-kor benézünk, játszanak, jólvan..


Evés közben: Lányok. Én is akarok olyat, mint ami katinak van!!! ""nem érdekel, hogy nem finom, nem tudom megenni, de akkor is kell"" De nem jóóó, hogy sárga a szörp, mert én málna színő narancsszörpöt akarok innniii.


a fiúk valahogy olyan normálisak.. Rájönnek, hogy a narancsszörp, az elég nagy valószínűséggel narancs színű lesz. És elfogadják. Zsuzsa nagyiiii! Kérek inni. És vár. Nem elmondja 3 milliószor egyre hangosabban, hanem kér inni és vár.



Ja és a lányoknak semmi nem jó. Focizni akarunk!!!! Felöltözünk, kimegyünk a kertbe, focizzatok. Na. Erre befut, elmegy duzzogni, és úgy kell kihúzni belőle, hogy épp mi baja van. (tiszta nő :D komolyan) De a fiúk. Mindent megmondanak, hogy épp mi a bajuk, nyíltan beszélnek..


Visszatérve az éjszakára, ott azért a fiúk is szoktak parádézni...


Nem érdekli őket, hogy más alszik. Felkel, kiszórja a legót. Úgy egy olyan 50x40x40-es dobozból. Hát azt hisszük, hogy összeomlott a ház. Aztán. MINDEN lámpát fel kell kapcsolni. Fuuu ez mégrosszabb, mint a zörgés. Felkel, azt is mint a bulldózer. Szobájukban lámpa fel, kibssza az ajtót, nappaliban is fel, lemegy a lépcsőn, nem tud elmenni az ebédlő mellett, hogy ott se kapcsolja fel. Ott is ég a villany, a folyosón in mind a 6-ot felkapcsolja, alsó nappaliban mind az 5 csillárt telibe fel, majd meg vakulunk az éjszaka közepén. Egy ilyen 5-perces játszma után, mire elégezte a dolgát, persze, hogy mindegyiket égve hagyja. Ez az egyik fiú volt.



Köszönöm, hogy elolvastad, ha valaki ráismer a gyerekére :D kérem mondja el, hogy hogyan nyugtatta le, vagy foglalta le vagy mittdomén, de, hogy hogyan aludjam végig az éjszakát..


2020. febr. 8. 09:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
35%

Látszik, hogy milyen gyűlölettel beszèlsz a gyerekekről. Igen, ők ilyenek, és ez a dolguk. Nyilván ha többen vannak, elevenebbek és ezt 17 évesen nehéz elfogadni, persze.

Bírd ki valahogy azt a hetet, nem halsz bele.

2020. febr. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%

Jó lett az írás!

Az a véleményem, hogy ha anyádék egy komplett óvodát költöztetnek hozzátok, akkor nem kell csodálkozni.

Te meg menj át egy haverodhoz aludni!

2020. febr. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nem beszélek gyűlölettel, csupán a fáradtság, a kimerültség beszél belőlem. Túlélem ok, de az, hogy még suli is van, meg tnulni is kell, na azt már végképp nem..


Nem komplett óvoda, a két fiú szülei és a két lány szüle laknak nálunk. Állítólag vendégségben, de hát ki tudja mi okból.

2020. febr. 8. 09:16
 4/15 anonim ***** válasza:
79%
#1 nem beszél gyűlölettel!Mit vársz egy 17 éves fiútól?!Igen sajnos ez ilyen,de majd ha lesznek gyerekeid,hidd el az másabb lesz.Fárasztó lesz,de azt muszaj leszel elviselni.😁
2020. febr. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Tényleg nem beszélek gyűlöletten.. napok óta alig alszom, sőt szinte ne mis aludtam, mert én több idő alatt alszom el, mint amenny időt hagynak nekem pihenni.


Azt eddig is tudtam, hogy nehéz velük de, hogy ennyire???

És FOLYAMATOSAN!!! Nem csak napi 1-2x, amikor veszekednek, rendet teremtünk és akkor jól van, hanem EGSÉZ NAP és már üvöltve hallgatom a zenét a fülesben zárt ajtó mögött, hogy elviseljem!

2020. febr. 8. 09:44
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a gyerekek ilyenek. ☺ Bár szerintem nem az a különbség, hogy fiúk vagy lányok, hanem a nevelés. Üljetek le és beszéljétek meg hogy nem tudsz pihenni, éjjel nincs játékdobálás, hangoskodás. Ezt a szülőknek maguktól is tudni kellene. Ha nem változik semmi, akkor menj át aludni nagyszülőhöz, haverhoz pár napra.
2020. febr. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
63%
egy 4 és egy 6 éves gyerekem van, állásom, háztartás és mellette járok egyetemre. És igen, ez ilyen, napi 4 órákat alszom, sosem tudom hol vagyok, futok saját magam után, és az életem minden területén az enyém a felelősség. Akkor éreznéd ezt át, ha mostantól nem is főzne, mosna rád senki, te vásárolnál be (gyerekekkel) és nem lenne melletted felnőtt. WElcome to My World!
2020. febr. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Milyen illetlenséget írhattam ide... Már nem is emlékszem.
2020. febr. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
91%
Igen, ilyen az élet kisgyerekekkel. :) Persze, nevelni kell őket, tanítani arra, mi helyes és mi nem. De az nem kétnapos művelet, hanem hosszú évek kitartó, következetes munkája.
2020. febr. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom.. azért nem minden 5-6 éves ilyen, ezek nagyon neveletlenek és pofátlanok hogy idegen helyen így viselkednek éjszaka, hajnalban - nyilván a szüleik hibája.. persze minél többen vannak annál hangosabbak, ráadásul nálatok jó nagy a ház, ahol jobban lehet randalírozni, de hát ezek amiket írsz h hajnalban zörögnek a nappaliban hangosan..., meg éjjel kiabálnak a házban, ez a szüleik hibája, hol vannak ők ilyenkor? Nekik kéne rájuk szólni, meg általában is megnevelni őket. Elvégre nem két évesekről beszélünk, bár azt már ennyi idősen is tudnia kell egy gyereknek, hogy éjjel igyekszünk nem felébreszteni a másikat és halkan beszélünk.

Illetve ennyi idős gyereknek azért már el kellene tudnia játszani bizonyos ideig üvöltözés nélkül is...

Szóval számít itt a gyerekek alaptermészete is, de a nevelés is nagyban.

2020. febr. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!