Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg ennyire nehéz egy...

Tényleg ennyire nehéz egy kisgyerekkel?

Figyelt kérdés

17 vagyok, fiú, és a családban van 2 4 és 5 éves lány, és 2 5 és 6 éves fiú.


1 hétig nálunk fognak lakni, mert "vendégségbe" jönnek. Számomra ez fura, deee ok. Nekem mind1...


Hát valami katasztrófa. Vettem orvostól igazolást, nem tudok iskolába menni, mert kb 3 napja nem alszom. ÁLLANDÓAN csörögnek, zörögnek, visítoznak.. Amikor kéne lusták mint a dög és amikor meg nem kellene, akkor meg olyan hiperaktívak, hogy szinte törnek-zúznak..



9-kor lefekszenek.. 30 perc és alszanak. DE! 23-kor egyik elkezd köhögni. Nem úgy, hogy khhm khhmm. Hanem olyan nyitott szájas hangos, recsegős köhögésbe kezd...

a másik lány (eddig a lányokról van szó) oda jön a szobámhoz és majdnem rámtöri az ajtót, mert pisilnie kell. És ezt mind teljes hangerős. Tiibiiii pisilniiii keeeeellll.. És így bekiabál az ajtómon.

Végre nyugi van, hajnali 3. 5-kor már felébredtek, és elkezdenek dobókozkázni az üvegasztalon! És ráadásul!! még szét is szórják a bábúkat a márványpadlón. Az egész nappaliban mintha üveget törnének olyan ricsaj. Na. eddig aludtam 4 órát..

Hogy bírnak a lányok szinte ordítva beszélni egymással két centiről? Az egész ház zeng, mert ugye mindkettő egyszerre beszél (egymással) közben veszekednek és játszanak. Jah meg az egész nap énekelnek. Egyszerre a ettő. Kb mint a részeg pistabácsi. És azt is ordítva.


Ja, meg a rosszabbik. Mindenkivel, mindenkor nyávogva beszélnek. De aaaaaaaanyaaaaaaaa.. Neeeemaaaakaaaarroooooookk. És ezt mind iszonyat magas hangon, ilyen lassan. Hát. ja. nyávogva, nyafogva. És mindent így mondanak..


DE a fiúk!! Olyan nyugodtak! 9-kor alvás, reggel 10-kor felébrednek. Elkezdenek legózni a szobájukban.. 11-kor benézünk, játszanak, jólvan..


Evés közben: Lányok. Én is akarok olyat, mint ami katinak van!!! ""nem érdekel, hogy nem finom, nem tudom megenni, de akkor is kell"" De nem jóóó, hogy sárga a szörp, mert én málna színő narancsszörpöt akarok innniii.


a fiúk valahogy olyan normálisak.. Rájönnek, hogy a narancsszörp, az elég nagy valószínűséggel narancs színű lesz. És elfogadják. Zsuzsa nagyiiii! Kérek inni. És vár. Nem elmondja 3 milliószor egyre hangosabban, hanem kér inni és vár.



Ja és a lányoknak semmi nem jó. Focizni akarunk!!!! Felöltözünk, kimegyünk a kertbe, focizzatok. Na. Erre befut, elmegy duzzogni, és úgy kell kihúzni belőle, hogy épp mi baja van. (tiszta nő :D komolyan) De a fiúk. Mindent megmondanak, hogy épp mi a bajuk, nyíltan beszélnek..


Visszatérve az éjszakára, ott azért a fiúk is szoktak parádézni...


Nem érdekli őket, hogy más alszik. Felkel, kiszórja a legót. Úgy egy olyan 50x40x40-es dobozból. Hát azt hisszük, hogy összeomlott a ház. Aztán. MINDEN lámpát fel kell kapcsolni. Fuuu ez mégrosszabb, mint a zörgés. Felkel, azt is mint a bulldózer. Szobájukban lámpa fel, kibssza az ajtót, nappaliban is fel, lemegy a lépcsőn, nem tud elmenni az ebédlő mellett, hogy ott se kapcsolja fel. Ott is ég a villany, a folyosón in mind a 6-ot felkapcsolja, alsó nappaliban mind az 5 csillárt telibe fel, majd meg vakulunk az éjszaka közepén. Egy ilyen 5-perces játszma után, mire elégezte a dolgát, persze, hogy mindegyiket égve hagyja. Ez az egyik fiú volt.



Köszönöm, hogy elolvastad, ha valaki ráismer a gyerekére :D kérem mondja el, hogy hogyan nyugtatta le, vagy foglalta le vagy mittdomén, de, hogy hogyan aludjam végig az éjszakát..


2020. febr. 8. 09:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
76%
És most gondolj bele, a szüleid 17 éve nevelnek téged! Mi mindenen mentek már át, amire nem is emlékszel szinte! Te is voltál gyerek!
2020. febr. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
10-es. Ők is aludtak, hozzájuk is "bekopogtak"
2020. febr. 8. 13:27
 13/15 A kérdező kommentje:
11 és? hogy jön ez ide? ha emlékeznék arra, hogy mi volt 10. életévem előtti időszakban talán nem kérdeztem volna...
2020. febr. 8. 13:28
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem minden kisgyerek ilyen, de ha többen vannak, felpörgetik egymást.

Az éjszakai viselkedésük viszont nagyon gáz. Én nem keltem fel már éjjel ennyi idősen, max pisilni, de azt is csendben. A fiam 4 éves, ő sem szokott üvöltözni az éjszaka közepén, játszani pedig pláne nem.

Persze mindenki úgy neveli a gyerekét, ahogy akarja, inkább az a gáz, hogy miért kell nálatok lakniuk.

2020. febr. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a gyerekek szerintem is csak neveletlenek!! Mi nem hogy vendégségben ,de otthonitól sem viselkedtünk így! Szóval aki azt mondja ,hogy ilyenek a gyerekek annak vagy nincs vagy azok sincsenek meg nevelve! Az én kisfiam 2 éves,persze vannak rosszabb napok de soha nem csinál ilyeneket ! És nincs nálunk kőkemény szigor, egyszerűen csak következetesek vagyunk ! Sok 2 evést látok az utcán a boltban és olyan rosszak hogy csak na😧 persze temperamentum is,de nagyban a szülő nevelése is!
2020. febr. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!