Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ezek lehetnek szexuális...

Ezek lehetnek szexuális zaklatás jelei?

Figyelt kérdés
Fiam 4 éves. Ma reggel közölte velem, hogy “ a Kistesó nem foghatja meg a kukimat” - (itt a tesó nevét monda). A tesója csecsemő, úgyhogy biztosan nem fogta meg soha. Mindeközben az oviból jeleztek, hogy viselkedési gondok vannak, agresszív, illetve nem válaszol kérdésekre, vagy azt mondja, hogy “titok”...Túlgondolom? (Engem zaklattak ovis koromban és a szüleim nem vették észre, szóval nyilván érzékeny vagyok).
2020. febr. 11. 14:04
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Először tényleg azt kellene monitorozni, hogy kivel, kikkel lehet a fiad kettesben.

A család legjobb barátjától kezdve, az óvoda gondnokán át, a gyerek képzeletéig bármi lehetséges.

2020. febr. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Nyilván nem kérdezném, hogy zaklatják-e, ha tudnám, hogy én zaklatom.
2020. febr. 11. 14:54
 13/22 anonim ***** válasza:
10%
Mindenki ezt mondja.
2020. febr. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Velem (anya), apjával és nagyszüleivel lehet kettesben családon belül. Óvodában igazából nem tudom. Elvileg a dadus segít nekik feneket törölni, pisilni önállóan jár. Külön fejlesztést nem kap. Külön programra nem jár.
2020. febr. 11. 15:08
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nyugodtan kérdezd tőle dolgokat. Egy pszichológus ismerősömmel beszélgettünk erről egy film kapcsán (Vadászat a címe, ha valakit érdekel) és azt mondta, hogy nagyon szakszerűtlenül jártak el benne a felnőttek, nevelők, pszichológus.

Olyan kérdéseket szabad csak feltenni a gyereknek, amikor nem eldönthetőek, vagyis nem csak igennel és nemmel lehet válaszolni rá.

Gyakorlatban: "Valaki megfogta a fütyid?" - rossz kérdés. "Mért mondod ezt? Történt valami?" - helyes kérdés.

2020. febr. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm, #16
2020. febr. 11. 15:45
 17/22 anonim ***** válasza:
59%

Én éltem át és osztálytársaim közül hárman is, akikről kiderült(rólam nem tudja senki)..


Igen, lehet. Én is extra érzékeny vagyok minden ilyesmire, volt is egy lány, akinél felmerült bennem most anyaként, mekis játszóházban folyton titkokat találtak ki (5 évesek), titkos hely, ne mondd el neki, ez titok, nem szabad másnak tudnia, meg a testi irányítgatás, így rakd a lábad, úgy ugorj, így feküdj, úgy tartsd a kezed, elég szenvtelen volt.. Aztán kitudja, lehet “csak” elverik otthon, ha rosszat csinál és nem kezelik megfelelően, vagy szimplán dirigálós fajta és nem akar lebukni a viselkedésével..


Egyik negyedikes osztálytársamnál derült ki, ő sokat piszkálta a fütyijét, csak ennyi maradt meg gyerekként, meg olyan kis kajla volt, mindig mókázni akart..majd egyszer kiborult sírva és elmondta, én meg szóltam a tanárnak, neki is elmondta, aztán nem tudom, nem jött többet. Akkoriban nem éreztem ezt súlyosnak annyira.


Másik osztálytársam másodikban mondta el, hogy egy bácsi az ölébe ültette simogatta és puszilgatta de semmi gond, mert az anyukájától megkapta a magáét.. A többiek tinik voltak már, az nem releváns szerintem.


Én csendes, félős, felnőtt férfiak előtt brutál szégyellős, sokat síró gyerek voltam, emlékszem fel is merült annakidején egy osztálytársamban, de bőszen tagadtam..


Szerintem is van gond, ha nem is feltétlen ilyen, valami más. Az én gyerekem akkor mondja, hogy titok, ha tudja hogy rosszat csinált, el is mondja, hogy azért titok, mert csúnyán viselkedett és nem akarja, hogy mérges legyek.


Én senkivel sem hagyom kettesben, tanácsolom neked is, hogy éberen aludj, vagy aludj vele és csak úgy lehessen nagyszülővel, ha két felnőtt van egy légtérben. Biztos gyanakszol valakire, jól teszed! Ne hagyd vele kettesben.


Egyébként el tudok olyat is képzelni, hogy nem törölte meg magának a fenekét és a dadus durvábban segített, vagy valakidirekt véletlen hozzáért az oviban, az én gyerekem túlvan az első kukinézésen, még sosem látott, hát megmutatta neki egy csoporttársa, el is mesélte..

2020. febr. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
91%

Apa anya nagyszulok es az ovi az ahol emberekkel talalkozik.

Nincs kuki problemaja neki? Letapadas amit kremezni kell vagy huzogatni? 4 es fel eves fiam is minden este ezt nyomja, nem lehet a kukijahoz erni. Maganak kell huzogatni es kremeznie, az apja ellenorzi. Orvosnal szo szerint ket ember fogja le, amig az orvos meg vizsgalja. Mikor pisil felfujodik a bor a makk korul.

Szerintem a fiad feltekeny a kistesora.

2020. febr. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
90%

Én elbáboztatnám vele a napi történéseit. Lehet, hogy nem elsőre, de lassacskán körvonalazódna, hogy mi történhet vele.

Én elsőnek arra tippelek, hogy bent az oviban lehet egy olyan társa, aki esetleg oda akar nyúlni (vagy oda is nyúlt) a kisfiad kukijához.

Velünk a következő történt: a most 7 éves kisfiam középsős ovis volt. Egyszer csak azt akarta játszani a tesójával, hogy a tesó szagolja meg a fenekét. Hál' istennek hallottam, mindig résen vagyok, figyelem a gyerkőceim játékát, 21 hónap van közöttük, még mindketten kicsik, úgy érzem, nem kapcsolhatok ki teljesen. Akkor is meghallottam a kisfiam mondandóját. Leültem melléjük, nem szóltam rá, nem irányítottam a játékukat, hanem beszálltam egy babával. A baba is ovistárs volt, hogy a kisfiam és a kislányom a játékukban. Még aznap a szerepjátékból kiderült, amit aztán a kisfiam magától is elmondott nekem, miután kijátszhatta magából az ezzel kapcsolatos feszültségét: az oviban, amikor összevonják a csoportját a nagyokkal, az egyik nagycsoportos fiú kísérgeti a vécére. Egyszer a fiú azt kérte, hogy a kisfiam szagolja meg a fenekét és ő is meg akarta szagolni az én kisfiam fenekét. A kisfiam nemet mondott neki, de megrémítette a dolog.

Én akkor szóltam az óvónéninek, aki jelezte, hogy már tőbben tettek észrevételt a kisfiúval kapcsolatban, úgyhogy elkezdi a hivatalos lépéseket.

Aztá mi eljöttünk az oviból költözés miatt, nem tudom, mi lett a folytatás.

2020. febr. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Az nem lehetséges, hogy oviban tanultak, beszélgettek ezekről a dolgokról? Ki foghatja meg és ki nem, ki láthatja, ki nem. Mert azért az egy teljesen reális és helyes kijelentés, hogy a tesó nem foghatja meg a kukiját. Nem tudom, beszéltetek-e már otthon erről a témáról, és hogy hogyan fogalmaztatok azzal kapcsolatban, hogy a családon belül ezt ki teheti meg, de ha nem mondtátok ki konkrétan, hogy a tesó sem foghatja meg, simán gondolhatta azt, hogy ezt ti nem tudjátok és leszögezte, hogy ez így van :)

Persze lehet mögötte rossz dolog is, nem vonom kétségbe.

Pontosan milyen kérdésekre nem válaszol?

2020. febr. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!