Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más néven szólítani a gyereket...

Más néven szólítani a gyereket? Ti hagynátok?

Figyelt kérdés

Több olyat is ismerek, akiről kiderül nem is úgy hívják, ahogyan szólítani szokták.

A férjem családjában nem egy ilyen van. Azt betudtam annak, hogy apja\anyja nevét kapták a gyerekek, így különböztetik meg.

Most kiderült a gyerekem edzőtársáról, hogy nem is úgy hívják, ahogyan tudtuk.

Anyukája elmondta, hogy mert ő másképpen kezdte nevezni magát, azért mindenki úgy szólítja. Laura a neve és Tinának szólítják 3 éves korától.

A férjem mesélte, hogy a kollégája gyereke is így volt, ott az anyakönyvben is módosították végül.


Csak számomra furcsa ez? Én nem tudnám nem a nevükön szólítani a gyerekeimet.



2020. ápr. 10. 20:28
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem semmi különbség nincs aközött, hogy valaki más néven szólítja a gyereket, vagy éppen cicuskának, mókuskának, aranyomnak vagy éppen életemnek becézi. Mert a másik nevet is kedveskedésből, esetleg ugratásból mondja.
2020. ápr. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Én ismertem egy embert aki Misinek mondta magát te igazából Sanyi volt. De nála valami gond volt a fejében mert még az igazi életkorát sem mondta el
2020. ápr. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is furcsa lenne.

A gyerekeinknek mi választottunk nevet. Ostoba dolog lenne ezek után más néven szólítani őket.

2020. ápr. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Egy regi szomszed nenink volt igy. Utalta a nevet ezert mindenki masik neven szolitotta.
2020. ápr. 11. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

#11 én nem a becézésre gondolok. Ha a férjed szívemnek hív, te nem úgy mutatkozol be. A gyerek sem Manónak fog bemutatkozni másnak. 😀

Az egy kedves megszólítás a szerettünkről.

De nem a Dudi bácsira gondolok, akiről tudod, hogy nem ez a neve csak mindenki úgy szólítja.

Én azokra gondoltam, akik eleve más keresztnéven mutatkoznak be idegeneknek is. Baráti társaságban, hivatalos helyen gondolom nehézkesebb lenne.


A másik ami feltűnt, valaki írta is, hogy normálisabb neve van, mint amin szólítják. László- Géza, György - Győző (mondjuk ez valószínűleg ráragadt, mondhatni művész név lett). Nálunk is Jánosból lett Béla, Ildikóból Lujza. Fura.


Na de egy 3 éves? A lányom sokszor öltözik Elsa királynőnek és akkor úgy szólítjuk, de akkor szerepben van.

2020. ápr. 11. 08:54
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Én például már 3-4 évesen is utáltam a nevemet. Ritka nevet kaptam, és azért az már ilyen kicsi korban is feltűnt, hogy folyton visszakérdeznek mi a neved? Micsoda? Van ilyen név? Ez nem fiúnév? Másnak meg simán elfogadják, hogy Dóri, Betti, Anna... De az én nevem furcsállták.

Én nagyon sokat sírtam, kicsinek, hogy más nevet szeretnék (persze azt akkor nem tudtam, hogy hivatalosan lehet ilyet), de kértem, hogy hívjanak úgy, mint más kislányokat. Próbálkoztam, hogy nem hallgatok a nevemre, de csak lehülyézett anyám, hogy örüljek, hogy nekem ilyen (őszerinte) györnyörű nevem van, és hogy én legalább különleges vagyok (ettől annak kellett volna lennem). Mai napig utálom ezt a nevet, gyűlölök bemutatkozni, de meg már nem változtatom, azt is cikinek érezném, hogy mindenki így ismer és, "na akkor mától már xy vagyok... Így hívjatok!"

2020. ápr. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

#16 Hedvig?

Mondjuk ha nagyon nagyon csúnya nevem lenne, én biztos megváltoztatnám, nem érdekelne ki hogy ismer. Legalább az új ismerősök már az új nevemet ismernék meg. A gyerekeim anyakönyvi kivonatába sem az "urált" nevem kerülne. De ehhez minimum Kandida vagy hasonló név kellene.

2020. ápr. 11. 13:00
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak cigány, nekem ilyen erdélyi ismerőseim vannak, hogy Zsófinak szólítatja magát, igazából meg Enikő.


De gyereknél inkább becézések vannak. Mármint engem is szólítottak ismerős felnőttek Mucinak, Mancinak, Bözsinek, pedig Emese vagyok.

2020. ápr. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Azt viszont még cáfolnam, hogy nem úgy mutatkozik be, hogy manó. A nővérem nyunyinak hívta a fiát és azt tanulta meg, ha meg kérdezték mi a neve azt mondta hogy nyunyi mert nem tudta hogy valójában nem az :D
2020. ápr. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
#19 😂
2020. ápr. 11. 16:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!