Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más néven szólítani a gyereket...

Más néven szólítani a gyereket? Ti hagynátok?

Figyelt kérdés

Több olyat is ismerek, akiről kiderül nem is úgy hívják, ahogyan szólítani szokták.

A férjem családjában nem egy ilyen van. Azt betudtam annak, hogy apja\anyja nevét kapták a gyerekek, így különböztetik meg.

Most kiderült a gyerekem edzőtársáról, hogy nem is úgy hívják, ahogyan tudtuk.

Anyukája elmondta, hogy mert ő másképpen kezdte nevezni magát, azért mindenki úgy szólítja. Laura a neve és Tinának szólítják 3 éves korától.

A férjem mesélte, hogy a kollégája gyereke is így volt, ott az anyakönyvben is módosították végül.


Csak számomra furcsa ez? Én nem tudnám nem a nevükön szólítani a gyerekeimet.



2020. ápr. 10. 20:28
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Nekem pl. az egyik nagymamámnál volt ilyen, nem emlékszem már a miértjére, de gondolom, nem tudott azonosulni az eredeti keresztnevével, és mindenki egy másikon, és annak a becézésein szólította. Kisgyereknél tényleg fura, nagyon ritka lehet, de ha tartósan ezt kérné, és nem tetszene neki a nevének egy becézése sem, akkor belemennék. (Nyilván mondjuk nem mesehős vagy degradáló névbe).
2020. ápr. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Magán matektanáromat Tündének hívták, aztán kiderült, hogy Anita. Azt mondta gyerekkorában ragadt rá, mert annyira kis tündéri volt, és az Anitát mindig is utálta. Nekem is fura volt. De ő tudja.

Lányom Ilona akar lenni mindenáron, de nem hívjuk így, maradunk az eredeti nevénél.

2020. ápr. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

Férjem unokatestvére gyerekének a rendes nevét hét év után tudtam meg :D

De felnőttet is ismerek olyat, akit máshogy szólítanak, mint ami a neve, volt kolléganőm, akit Eddának anyakönyvezettek, de mindenki Editnek szólítja.

Van ilyen. Nekem is fura kicsit, de mindenkinek vannak fura dolgai.

2020. ápr. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:
100%
Van egy ismerősöm, Júlia, de mindenki Lilinek hívja a facebookon is úgy van fenn. Illetve egy volt tanáromat hívta mindenki Ibolya néninek, de valójában Anna.
2020. ápr. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Epp most lattam egy hasonlo kerdest 😂

3 evesen en Kellinek hivattam magam (anyaek minden este a rem rendes csaladot neztek)

Aztan nagykoromra en is egy szoke ribi lettem es meg is valtoztattam a nevem halistennek 😊

2021. jan. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!