Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért akarják sokan visszadugn...

Miért akarják sokan visszadugni a gyereküket az oviba/ bölcsibe?

Figyelt kérdés

Sok helyről hallom, hogy alig várják már a szülők, hogy mielőbb újra oviba, bölcsibe lehessen vinni a gyereket, mert már elege van a -saját!- gyerekéből.

Miért nem tudnak örülni a szülők a gyerekükkel együtt töltött időnek? Miért nem tudnak minőségi időt eltölteni együtt? Miért az a 'megoldás' arra, hogy lepattintják Őket?

Azt gondolom, hogy egy család életében a mostani helyzet ad is; és ha ez az egész lecseng, már nem lesz alkalom arra, hogy ennyit legyen együtt a család.

Persze iskolásokkal már másabb a tanulás miatt; azt megértem, hogy több konfliktussal járhat otthon, és jobb lenne az iskolában; de egy óvodást, vagy egy bölcsist miért likvidálná inkább egy szülő, mintsem együtt legyen Vele, ha már egyszer ez lehetségessé vált?


2020. ápr. 25. 10:17
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
94%
Pl. én azért várom, hogy újra legyen suli, mert mindketten teljes munkaidőben dolgozunk. Semmivel nincs több időnk, csak pluszba meg kell oldanunk a gyerek felügyeletét és a napi több óra tanítást. Már lassan összeesek a fáradtságtól. Ez nem minőségi időtöltés, hanem túlélés.
2020. ápr. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
96%
Elég nehéz egyszerre, egyidőben minőségi időt tölteni a gyerekkel és dolgozni.
2020. ápr. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
32%
Fogalmam sincs. Mi nagyon élvezzük, hogy végre hosszabb ideje hatosban vagyunk itthon, hogy nincs a reggeli időre kelés és rohanás, majd ugyanez délben a 2 kicsivel a 2 ovisért. De mondjuk én a nyári szünetet is nagyon várom mindig, pedig akkor teljesen egyedül vagyok velük. 🤷🏼‍♀️
2020. ápr. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
93%
Talán mert dolgoznunk kell? Talán mert idegbaj hogy van egy sürgős telefonon és a gyerek üvölt a háttérben, én meg vele sem tudok foglalkozni a főnököm meg üvöltést hallgatja? Mert éjjel alvàs helyett dolgozom? Ha be kell mennem a munkahelyre irtó nehéz megoldani? Miért csak az iskolást érted meg, igen a bölcsisemmel nem kell tanulnom de próbálj már meg 8 óràban dolgozni egy 2 éves mellett!
2020. ápr. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
98%

Mert két idehaza dolgozó szülő és 2 iskolás mellett marha nehéz még az óvodást is értelmesen elszórakoztatni. Nagyon boldogan elvagyunk mi idehaza ötösben, tényleg, de amikor időre be kéne fejeznem a munkámat, az apjuk lekoccol árut szállítani, a nagy nem érti a matekot, a középső nem tud leírni egy mondatot helyesen, akkor baromi nehéz boldognak lenni a tudattól, hogy ezt az egészet állítólag én vállaltam.

Lófact vállaltam amúgy. Én úgy vállaltam itthoni munkát, hogy a gyerekek addig nincsenek idehaza, és csendben tudok haladni, mire hazajönnek... Plusz képzeld, annak az óvodásnak is hiányzik az óvónénije, a haverjai, és mivel ez az utolsó éve, tök szomorú, hogy még elbúcsúzni sem tudtak egymástól, mert pénteken még úgy volt, mennek jövő héten, aztán hirtelen bezárt az egész kóceráj.

Ja, és rohadtul idegesítenek a magadfajta gyerektelen megmondóemberek, akik szerint csak azért, mert én vállaltam a gyerekeimet, folyamatosan rózsaszín napfénynek kéne áradni a popómból. Egyrészt nem ilyen körülményekre készültem. Másrészt gondolom neked sem okozott még nehézséget soha egyetlen, önként vállalt feladatod sem, legalább időlegesen, ugye... O:)

2020. ápr. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
90%
Miért érzem azt,hogy neked nincs is gyereked???
2020. ápr. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Nem tudom, miért 'érzi' valaki azt, hogy nekem nincs is gyerekem, csupán egy feltett kérdés miatt; hogy miért lettem ezért 'retardált'; vagy 'gyerektelen megmondóember'...

Nem gondoltam, hogy a kérdésem kapcsán lényeges-e, hogy én mit csinálok itthon, azt sem, hogy attól, hogy felteszek egy ilyen kérdést; biztos 'gyerektelen leszek'; de hogy tudjátok: egy 2 éves mellett én is itthon dolgozom, 8 órában; a férjemnek pedig még ilyen szerencséje sincs, mert Neki meg be kell járnia...

2020. ápr. 25. 11:30
 8/31 anonim ***** válasza:
79%
Ha a gyakorin való vitatkozásra van időtök..
2020. ápr. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
90%
Hétvége van ;)
2020. ápr. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
93%
Persze, 8 órában dolgozol egy két éves mellett, és ilyet írsz, áruld már el, mit csinál a gyerek abban a 8 órában? Csak hogy el tudjuk képzelni..
2020. ápr. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!