Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért akarják sokan visszadugn...

Miért akarják sokan visszadugni a gyereküket az oviba/ bölcsibe?

Figyelt kérdés

Sok helyről hallom, hogy alig várják már a szülők, hogy mielőbb újra oviba, bölcsibe lehessen vinni a gyereket, mert már elege van a -saját!- gyerekéből.

Miért nem tudnak örülni a szülők a gyerekükkel együtt töltött időnek? Miért nem tudnak minőségi időt eltölteni együtt? Miért az a 'megoldás' arra, hogy lepattintják Őket?

Azt gondolom, hogy egy család életében a mostani helyzet ad is; és ha ez az egész lecseng, már nem lesz alkalom arra, hogy ennyit legyen együtt a család.

Persze iskolásokkal már másabb a tanulás miatt; azt megértem, hogy több konfliktussal járhat otthon, és jobb lenne az iskolában; de egy óvodást, vagy egy bölcsist miért likvidálná inkább egy szülő, mintsem együtt legyen Vele, ha már egyszer ez lehetségessé vált?


2020. ápr. 25. 10:17
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
88%

Hat orulok, hogy van akinek elmeny es jo otthon lenni a kicsivel. De mi lassan ott tartunk meg egy nap itthon a gyerekkel es megbolondul mindenki.

A fiam 4 eves es semmi sem jo, semmi sem foglalja le. Kozossegi gyerek, egyedul nem tud magatol semmit sem csinalni. Allandoan valakinek mellette kell ulni.

Rengeteget jartunk kirandulni, programokra szinte minden nap ovi utan volt edzese, oviangol, zeneszakkor. Most meg semmi, itthon kinlodik mindenki. Tegnap a fiam az egyik szobaban sirt, en a masikban, a ferjem meg kiidegelve az autoban ult.

Mindezt azert mert nem ehetett jegkremet ebed elott. Es uvoltve sirt, utott minket.

2020. ápr. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
98%
Én azért varom, hogy újra nyissanak ezek az intézmények, mert akkor a korai fejlesztés is újra indul. Az másodlagos, hogy az ovisom megy-e oviba, de a kistesójának heti 7 fejlesztése van es a járvány miatt jelenleg 1 sincs. Ha újra indulna minden, ezek is elindulnának. Rettentően fontos lenne neki a gyógytorna, konduktív fejlesztés, vízi terápia stb, ez az egyetlen esélye, hogy valamennyire önálló életet tudjon majd élni .
2020. ápr. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
30%
Retardált vagyok, mert szeretek a gyerekeimmel lenni? Azta. 🤣 A férjem 8, én 4 órában dolgozom, 4 6 év alatti gyermek mellett, tudom, mi a munka, gyerekek mellett is. És eszem ágában sincs feleslegesen oviba vinni őket.
2020. ápr. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
38%

#13 - Ne haragudj de ti valamit nagyon nem jol csinaltok. Gyerekkoromban bennem soha fel nem merult megutni a szuleimet ha valamit nem engedtek meg. Sot, a tesom se csinalt soha ilyet, pedig o nem volt egyszeru gyerek. Es az meg vegkepp botranyos hogy ilyen cirkuszt megengedtek neki mert nincs jegkrem ebed elott. Anyam soha el nem vonult sirni a masik szobaba mert en nem kaphattam jegrekemet ebed elott. Ha nem kaphattam, akkor nem ettem, ilyen egyszeru, jobban tudja a szulo mi kell egy gyereknek.

Nekem is voltak dolgok amik nem tetszettek es amik nem voltak megengedve, volt nalam is hiszti, de soha nem engedtek nekem akkora hisztit a szuleim hogy az egyik az autoba vonuljon a masik meg a szobaba sirni. Ne haragudj de valami nem oke!

2020. ápr. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
79%
15: nagyon nem mindegy hogy 4 órában vagy 8 órában dolgozol, ahogy az sem hogy te oszthatod-e be hogy mikor. Vagy hogy mekkora koncentrációt igényel a munkád, és mi a következménye ha elrontod a hangzavarban. Arról meg ne is beszèljünk hogy nem lehet mindent otthonról elvégezni. Maradjunk annyiban hogy örülj hogy megteheted hogy ilyen hobbi-munkád lehet.
2020. ápr. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
96%
Én megértem a 13-as válaszolót. Ez a helyzet mindenkiből kihozza a negatív dolgokat, és sokkal érzékenyebbek lehetünk. A lányom 5 éves, rengeteg energiája van, ép ont olyan, mint a 13-as kisfia. Nem szeret egyedül ellenni, állandóan a sarkunkban van, nem hagy minket dolgozni, unatkozik. Hiába a társas, kártya, hiába a ház előtti ugróiskolázás, rollerezés, mivel nincsenek gyerekek, minden kb. 10 percig érdekli, aztán unatkozik, vagy a testvérét piszkálja, aki meg nagyon jól eljátszana egyedül is, ha hagyná. Ez temperamentum és energiaszint kérdése. Neki heti szinten volt 2 ritmikus gimnasztika edzése, plusz az óvodában heti 1 óra okosító torna. Ennyi kellett, és persze az óvoda udvarán lévő rohangálás, hogy szinten lehessen tartani a túltöltődött energiáját. Ő ilyen. Nem a magamban rajzolgatok, mesekönyvet nézegetek típus. De ez nem nevelési hiba. Ő ilyen. Egy hatalmas kert vagy mókuskerék kellene, hogy elfáradjon, ami nincs, és az is teljesen érthető, hogy a szülők is stresszesebbek, kimerültebbek, hiszen mindent egyszerre egyidőben, most, rögtön, azonnal kell megoldani.
2020. ápr. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
83%

Én azért várom mert most fáradtabb vagyok mint amikor be kell járnom dolgozni. Amúgy imádom az együtt töltött időt a 2 évesemmel és valóban minőségi időt töltünk együtt. De szellemileg nagyon lefáraszt a hiszti korszaka. Illetve most, hogy itthon vagyunk hiába fárasztom le és vagyunk a kertben egész nap, az istenért nem akar lefeküdni este aludni. Amíg bölcsi volt szépen fél 8-8 körül aludt. Most meg este 10 ig pörög.

Reggel 7-től ez így kicsit sok

Szóval magunkra nincs időnk. Délben is csak 1 órát alszik.

2020. ápr. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:

Kislányom meg könyvnézegetős, rajzolós, kirakózós, babázós típus. Napi 1,5-2 órám biztosan van abból adódóan, hogy Ő jól eljátszik egyedül is, vagy csak minimálisan kell résztvennem benne. Ebéd után kb. 3 órát alszik.

Délelőtt én játszok Vele az udvaron, ha felébred, akkor a férjem viszi ki játszani, én egy kicsit később csatlakozom hozzájuk, ha még valami elmaradt volna, akkor azt este csinálom meg, miközben a férjem vacsoráztatja és/vagy fürdeti, altatja. De vannak napok, amikor többet munkám van, máskor kevesebb. A napi munkámat én oszthatom el, hogy mikor csinálom meg. A lényeg, hogy kész legyen.

2020. ápr. 25. 14:13
 19/31 anonim ***** válasza:
91%
Aha, tehát az a 8 óra nem mindig 8, és te osztod be az időd. Ez kapásból sok embernél nem így van. Ő 3 órát alszik, amivel eleve szerencsés vagy, de tudod nagyon sok helyen (nálam is) nem csak egy gyerek van. Így hiába alszik a legkisebb. És még a férjed is tud segíteni, enyém 12 órát távol van. Te tényleg nem érted hogy sok embernek sokkal nehezebb most a dolga vagy provokálni akarsz?
2020. ápr. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
84%
Na, akkor ezt most próbáld meg úgy, hogy a munkádat kötelezően reggel 8 és délután 2 között kell elvégezned, legyen csak 6 óra, nem kell 8, de az folyamatos koncentrációt igényel, utána ebédeltesd meg a gyereket, ne aludjon,csak másfél órát, mint az oviban, és utána jöhet a minőségi idő. Na, így már talán érteni fogod, hogy mire jó az óvoda meg a bölcsőde, ahol pont ezekben az órákban nem neked kell vele foglalkozni, és a délután lehet ugyanolyan szivárványos, mint most is.
2020. ápr. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!