Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért akarják sokan visszadugn...

Miért akarják sokan visszadugni a gyereküket az oviba/ bölcsibe?

Figyelt kérdés

Sok helyről hallom, hogy alig várják már a szülők, hogy mielőbb újra oviba, bölcsibe lehessen vinni a gyereket, mert már elege van a -saját!- gyerekéből.

Miért nem tudnak örülni a szülők a gyerekükkel együtt töltött időnek? Miért nem tudnak minőségi időt eltölteni együtt? Miért az a 'megoldás' arra, hogy lepattintják Őket?

Azt gondolom, hogy egy család életében a mostani helyzet ad is; és ha ez az egész lecseng, már nem lesz alkalom arra, hogy ennyit legyen együtt a család.

Persze iskolásokkal már másabb a tanulás miatt; azt megértem, hogy több konfliktussal járhat otthon, és jobb lenne az iskolában; de egy óvodást, vagy egy bölcsist miért likvidálná inkább egy szülő, mintsem együtt legyen Vele, ha már egyszer ez lehetségessé vált?


2020. ápr. 25. 10:17
1 2 3 4
 21/31 babyboom567 ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Vannak munkahelyek ,ahol nem volt lehetőség otthoni munkavégzésre,sőt az én munkahelyem megszűnt, mert a cégnek is felmondtak ahol dolgoztam.

A gyerekem autista kivizsgálás alatt van,nagyon fontos lett volna a korai fejlesztés.3,5 éves szerencsére felvették a speciális oviba,de szeptemberig fontos lett volna a bölcsi. Hetente jártunk fejlesztő tornára,amit most itthon csinálunk.De a szakember mégis más.És elmaradt a gyerekem hallásvizsgálata is, ami szintén nagyon fontos lett volna.Illetve logopédushoz is megvolt az időpontunk, de sajnos oda sem tudunk menni.

Fontos a szociális közeg is neki, illetve hogy tavasszal meg nyáron szinte egész nap az udvaron vannak,nyáron medencébe fürdenek szinte minden nap,ezt egy panellakó nem tudja megadni a gyerekének.Most meg a nyolcadikon sinylődünk.Ugyanis egy csomó embernek nincs kertje.Ezek eddig játszótérre mentek, de most nem lehet.próbáld meg ,hogy egy hétig nem mentek a kertbe,könyörögni fogsz.

Lehet minőségi időt eltölteni,ha nem aggódsz a megélhetés miatt.Nem terveztük,hogy nem fogok dolgozni,és nem lesz bevételem, sőt most volt tervben a vállalkozásom indítása.Ha esetleg a férjem nem kap fizetést(mert fizetőképtelen lesz cég), vagy mondjuk beteg lesz valamelyikünk, akkor a vállalkozásra félretett pénzt fel kell élnünk, pedig évekig gyűjtöttük.És ez elkeserítő,hogy lehet megint a nulláról kell kezdenünk.

És nagyon sok családnál mindkét szülő elveszítette a munkáját,hidd el hogy nem a minőségi idő jut eszükbe,hanem hogy mit fognak enni, vagy hol fognak lakni, ha kiteszik őket az albérletből.

Az én férjem dolgozik, biztonsági őr,heti két szabadnapja van, de úgy hogy előtte 24ben van, szóval, köszi, a szabadnapon alszik.Tulajdonképpen 2 fél napot lenne itthon, csakhogy akkor meg elmegy a majdnem 80 éves anyjának bevásárolni, meg visz kaját.Hisz most mi gondoskodunk róla.

És igen , a minőség időt én is szeretem,de most kb túlélés van nagyon sok helyen.

Egész nap, én vagyok a gyerekkel, aki nagy mozgásigényű autisztikus gyerek, nem érti hogy nem mehetünk játszótérre.Van napi rutinunk, amibe nem tartozik bele a napközben alvás,mert nem fárad el.És mielőtt mondanád ,igen le lehet menni sétálni, de egy ilyen korú gyereknek, futkározásra, szabad játékra ,homokozásra, hintázásra van szüksége, nem sétálni A-ból-B -be(nyilván a semmitől ez is több),és néha lemegyünk.

A válaszodat olvasva

1. van megélhetésetek

2.a gyereked nyugodt könyv olvasós gyerek

3.aki alszik napközben

4. van kertetek

5.és a férjed tud segíteni

Nálunk is rózsaszín köd lenne ezekkel.

És még annyi, hogy nagyon aggódom a mellrákos 67 éves anyukámért, aki egy másik városban egyedül él,illetve az a testvéremért aki egyedülálló anya és ő is meg a kisfia is súlyos asztmásak,és ha elfogy a szabija, vagy felmondanak neki, vagy fizetés nélkülire küldik.

2020. ápr. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
Ki vagy te itt h ítélkezel mások felett? Ha anyuka és apuka nem mereszti itthon a pic,c,sáját és dolgozniuk kell, baromi nehéz megoldani h az óvódáskorú gyerekre legyen aki vigyázzon. Nekem anyukám vigyáz rá, h 4 órába tudjak dolgozni, másképp még annyit se tudnék menni a jelen helyzetben! A másik lehetőség a fizetetlen szabadság, gondolom azt megérted ez miért nem opció. És igen, ha lenne ovi visszatenném mert anyuékról levenném a terhet. Te meg csak fröcsögsz itt, honnan is tudnád ki h oldja meg, és h nem mindenki teheti meg h karamténban üljön otthon a gyerekével.
2020. ápr. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
69%

Amúgy ez nagyon gáz

17es vagyok és kB 0ra lepontoztak. Külföldön élünk és egy rokonunk nincs itt... És 4 órában dolgozom amíg a gyerek Bölcsiben van. És igen nehezebb itthon 15 óra egyhuzamban

De sok szuper anyuka van

2020. ápr. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

Én senkit sem értékeltem.


#22: Ítélkeztem? Úgy látom nem megy az értő olvasás; segítek: mindent kérdésként tettem fel. Senkiről, semmit nem állítottam, nem minősítettem, ahogy most sem teszem pl. Veled kapcsolatban.

Ellenben engem le'kretén'eztek, csupán a kérdésem jellegéből 'gyerektelennek' tituláltak, egy kérdéssel 'megmondóember' lettem. Pedig senkiről, semmit nem jelentettem ki... Na ez a különbség.

2020. ápr. 25. 20:25
 25/31 anonim ***** válasza:
70%
De igen ítélkezel.”visszagudni...leppantitják...elegük van a gyerekükből”. Mindez már az indítótban? Mi ez ha nem ítélkezés?
2020. ápr. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
23: valószínűleg azért vették zokon (nem én voltam) mert itt magyarországon nagyon sok ember megélhetése veszélybe került, nem tudom te hol élsz, de jobb helyeken azért lehet a fizetésből tartalékolni ilyen helyzetekre. Itthon napról napra élünk. Te most megteheted hogy otthon vagy, és az a legnagyobb bajod hogy a gyereked fárasztóbb mint a munka (ami 4 órás volt, itthon sokan csak álmodnak ilyenről, bár ha van akkor meg a fizetés nem elég semmire). De én nem pontoztam senkit sehova.
2020. ápr. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
68%
Te nem ítélkeztél? Az egész kérdésedről süt az ítélkezés... ezt úgy mondom,hogy nem dolgozom mert egy 3 hónapossal vagyok itthon.
2020. ápr. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Tehát a nap folyamán kb. 5 órát nem kell a gyerekeddel foglalkoznod. És nem érted, hogy másnak miért nehéz? Minőségi időtöltés, hogy egyedül 1,5 vagy 2 órát könyvet nezeget.

Nekem 6 és 9 évesek vannak.

A férjem minden nap hajnali 2 órától reggel 8-ig dolgozik, majd váltjuk egymást és rohanok munkába (8-16-ig).

Az iskolassal felváltva tanulunk, közben az ovis is kap feladatokat. Persze délután megallas nélkül nyomtatják, hogy Unatkozunk! Pedig kertes házban lakunk és már mindent unnak.

2020. ápr. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
12%
Itt a válaszadók többségének nem kellett volna gyereket szülnie,ez az igazság.
2020. ápr. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó mégis hány gyereked van, és hogy oldod meg, hogy ekkora megmondó ember vagy?
2020. ápr. 26. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!