Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A játszótéren egy agresszív...

A játszótéren egy agresszív gyerek nekirontott a kislányomnak, és véresre marta az arcát, szemét. Hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés
Nagyon megijedt szegény, és én is, ez az egész pillanatok alatt játszódott le, ráadásul egy emelvényen voltak, így nem tudtam egyből odaszaladni. A kislányom 2,5 éves, a gyerek is ennyi idős volt. Véres karmolásokkal van most szegénynek tele az arca, a szeme alatt is. A seb begyógyul, de a lelki oldala jobban zavar, borzalmas volt látni, hogy szegénnyel mi történik, aki mindig nagyon aranyos és kedves a többi gyerekkel, soha nem mutatta az agresszió semmiféle jelét, most viszont azt látta, hogy valaki mindenféle ok nélkül nekitámad. Miután abbahagyta a sírást, megint jó kedve lett, szóval nem látok rajta semmi különöset, de félek, hogy a lelkében ez maradandó nyomot fog hagyni, vagy szerintetek majd csak úgy túllép rajta? Még sose történt ilyesmi. :(
2020. máj. 30. 22:34
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
89%
És ti felnőttek hol voltatok, hogy neked is oda kellett valahonnan szaladnod? 2,5 éves gyerek mellett ott vagyok, főleg ha valami emelvényen van, pláne, ha ketten vannak fönt... nem is értem, hogy ez hogy történt.
2020. máj. 31. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
31%

#11: Gondolom, ez az emelvényes mászóka...

Hát, lehet, rossz anya vagyok, de nekem se jutott soha eszembe, hogy felmásztak oda. Pláne, amikor a gyerekem fél perc alatt négy játékot szaladt körbe.


A játszótér a gyerekeké. A szülőknek semmi keresnivalójuk a játékokon.

2020. máj. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
84%

#12

Nem mondtam, hogy másszon fel, de ott vagyok mellette. És akkor nem nagyon mernek verekedni sem fent a játszón, ha egy felnőtt követi őket. Szerintem a padról figyelés később jön.

2020. máj. 31. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Ott volt az anyukája, sajnalkozott nyilván, meg elmondta neki, hogy ilyet nem szabad, de az ilyen gyereknek szerintem tökmindegy...

Egy csúszda teteje volt, ahova nem is férne fel egy felnőtt, mert a tetején meg háló van. Ott voltam mellette, de mivel ennyire korlátolt oda a felnőttek feljutása, nem tudtam annyira gyorsan ugrani, mintha a földön történik az egész.

2020. máj. 31. 09:14
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Akkor megtette az anyuka, amit tudott, én még lehívtam volna a gyerekem, elmondtam volna, hogy átérezze mennyire rossz ez a másiknak, és megsimogattattam volna vele(ha megengedi a másik).


Remélem felfogod, hogy 2,5 évesről beszélsz. Nagyot fogsz nézni, ha következő konfliktuskor a gyereked megkarmolja a másik arcát, mert most berögzült neki, hogy ez hatásos, közösségi módszer. Engem is sokkolt, hogy a gyerekem aznap megharapott életében először valakit, hogy őt harapták meg. Először még áldozat volt, majd ő lett a kegyetlen. Na persze. Ugyanaz a kisgyerek volt, csak épp csinált valamit, amit nem szabad.


A játszótereken az építmények mellett megy az összes gondos totyogóst nevelő anyuka, bátorítja és dicséri a gyerekét, vigasztalja vagy épp közösségi szabályokra okítja.


A nagyobb gyerekek már szaladhatnak bárhova, mert többé kevésbé tudják a szabályokat, de akkor is hallótávolságon belül kell lenni, mint amit egy óvónőtől is elvárnánk.

2020. máj. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Contratubexet vegyél! Drága, de nagyon jó! Szépen gyógyul tőle a seb.
2020. máj. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem nem kell mást csinálnod. Ott voltál, megvigasztaltad, megerősítetted benne, hogy ez nagyon buta dolog volt a másik részéről. A seb begyógyul, szerencsére nem történt nagyobb baj. Sajnos mindenkinek előbb-utóbb meg kell tapasztalnia, hogy vannak olyan esetek, amikor bántják. Ezeket nem tudod kivédeni, de mindig ott leszel, hogy segíts neki.

(Én a másik anyuka helyében lennék inkább megijedve.)

2020. máj. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
28%
Ez az mikor az ember lánya csak szaporodni tud,de a kölyköt nem tudja emberségre tanítani,akit kipottyant. Kérdező próbáld elmagyarázni a lányodnak hogy sajnos vannak ilyen gyerekek és anyukák.
2020. máj. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
46%
Sokra mentek azzal, hogy sajnálkozott anyuka.. Talán nevelni kellett volna a gyerekét és akkor nem csinál ilyet.
2020. máj. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
69%
Tehát ott voltatok mindketten a csúszda mellett és ezt meg tudta csinálni? Az gyönyörű. Az anyja is rászólhatott volna erélyesen, amint látja, hogy mit csinál a gyereke. Ilyenkor te is ráordíthatsz akár, ez pont az a helyzet. Olyan hülye balesetek vannak, inkább nézzenek téged hülyének, mint a szemébe karmol bele.
2020. máj. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!