Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire normalis, ha egy 8...

Mennyire normalis, ha egy 8 eves kislanyt neha neha megkerunk, hogy jatszon az 5 eves testverevel?

Figyelt kérdés

Igazabol egy masik kerdes ihlette ezt a mostanit. Ott kb. ugy allitotta be nehany valaszolo az olyan anyakat, akik neha megkerik a nagyobb gyerekuket, hogy vigyazzanak a kisebbre (igaz, ott nagy a korkulonbseg), mint egy serult, anyanak alkalmatlan egyedet.

3 ev van nalunk a lanyok kozott es bizony igy most az itthonletben tobbszor elofordult, h "megkertem" a nagyobbat, h jatszon a kisebbel, foglalkozzon kicsit vele, mert dolgoznom kell. En ebben eddig nem lattam kivetnivalot, mondvan kitelik az idejebol, hogy egy kicsit foglalkozzon a hugaval, amit altalaban o is elvezni szokott. De most kicsit elbizonytalanodtam, h ez tenyleg jo dolog-e? Nem ugy kell elkepzelni, h egesz nap neki kell szorakoztatnia, en is foglalkozom vele, o is szepen elvan egyedul is, de ha elkezd nyuglodni, akkor szolok a nagynak, h olvasson neki vagy tarsasozzanak.


2020. jún. 9. 08:32
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
82%
Nem kell itt semmit kisarkítani. Konkrétan leírod, hogy ez egy rákényszerített házimunka. Ha szerinted ez normális, akkor csináld tovább.
2020. jún. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Felreertes van. Meg kell ra kernem, h jatszon vele, de utana o is elvezni. Ha odamegyek es elinditom oket ill. ha elkapjak a fonalat remekul jatszanak egyutt, jol erzik magukat. Tehat nem rossz a nagynak, csak az elejen szolni kell neki.
2020. jún. 12. 07:37
 23/28 A kérdező kommentje:
Lehet a hazimunkas rossz pelda volt, mert azt utana sem elvezi az ember. Inkabb ahhoz tudnam hasonlitani, h pl. nincs kedve menni valami kulonorara, amit amugy szeret, de ha megis meggyozzuk es elvisszuk, mindig elvezi es vegul jol erzi magat. Rengetegszer van, h nekem sincs kedvem valamit elkezdeni, de utana jo lesz.
2020. jún. 12. 07:39
 24/28 anonim ***** válasza:
33%
Milyen ràkènyszerített hàzimunka?? Szerintem a kèrdezô nem ezt írta hanem hogy besegítenie be kell. Ebben mi a rossz? Màskor meg azt szajkózza itt mindenki, hogy azèrt rendetlen egy kamasz mert nem lett bevonva semmibe, nem kellett soha csinàlnia semmit a szülô a hibàs.
2020. jún. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
24 tökmindegy, hogy miben vagy mennyire elcseszett a gyerekünk, mindenképp a mi hibánk. 😀 csak nem minden gyerek egyforma. Nincs egységes recept. Ezt kellene megérteni sokaknak.
2020. jún. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
0%
Valószínû a kèrdezô ismeri legjobban a gyerekèt, nem pedig itt a gyk-s vàlaszolók mègha sokan azt is hiszik. Amugy sem gondolom, hogy a gyerek attól mert gyerek mindig csak azt csinàlhatja amit szeretne abban mi a nevelès?
2020. jún. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Ha a két gyereknek egyforma lenne a bánásmódja, akkor oké lenne az elved, de az egyiket azért vonja be, hogy a másikat szórakoztassa. Akkor szerinted azt nem neveli, mert az azt csinálja, amit akar(jàtszani)?


Házimunkába, tanulásba pont elég egy gyereknek bevonva lennie, a szülői feladatkörökbe nem kell! Ne helyette végezze a rá nem tartozó munkát, az öccse nevelése, szórakoztatása nem az ő feladata, nem az anyja szülőtársa.


Vonjuk be a gyereket, takarítson, ha koszol, tanuljunk vele, mert muszáj, de ne kényszerítsük már a mi munkánk elvégzésére is.. Nekem pl segítenem kellett apámnak dolgozatokat javítani(kihúzni az üres részeket és odaírni egy nullát), a végére nem volt rossz, néha vicces, hogy mennyien adtak be üres dolgozatokat, de jobban örültem volna, ha a szobámban barbiezhatok. Nem velem kellett volna megcsináltatnia a munkáját, ahogy a gyereknevelés sem az én munkám volt.


Vond be, ha te magadnak fontosabb vagy, mint az egyik gyereked, aztán ne csodálkozz,ha évek múlva emlékszik rá és neheztel rád, meg nem bírja a tesóját(akit egyébként most sem bír, mert akkor sokat keresné a társaságát, már most teher neki).


Ott fogod magad találni egy olyan helyzetben, aminek szerinted nem kellett volna megtörténnie, mert annyira nem is rossz, amit tettél, hogy ezt érdemeld.. De nem mondhatod meg, mit érezzen ezzel az egésszel kapcsolatban a gyereked, felejteni, megbocsátani pedig nem könnyű, pláne ha a felnőtt gyerekednek leesik majd, milyen kicsi egy kilenc éves, hogy lehetett befogni arra, hogy terhet vegyen le a válladról..


Jaja egyébként a mi hibánk szinte minden, ráhatásunk van a környezeti tényezőkre is, milyen részen élünk, kikhez engedjük közel a gyerekeink, mit tudunk megengedni, milyen színvonalat, közösséget, normákat tartunk fent..


Ameddig a legjobb tudásod szerint törekszel minden szerinted szükségeset megadni, addig tiszta marad a lelkiismereted és a gyereked is tudni fogja, hogy minden tőled telhetőt megtettél érte.


Nem fog olyan kérdés érni felnőttként, hogy mikor láttad, hogy rossz nekem, miért nem csináltad ezt vagy azt. Amikor tudtad, hogy nem mondok el mindent, miért nem szereztél pszichológust, akiben bízhatok?


Nem kell majd olyat válaszolnod, hogy “nem érdekelt, mert nekem kényelmesebb volt így, tudtam hogy tiltakozol, de a végén néha nevettél, azt hittem ez nem olyan rossz neked, megéri a könnyebbséget számomra és a tesód számára”

2020. jún. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
0%
Vigyázni rá nem ugyanaz, mint együtt játszani.
2020. jún. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!