Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Minimum hány éves gyerek...

Minimum hány éves gyerek mellett mernél lefekdüni délután 2 órára?

Figyelt kérdés

Vállalkozásunk van és úgy alakult most az életünk, hogy hajnali 3-kor kell kelnem vasárnap kivételével minden nap. A család ellátása miatt viszont este 11 előtt nem tudok lefeküdni. Ez oké pár napig, vagy 1-2 hétig de huzamosabb ideig ez nem tartható. Napközben szükségem lenne arra a 2 órára.

Az bejárati ajtót nyilván bezárva, akármikor felébreszthetve aludnék. Szerintetek mennyi az a minimum kor amikor ez már nem veszélyes a gyerekre nézve? Értelmes, nagyon szófogadó gyerekekről van szó.


2020. júl. 15. 15:17
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
50%

Lányom most 10,5 éves, ugye mellette már evidens, hogy lehet pihenni, sőt sokszor nincs kedve velünk jönni bevásárolni, így itthon marad. Másodikos korától egyedül jár suliba.

Ablak nem játszik, földszintes kertes ház, a 3 hónapos labrador még nem tépi még szét...

Körülbelül 6 éves lehetett, amikor nyugodtan tudtam aludni úgy, hogy nincs szem előtt.

2020. júl. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
36%

7-8 éves? hogy tudj aludni mellette 2 órát? Ez komoly?


Az enyémnek még volt 3 hónap a 8. születésnapjáig, amikor a babysitteres program végleg kútba esett. Addig is döcögött. Akkor leültünk és megbeszéltük. És ő vállalta, hogy nem kell neki felügyelet.


Attól kezdve egyedül járt iskolába, úgy hogy reggel 6-kor elmentünk dolgozni, 7-kor ébresztettem telefonon, felkelt, felöltözött, reggelizett, és elment iskolába. Tény, hogy az iskola 5 percre volt. 12-1-kor vége volt a tanításnak. Akkor hazament, és egyedül volt fél 4-ig, ameddig hazaértünk. Nálunk, akkor és ott, nem volt napközi rendszer. Hazament, megmelegítette a kajáját a mikróban, azért vettük, megebédelt, megírta a leckéjét.


Nem, nem nyitotta ki az ablakot, miért tette volna? Kimehetett volna a kapun is. De nem ment. Ha mégis ment volna is, felhívott telefonon, és megkérdezte, átmehet-e a szomszédba játszani.

2020. júl. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
12%

Igen, utolsó jól összefoglalta.

Az én lányom is önállóságra lett nevelve, és ez így van jól.

Nem kell őket túlfélteni, de egy 4 éves gyereket nem is hagyni az 5. emeleten nyitott ablaknál. Arany középút.

2020. júl. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nálunk kényszer volt. Egy darabig a nagynéném jött. Mert azt mondtam, miért adjam a pénzt idegennek, ha van egy rokon, akinek szüksége van a pénzre, és szereti is a gyereket, és vicaversa. De ő vállalhatatlan lett egy idő után. Arra tanította a gyereket, hogy "ne hallgass anyádra, hülyeségeket beszél." Ez elesett. Akkor vállalta egy szomszéd néni a fizetésem feléért. De valahogy sosem ért ide 6-ra, mi költöttük, mikor mentünk dolgozni. Aztán a gyerek mégis egyedül ment iskolába, mert ment a többi gyerekkel, hát miért is menne ő is.


Haza is egyedül jött, mert mindig "kiengedték őket hamarabb."


Hát ekkor döntöttünk úgy, hogy megpróbáljuk. És, őszintén, sokkal nyugodtabb voltam, amikor a gyerek egyedül jött-ment, mint amikor a sok megbízhatatlan felnőttre bíztam.

2020. júl. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Oké, hogy egy 8-9 éves már lehet egyedül itthon. De a kérdés arról szólt, hogy aludni mikortól lehet egy gyerek mellett. Nekem nagyon durva, hogy sokak szerint egy 4-5 éves mellett nem lehet elszundítabi sem egy kicsit. Nyilván egy ébren lévő gyerek mellett nem megyek be a hálóba és zárom magamra az ajtót, de ha elvan csendesen, a kanapén egy délutáni szundi ugyan kinek árt? Vagy akik szerint ez nem oké, azoknak az ekkora gyerekük még rácsoságyban alszik? Mert ha nem, akkor reggel is simán felebredhet ám úgy, hogy ti még nem, és BÁRMIT csinálhat a lakásban :D
2020. júl. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Én is erre gondoltam, hogy reggel hétvégén a 4 évesem 6kor már kukorékol, nem mindig ébreszt fel, van hogy 8ig hagy aludni, soha nem volt ebből baj, játszik a szobájában, vagy tvzik.

Illetve nincs 0/24 a seggemben.

Mármint ha főzök, nem áll mellettem, vagy ha home officeban vagyok, nem ül mellettem egész nap.

Ennyi erővel bármikor történhet bármi.

Hisz ha alszom is rögtön felriadok ha sír, mert baj van.

2020. júl. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!