Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 és 8 éves lányokat elvinnéte...

6 és 8 éves lányokat elvinnétek a nagymamájuk temetésére? Vagy jobb ha kihagyják?

Figyelt kérdés

2020. okt. 13. 09:18
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
88%
En megkérdezném őket. Annyira már nem kicsik. És amúgy alapvetően igen. Elég karos a kultúránk halálhoz való viszonya, ami a válaszoljon is látszik. Nem kellene tabunak lenni.
2020. okt. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
79%
Igen, én is megkérdezném őket, semmiképp se jelenteném ki, hogy nem jönnek. Én 6 évesen voltam először, a nagyapám temetésén, normális emberré váltam. A halál az élet része.
2020. okt. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 Bellatrix:3 ***** válasza:
34%
Szeretem ezt a pontozást 🙄🤔🤔🤔 csak mert nem egyezik a vélemény már rögtön le kell pontozni valakit úgy, hogy a vélemény/válasz szépen és kultúráltan volt megfogalmazódva.
2020. okt. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
38%
Mi nem vittük tavaly 6 évesen, ő egy 5 perces vásárlást nem tud nyugodtan kibírni, nemhogy egy temetést ahol full csendben is kell lenni...
2020. okt. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
Személyes részvétnyilvánítás nem lesz, tehát nem fognak egyesével személyesen végigpuszilgatva odajönni a rokonok.
2020. okt. 13. 10:21
 16/31 anonim ***** válasza:
80%
A kérdés úgy szólt: elvinnétek? Eldöntendő kérdés, vagyis az igen és a nem is hasznos válasz.
2020. okt. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
85%
Én megkérdeztem a 7-12 éveseimet, hogy akarnak-e jönni. Nem akartak.
2020. okt. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
53%

Nem vinném. Értelesek, nem álomvilágban élnek. Az ő szintjükön beszélünk a halálról is.

De arra nincsenek felkészülve, hogy sok, általuk szeretett embert lássanak sírni, szenvedni.

Nem a temetéssel, meg a koporsóval, meg a halállal van a gond. Inkább azzal a sok fájdalommal, amit látnának maguk körül.

Egyébként én még nem találkoztam olyan kisgyerekkel, aki akart volna temetésre menni. Az elbúcsúzásnak meg rengeteg módja van, nemcsak a temetés.

2020. okt. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

Függ a temetés jellegétől. Ha szűk körű, ismertek mindenkit, kiszámítható, hogy ki hogy reagál (tehát nem fog a random Mari néni a gyerekre ugrani és sírni), akkor szerintem nincs baj ezzel.

Egyébként nekem is hasonló élményeim vannak, mint az előttem szólóknak: 13 éves voltam, nagypapám tanár volt a kisvárosban, ahol élt, ezért rengetegen jöttek a temetésére. A tömeg közepén meg a kiscsaládnak kellett összegyűlnie a koporsó mellett. Életemben nem éreztem még olyan hülyén magam, mint akkor, mintha ilyen kirakatban lennénk és mindenki azt nézi, hogy "na most mi vagyunk azok, akiknek rossz". Először nem is akartam odamenni, találtam a tömegben egy párt, akiket kiskorom óta ismertem, velük akartam lenni, de anyám középre rángatott....

Na, szóval tényleg azt tudnám mondani, hogy temetésfüggő. Ha kiscsalád összegyűlik, utána szép emlékeket idéznek a halottról, és nem egy ilyen rideg nyomasztás az egész, akkor szerintem pozitív hatása is lehet.

De az első temetés élmény szerintem meghatározó, ti tudjátok csak eldönteni, mi fér bele

2020. okt. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
87%

Fiamat nem vittem 10 évesen anyu temetésére. De barátnőm eljött a két kislányával (2 és 4 évesekkel)

Másképp gondolkodunk, mások vagyunk. Én még felnőttként sem "szívesen" megyek temetésre...

Tégy belátásod szerint!

2020. okt. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!