Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 és 8 éves lányokat elvinnéte...

6 és 8 éves lányokat elvinnétek a nagymamájuk temetésére? Vagy jobb ha kihagyják?

Figyelt kérdés

2020. okt. 13. 09:18
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekeim tavaly voltak először temetésen 8 és 11 évesen, a nagynéném halt meg. Nem is volt kérdés, hogy jönnek-e, úgy is készültek, hogy igen, beszélgettünk róla, közös udvarban éltünk, második nagymamájuk volt. Sőt amikor meghalt, de még nem volt meg a temetés, történt egy érdekes dolog, éjszaka felébredtem és láttam, hogy a nagyobbik fiam szobájában ég a mennyezeti lámpa. Azt hittem ébren van, de aludt mint a bunda. Másnap kérdeztem tőle, hogy elfelejtette lekapcsolni, vagy mi történt, de mondta, hogy nem, felébredt és már világított, de nem merte a lekapcsolni. De mondta, hogy igazából ő úgy gondolja, hogy a nagynéném jött elköszönni és még örült is ennek. Nem tudom, hogy mit higyjek, de a gyereket ez megnyugtatta, a temetésen sem volt velük gond. Apósom, amikor meghalt még 2 és nem egészen 1 évesek voltak, oda nem vittük el őket, a fent említett nagynéni vigyázott rájuk. A nagynéni temetése simán katolikus szertartás szerint zajlott, a vírushelyzet miatt csak két-három közeli barát jött oda részvétet nyilvánítani, de nem zokogva és ölelkezve. Ha látod, hogy a gyerek menne, én elvinném, tényleg nem szabad elzárni őket ezektől a dolgoktól sem, a halál az élet része.
2021. máj. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!