Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miert jo a kis korkulonbseg?

Miert jo a kis korkulonbseg?

Figyelt kérdés

Azt leszamitva, ha valaki idosebb, es csak igy fer bele neki meg egy gyerek az eletkora miatt, vagy egeszsegugyi okokbol.


Tehat tegyuk fel, hogy nincs rakenyszerulve a ket szulo, megis kis (max 2 ev) korkulonbseggel vallalnak gyereket. Mi a jo ebben? Az anyak tobbsegenel, akiknel ekkora a korkulonbseg azt latom, hogy a teljes kimerultseg szelen allnak fizikailag es lelkileg. Meg mikor megkerdeztem, mi a jo a kis korkulonbsegben, akkor is sokan a rosszakat soroltak, vagy a jovoben remenykedtek, nagyon ritka, hogy valaki azt mondja, hogy elvezi.


Itt sokan vagytok (remelem) ekkora korkulonbseggel. Mondjatok el nekem legyszi, hogy mi a jo benne, mert entenyleg nagyon szeretnek kedvet kapni, de folyton elmegy tole a kedvem azt olvasva, hogy mennyire nehez. Harmadik baba lenne.



2020. okt. 16. 23:05
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
71%

Nálunk 12 hónap a különbség, fiúk már 7 és 8 évesek. Az eleje tényleg húzós volt, "dokumentálással" visszaélünk mindent. Igen, le kellett irni, fotozni, videozni mert az ember annyira kimerül hogy átsiklik, elfelejti a dolgokat - mi közben költöztünk, felújítottunk házat amikor fél és másfél évesek voltak.

A nehézség a dolgoban - amikor várnád de nincs segitség (pl.nagyszülők), mi ezt viszonylag hamar felismertünk és fizetős segitséget kértünk (hol gyerekfelügyeletet pár órára hol alkalmi takaritást vagy napi 1-2 órás rendrakás,fürdőtak.-felmosást) Ezen felül ott volt hogy nálunk nem volt alvás se éjjel sem nappal, a nagyobbik fiam éjjel 6-8x kelt, a napközbeni alvás felváltva volt náluk, tehát valamelyik mindig ébren volt, két pelenkás, tápszer és pépes vagy darabos étel, ill. válogatósak voltak. Ugye mint mindenhol a bevásárlás, főzés,mosás... Minden kornak megvan a saját jó vagy rossz hozadéka... volt nyugodt időszak és hisztis korszak is. Aztán eljött az ovi időszak és kezdett beállni a rend a családi életünkbe.

Nem mondom hogy náluk nincsenek veszekedések, de most már tudják kezelni. Szerintem jó hogy ilyen közel születtek egymáshoz. Nehéz lehet megoldani egy közös családi programot ha pl. 4-5 év különbség van - elmenni egy 8 évessel bicajozni és egy 3 évessel, főleg ha külön neműek olyan programot ami mindegyiket érdekli, leköti. Kb. 2-3 éves koruktól eljátszanak egymással, igy nekem nem kellett állandóan ott ülnöm a szőnyegen játszani valamelyik "bébivel". Praktikus okai is vannak, a játékokat, ruhákat, bútorokat nem kell évekig raktározni a következő gyereknek.

Egyébként nálunk véletlenül jött a kis korkülönbség, szerettük volna, de nem gondoltuk hogy össze is jön- nem bántam meg, azt viszont igen hogy hármat szerettünk volna, de ilyen intenzív élet mellett nem vállaltuk be a harmadikat, most már nagy volna a korkülönbség... egyke lenne ő a családban, hiába lenne két nagytestvére

2020. okt. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!