Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mást is megvisel lelkileg...

Mást is megvisel lelkileg hogy a nagyobbik gyereke szeptembertől már ovis lesz, miközben ő még otthon marad a kicsivel?

Figyelt kérdés
Én még itthon maradok az 1 éves tesóval és már rettegek az ovi kezdéstől (persze a gyerek előtt még csak meg sem említem, neki mindig mondom, hogy milyen jó lesz ott neki a sok gyerekkel és mennyi mindent fog tanulni, játszani stb. és szerencsére várja is), a nagyobbik lányom egy kis locsi-fecsi csajszi, mindig szóval tart, segédkezik, minden érdekli és belegondoltam, hogy milyen "rossz" lesz itthon nélküle. Csak este lesz velünk meg hétvégén, szinte többet lesz az oviban, mint itthon :( Oké, nekem így több időm lesz a kicsire meg a háztartásra, de eddig is megoldottam valahogy, teljesen bele vagyok keseredve, más is van így ezzel? Majd elmúlik? Olyan érzésem van, mintha "ellökném" magamtól. Mit tanácsoltok?
2010. aug. 10. 17:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

az utolsó hozzászóló vagyok,

"sőt a nagyobbik anyáskodik a kicsi felett"

na e miatt simán lehet, hogy lelkileg nehéz lesz neki az ovi...ne legyen így, de eddig neki is része volt a kis tesó minden napjaiban, neki is volt feladta, érezheti majd azt, hogy nincs rá szükség, ezért van oviban...ne legyen igazam, szeressen oviba járni, de azért bele kell kalkulálni ezt is...

mondjuk én szerintem(DE EZ CSAK AZ ÉN VÉLEMÉNYEM) az lenne a legjobb, ha otthon maradna, de persze ezt nektek kell tudni, kérlek ne gondold,hogy ki akarlak oktatni, vagy ilyesmi.

De ha már ovi, akkor mindenképpen fél nap lenne az ideális, hangsúlyozom SZERINTEM...

az lehet téged sem viselne meg annyira.

Minden esetre sok sikert nektek, kívánom a legjobbakat, és remélem tudtam segíteni:)

2010. aug. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Én nem adom be oviba. Októberben lesz 3 a nagy, a kicsi 7 hós. Akkor fognak igazán összeszokni, tudnak már együtt játszani. Nagyon szeretik egymást, mind a kettőt megviselné, ha oviba adnám. És engem is.

Amiatt, hogy igényli a saját korosztályának a társaságát, gondolkoztam a fél napi ovin, de aztán az oviban erről is lebeszéltek. Én is láttam, alapból kevés a hely, közel 30 gyerek jut 2 óvónőre... Nem a legjobb. Így mi egy évet várunk még. Végül is, ha jövőre kezdi csak, akkor se lesz még 4 éves.

2010. aug. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Az én lányom július elején volt 3 éves, és tényleg csak azért menne oviba, hogy vele egykorúakkal legyen és a foglalkozások miatt, mert nekem itthon sajnos nincs alkalmam CSAK VELE foglalkozni pedig igényelné már a különböző kézműves dolgokat, de nincs rá időm. Nagyon hajlok a fél napom és szerintem ezt fogjuk választani és csak akkor hagyom ott egész napra ha akarja, épp most beszéltem egy ismerőssel, akinek a mi ovinkba jár a lánya és ők is csak fél napot vannak, szóval val.szeg az én lányom is csak ennyit lesz.

A válaszokat, tanácsokat nagyon köszönöm!

2010. aug. 11. 15:31
 14/15 anonim ***** válasza:
Milyen az ovi? Hogy vagytok?
2010. szept. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
A múlt héten kezdődött a beszoktatás és jobban ment, mint gondoltam! A reggeli ottmaradásnál csak egyszer volt bújás, de semmi sírás, megy szépen be a csoportszobába. Egyedül a délutáni alvás a mumus. A múlt héten 3x csak délig volt ebéd után jött haza 2x ott maradt(kedden és csütörtökön, kedden aludt is). Itthon már szinte sosem alszik, így gondoltam, hogy ebből lesz gond, sőt egy kislány délben hazajárós, így mikor látja, hogy érte mennek ő is jönni akar. Szerencsére édesek az óvónők, telefonálgatni szoktam ilyenkor délben, hogy mi újság és ha nem akar maradni megyek érte, szerencsére 2 percre van az ovi. Ha a héten több nap is haza kell hozni ebéd után, akkor ő is hazajárós lesz, nem is gond, mivel én itthon vagyok a kicsivel. Most küldött az óvónő képet, ahogy ül a lányom az ágyon, de nem alszik. Majd kiderül, hogyan lesz tovább!
2010. szept. 14. 13:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!